• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
02.05.2024 21:01

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Лепенe на аквариум

Започната от mistar_ti, 19.03.2007 01:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ichthys

Цитат на: maznio13 - 17.08.2013 09:08
... аква с размери д.86./в.27.8/ш.27 ...

Цитат на: maznio13... не е ли много за какво да се набутваm допълнително ...

При тези размери разликата, т.н. от теб "набутване", ще е от порядъка на кутия цигари. Приблизително. *UNKNOWN*
В смисъл - мотивите и решението са си твои, но доводът "да не се набутам" не звучи сериозно.
"Не е задължително да има смисъл във въпросите.
Това е задължително само за отговорите."

Сюзън Смърт

maznio13

еми претпочитам парите да отидат за нова помпа  пред по дебело стъкло а и замина почти цял туба силикон.този аквариум се слага на винкелна рамка + преграда от горе и от доло горе заедо със още 3 рамката в горната и долната част е захваната с анкерни болтове за стената закачен  такаче няма да има проблеми  и при заметресение нито да го изпусна на плочките а по натам ще има и по голями при тях вече няма да има от къде да се пести ;)  :-)

vixlin

Ще сглобявам нов аквариум с размери ш38-д82-в68 от 10мм стъкло, въпросът ми е дали ще има нужда от разпънки, и дали да сложа една в средата или две в двата края

georgymit

Въпреки че е дебело стъклото поради голямата височина за да не се издуят стените е хубаво да се сложат надлъжни разпънки. За по-голяма сигурност. Успех

nickrang

 *YAHOO*
Здравейте , залепих един 80 л собственоръчно , от 8мм стъкла, без никакъв опит .
Подкрепям 100% написаното в статията , че 200 л е границата на начинаещи , а за мен по-скоро 100 л . поизмъчих се.
За начинаещи не препоръчвам черен силикон - не е лесно да се направят слепванията без излишъци и много личи .
На мен ми излезна много евтино , някакъв евтин стъклар попаднах , към 30 лв ми взе за стъкла. Изхабих един силикон без малко.

Успех на ентусиастите .

nephilim

29.10.2013 15:25 #245 Last Edit: 29.10.2013 18:33 by nephilim
  Здравейте ,колеги!
От доста време искам нов аквариум и ровейки се из интернет , намерих този: http://www.flatscreenaquarium.be/Flataqua%20175%20flatscreen%20aquarium.htm
  Идеята ми харесва много , но не и цената. И си мисля ,че бих могъл и сам да си го залепя. Но тъй като е с нестандартни размери , се чудя колко да са дебели стъклата и как точно да го залепя (вписано дъно или страниците отгоре). В  този линк http://www.theaquatools.com/building-your-aquarium  проверих размери 200х20х40 за избор на дебелина на стъклата и ми дава 6 мм . Не е ли твърде малко , аз си мислех за 10 мм. Моля колегите с повече опит да дадат своето мнение. Благодаря предварително.

Caxapa

Тези 20 см в широчина не са ли малко? Малко тесничко ще дойде  за риби или растения.

Giorgio_Armano

Цитат на: nephilim - 29.10.2013 15:25
  Здравейте ,колеги!
От доста време искам нов аквариум и ровейки се из интернет , намерих този: http://www.flatscreenaquarium.be/Flataqua%20175%20flatscreen%20aquarium.htm
  Идеята ми харесва много , но не и цената. И си мисля ,че бих могъл и сам да си го залепя. Но тъй като е с нестандартни размери , се чудя колко да са дебели стъклата и как точно да го залепя (вписано дъно или страниците отгоре). В  този линк http://www.theaquatools.com/building-your-aquarium  проверих размери 200х20х40 за избор на дебелина на стъклата и ми дава 6 мм . Не е ли твърде малко , аз си мислех за 10 мм. Моля колегите с повече опит да дадат своето мнение. Благодаря предварително.
че е малко малко е залагай на 10мм стъкло
На тоя размер и на 10мм ще са нужни разпорки,да не говорим за 6мм.
200х400-2бр
400х17,5-2бр.
17,5х197,5
Ето ти разкроя на 10 мм с вписано дъно.
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

georgymit

Ето ти и едно полезно клипче. Ако не си лепил досега ще ти е полезно.

Giorgio_Armano

То ако ставаше само с гледане............ :-D
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

georgymit

Е нека да се пробва човека. А без да е виждал как да стане.  :-)

Giorgio_Armano

АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

nephilim

Благодаря за клипчето и за разкроя на стъклата, ще публикувам резултата от първия си опит .

Асен Евгениев

Цитат на: nephilim - 29.10.2013 15:25
В  този линк http://www.theaquatools.com/building-your-aquarium  проверих размери 200х20х40 за избор на дебелина на стъклата и ми дава 6 мм .
Дава ти 8 мм. поне.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

plamen_d

Здравейте.
Залепих си аквариум 90х50х50 см с по две надлъжни разпънки долу и две отгоре. Стъклото е 8 мм. Трябва ли да слагам и напречна разпънка или тези са ми достатъчни?

Similar topics (5)

26535

Публикации: 31
Прегледи: 15075

32933

Публикации: 10
Прегледи: 6157

12790

Публикации: 5
Прегледи: 4941

53996

Започната от Nako


Публикации: 5
Прегледи: 4586

5905

Публикации: 12
Прегледи: 7878