• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
05.06.2024 00:28

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Възстановяване на аквариум

Започната от martin21, 09.10.2015 18:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

martin21

Благодаря колега а да ви попитам понеже сложих помпичката за въздух в аквариумчето където са ми рибките докато ги пусна в този, та съм забравил този големия без въздух.Това бъркали се за растенията довечера предполагам че ще успея да закупя една помпичка но да попитам все пак?И още растения ще закупя и ще добавя за сега не виждам проблем със тези които съм сложил дано стане работата ;)

Caxapa

Аерацията на въздуха е необходима за рибите. Растенията не се влияет от липса на аерация.

martin21

Днес като сменях водата, добавих още 2 растения и вече е снабден с аерация с нова помпичка.При следващата смяна може би ще добавя още 2 от дясната страна и мисля това да му е какво ще кажете ?

http://prikachi.com/images.php?images/368/8468368N.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/369/8468369H.jpg

addicted

Добре е, ама поне според мен трябват още растения.

Sent from my Lenovo A859 using Tapatalk


martin21

Колеги искам да ми помогнете със понататъчния избор на рибки .С какви рибки да започна първо кажете ми кои са полезни за почистването на аквариума (дънни) и вече другите видове много искам неонки но ме интересува с кои видове живеят безпроблемно и с кои видове ще стане добра комбинация ?

baygry

Много литература има по въпроса..Иначе за дъно-коридорас,анциструс,отоцинклус..Неона живее идеално с тях.Относно плаващите имаш мн голям избор-данио,тетри,разбори и т.н...

martin21

Ами имам една змиорка, така и казвам понеже не знам точно името и !тя ще живее ли мирно с неонките и по дребните рибки ?

Caxapa

Цитат на: martin21 - 20.11.2015 12:25
Ами имам една змиорка, така и казвам понеже не знам точно името и !тя ще живее ли мирно с неонките и по дребните рибки ?
Така без снимка няма как да разберем. Дано да е от мирните но с неоните просто си мисля, че няма шанс ако наистина е от типа змиорки.

martin21


discusfen

Ако е подобна на тази но с друго оцветяване е Акантофтамус кули.

martin21

22.11.2015 13:47 #40 Last Edit: 24.11.2015 11:31 by martin21
Не е със друго оцветяване точно такава на цвят е !

Публикациите са слети: 24.11.2015г 11:11ч

Не разбрах сега ще съжителства ли с тях или не досега със хелерите и данио не е имало проблем но неонките като са по дребни ?

Публикациите са слети: 24.11.2015 11:31

Колеги да попитам и един въпрос за едното ми растение което е в средата, значи малко по нагоре от средата на стеблото му излизат коренчета.Мога ли да го пречупя и да посея горната част със коренчетата?

martin21

Колеги забравих във темата да ви попитам ,защо филтъра ми се задръства много бързо за около 3-4 дена максимум и трябва да пера гъбата вътре обема му пише MAX - 600  L\H ?

Ivan_S

Във въпроса ти почти се крие и отговора му. Какво прави филтъра - чисти. Щом се задръства бързо значи или е слаб за обема вода, или пък във водата има много за чистене и не смогва.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

martin21

Колеги да ви се похваля растенията в аквариума ми вървят отлично даже пускат вече нови листа и се радвам много .Вече върнах рибките 2те ДАНИО  и 2 ХЕЛЕРА  + змиорката .И постепенно ще добавям още че и пари трябват нали знаете хахахах.Според вас със тези рибки които имам + вида на аквариума какви рибки да добавям още благодаря предварително ;)

Caxapa

Ихааа, на този литраж аквариум който имаш му пасва "кат риба-кат вода" Ако го пренаселиш ще солим рибата и така.

Similar topics (5)

59736

Публикации: 6
Прегледи: 1279

51605

Публикации: 3
Прегледи: 2652

57876

Публикации: 15
Прегледи: 5292

48227

Публикации: 6
Прегледи: 4675

55107

Започната от niki20036


Публикации: 1
Прегледи: 1492