• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
13.05.2024 17:20

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариумът на Стефан.

Започната от bust@m@, 22.02.2011 19:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hunter

Едва ли е грешно да даваш риба като заместител на жива храна. Съдя от това, че аз съм давал на бети пилешко месо и е нямало проблем. Хапваха с наслада и си търсиха още даже и се караха  :-)

bustama

Трябва да има разнообразие. :-)
На фуркатусите по - това време на годината им давах бели червейчета - натурално отгледани от сливата на село. :-D Но тези са малки пък и вече няма от къде.

hunter

Ето и видео обърни внимание към средата на видеото как мъжкия краунтайл къса месото с едно движение на главата като куче  :-D
Video - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting

bustama

Кога ги пуснах, че и хвърли ли и чак днес да разбера - видях едни мушморок на р-р около 5-7мм.
Хвърлих сера микрон, но мой само ще захранвам за възрастните. :-D
: 04.09.2013г 13:01ч
Поне още 2бр. има в аквариума със сигурност, че може и повече.
Това, което на пръв поглед отчитам е:
                                                              - доста по-подвижни са от фуркатусите или прекосите.
                                                              - за моя изненада, малките се крият в грунда. *privet*
Тези две важни отличителни черти дали ще дадат по-голям шанс за малките - предстои да разбера.

danielm

Ама аз не разбрах това галакситата ли са го свършили?!

bustama

Да, твоите галактики се оказват доста плодовити - въпреки стреса, който всъщност може и да е причината.

bustama

Много ми се искаше да щракна някоя снимка с що - годе качество, но с техниката ми толкова. Супер много се радвам на рибоците ми, яко са блеснали и както писах и в друга тема - лепнал съм им етикет "златни шарани". :-D

danielm

Много, ама много яки рибки са.
Само дето захранването им е нещо голяма мъка.
От последното ми поколение нито едно не оцеля.

bustama

Моите пак хвърлиха и мернах 1-2 малки. Но от вчера нищо не виждам, или са ги изяли или както първия път - умрели са от глад.
С какво да ги захранвам, артемия?

danielm

Артемията я прояждат след 3-4 седмица и тогава за нула време порастват двойно.
Микрочервеите на края на втората.
В началота само с инфузории успях да ги захраня, искат да си мърда и нещо на микрохраните се мръщат.
Ама те за това сигурно са по 5-6лв. бройката, а иначе редовно се люпят малки!
Предполагам, че бавния растеж в началото си е само заради глад, с три туби с чехълчета едвам се изхранват двадесетина бройки.

bustama

Близо 6 месеца го чакам това растение и хигрофилата!
Кринума,  микрозорума, болбитисите, анубиаса - ок, но роталата и хигрофилата чак сега. Има и елеохарис, който не е мръднал, както и тенелуса. Сигурно след още 6 месеца ще благоволят да се раздвижат.Но така е първо бързо растящите. :-D
Вече има сериозни липси на CO2! Това изикарбо нещо...


https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs17.postimg.cc%2Fklurmv08v%2FDSC04344.jpg&hash=abc01beee09c0d0f5a4f5aa4c905e8a9de340991

VDO

Цитат на: bustama - 25.09.2013 21:30
Моите пак хвърлиха и мернах 1-2 малки. Но от вчера нищо не виждам, или са ги изяли или както първия път - умрели са от глад.
С какво да ги захранвам, артемия?
Размита с вода храна за новоизлюпени рибки на прах,Сера Микрон примерно или Микровит на Тропикал.Трябва да ги отделиш обаче малките и с капкомера по няколко капки.Галакситата са кучета,лесни и издръжливи са,но трябва да се поиграеш.Успех!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

bustama

Ще трябва да си ги отглеждам в аквариума - не, че няма втори, но на този етап все още няма да го стартирам. Пробвах с микрона на сера, но... за сега греда. Мераци да ги развъждам няма големи, иска ми се 2-3рибета да оцелеят - за спорта.
Надявам се, че като се залеси аквариума ще има къде да се крият и какво да ядът, другото е късмет.

Като слагам 1,5мл. от изикарбото на ден в аквариума, дали не си убивам сам малките?

bustama

Да си обновя профила. Новото при мен са два отоцинклуса и черешки - менкани с някакви, но така и не си спомням с кои 5бр.
"Черешките" се чувстват отлично и мисля, че даже окроската се е засилила, както и на отоцинклусите. Дано с последните не ударя пак греда!
Много големи надежди имам, че това мое допълнение ще помогне за борбата с водораслите до някаква степен - другото е късмет.
Аквариума го занемарих относно торене, смених светлината и резултата е на лице.
Засадил съм и два вида криптокорини, така растенията даста се увеличиха, което също мисля ще е в помощ за общата кауза - прекрасен аквариум. :-)
Друго ново, втори вътрешен филтър пак същия - много доволен.
Снимки, като има какво да показвам...

danielm

Цитат на: bustama - 05.11.2013 10:41
Снимки, като има какво да показвам...
То ако всички показваха само когато има какво да покажат ...
Дай снимки, то винаги има какво да се покаже ... дори и водорасли!

Similar topics (5)

20575

Публикации: 5
Прегледи: 2184

43680

Публикации: 24
Прегледи: 6716

15588

Започната от Gioko


Публикации: 6
Прегледи: 2972

37759

Публикации: 29
Прегледи: 8823

55704

Публикации: 5
Прегледи: 2837