• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.05.2024 05:39

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариум на Manyg

Започната от manyg, 20.12.2011 14:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

manyg

Да чукна на дърво не съм имал проблем с водораслите (поне по растенията). Единствено където стъклата и камъните зеленястват, но с растенията нямам никакъв проблем. След  старта  2 седмици аквариумчето. Като го видях се виждаше само стъклото, но не и съдържанието в аквариума. Понеже аквариума е в шкафа под големия, не ми е удобно да чистя задното и страничните стъкла.
Филтрацията е от окачен филтър - 250/300 литра на час (непомня точно). Прави много слабо течение.
Осветление е 26 вата спираловидна лампа на осрам 865.
СО2 с DIY дифузер.
Растенията са само HC и елехарис. Като го редих ми се виждаше много приятен аквариум, но сега ми се струва, че камъните се губят.

hunter

Нищо не се губи, много си е хубаво аквариумчето. Добре е подредено и добре са разположени растенията. Обитатели няма ли да има? При мен проблема със зеленото е същия. Избива по камъни и стъкла както и по стъкления дефузер. Предполагам е нещо от осветлението.

manyg

На 90% съм сигурен, че е от силното осветление :)
Обитатели има - 20-на Ред Черита. Немисля да слагам рибки, а и да ти кажа ми е все тая като нямам възможност да му се радвам за момента.
Тези снимки са от стартирането на аквариума





manyg

малко да сменим визията на големият


а малкият ... диста е обрасъл. Ножичката ще играе, че камъните вече не се виждат.


ipman

Добър замисъл ще следя с интерес развитието,малкият също се развива добре :-)

hunter

Замисъла и разчупеното дъно на големия ми харесва. Само един въпрос това плочки с мъх ли са?

manyg

Плочки са с явански мъх ;)

zariio

На моносолеум ми прилича.
Браво изглежда много добре.И аз от известно време държа едно нано с полянка от мъх и съм доста приятно изненадан от това как изглежда полянка от мъх
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

manyg

16.03.2014 08:02 #98 Last Edit: 16.03.2014 19:48 by manyg
в миналата визия аквариума беше с полянка от явански и доста добре се получи, затова сега е изцяло и само с такъв. Супер лесно се гледа- нито се тори, нито со2 се подава, а и проблеми с водорасли няма ;)
П.П. - по късно ще пусна нови снимки, че май аквариума се избистри.

Публикациите са слети: 16.03.2014 19:46

Избистриха се водата и вече сме като нови. Сега като се загледам единствено ме дразни е, че големият камък в дясно е различен от останалите, а това доста бие на очи, но с това разполагах.
Имаме си и охлюви, и 3-4 рибки за разнообразие.







manyg

Растем! Дразни, че камъните не са от един чешит, но някой ден може би и това ще оправим :)

Marto99_mz

Браво за положения труд аквариума е много красив  *BRAVO* .Мъхът към какво е прикачен към обикновени плоски камъчета или нещо друго?

hunter

Наистина добре се получава. Интересно ми е как се справяш с поддръжката в смисъл когато подстригваш мъхът. Не се ли разпиляват навсякъде парченца от него. Когато аз имах мъх и правех подобни изпълнения най ме дразнеше този момент  :-)

manyg

мъхът е прикрепен към плочки теракот.
Няма да се постригва скоро. За месец и половина е пораснал едва с 2 см. Мъха е по-тежък от водата и потъва така, че няма да се носи наса-натам, а и течението е слабичко :)

hunter

Цитат на: manyg - 27.04.2014 22:40
мъхът е прикрепен към плочки теракот.
Няма да се постригва скоро. За месец и половина е пораснал едва с 2 см. Мъха е по-тежък от водата и потъва така, че няма да се носи наса-натам, а и течението е слабичко :)
Именно, че е по тежък и пара и на мен лично ми стоеше кофти. Това имах в предвид, не се изразих правилно в предния пост. При мен беше точно това проблема падаше като го подстрижа и понеже течението беше по силно и след време се носеше по водата. Пробвах и варианта да вадя цели камъни и да ги подстригвам в друг съд и после да го слагам в аквариума но все оставаше по нещо което плуваше. И така реших да се разделя с него. Дано при тебе не се получават изнервящи ситуации. Иначе се получава доста красиво поздравления за което :-)

manyg

до сега не съм имал затруднения с него. Предната визия също имах поляна от този мъх. Кастех го, а после сифонирах. Смукателната сила беше достатъчно голяма, за да засмуква недобре захваналите се парчета ;)

Similar topics (5)

56057

Започната от morskia


Публикации: 14
Прегледи: 6524

17942

Започната от filio


Публикации: 175
Прегледи: 71337

25886

Публикации: 10
Прегледи: 3685

10770

Публикации: 50
Прегледи: 15397

39933

Публикации: 2
Прегледи: 1655