• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
02.05.2024 12:54

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариумът на Стефан.

Започната от bust@m@, 22.02.2011 19:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bustama

Жегите започнаха и на този етап се справям с температурата -  забравяли да изключа вентилатора и под 25° пада.
Но, осветлението ми заприлича по - скоро на хардуер за осветителни тела -  3-и броя вентилатори и куп жица, която трябва да мисля как да скрия - ще търся голям шлаух. :-D

Със сигурност единият корен пинатифида се хвана - даже пуска и издънки. За сега са още мънички, дано пораснат, че са много ценни за мен.
От седмица освен двете женски фуркатуси имам и един отоцинклус, дано му хареса в аквариума, мисля за още един до два, но не намирам.
Теста за нитрата свърши и ми е много трудно да си сипвам торовете. Преборих нишките :-D  сега остава брадата и зелените нишковидни или клодрофлора ли как се изписва...които ги има тук там по корена, че някой предозира микрото.

dafil

Земете ги спрете тея тестове накрая :-D
Макро и микро в повече не причинява водорасли.
Всичко е относително.Спрямо светлината :-D
Ако сложиш аквариума на директна слънчева светлина и 100мг/л ЦО2 да подържаш,и с техника от NASA да тестваш-пак ще завъдиш алги.
В скаридарника сипвах седмично по 2,5мг/л  фосфат и 0,7мг/л желязо и пак не завъдих ни нишки,ни брада.Без ЦО2.Но  светлината не беше силна ;-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi568.photobucket.com%2Falbums%2Fss124%2Fdafill%2F2605000000_zps4cadfcd8.jpg&hash=c9602607dd8729d5e916cc434dac71a266aaff0c

bustama

Дафил, може и така да е.
Отскоро /седмица - две/ торя само и единственно заради пинатифидата и пак заради нея свети всичко - 2 х 8 вата Т5-и и почти 2-а метра RGB лента. Не мисля, че светлината е силна - по-скоро достатъчна - имай предвид, че лампите и лентите са на 10см. от повърхността на водата.

Бях решил и изикарбо да слагам и така и направих точно 2-а пъти и спрях. Слагах 0,5мл. на 50л. вода, но на мъха  който е в аквариума не му допадна. Както и микрато.

Сега се сещам, че за седмица бях свалил и тялото с лампите на 3-и см. от повърхността на водата, така че може и да имаш право.
Водораслите не ме притесняват на този етап - в начален стадий са и мисля, че и да не ги унищожа няма и да си развият толкова, че да ме дразнят.

За теста обаче няма да се съглася. :-D

bustama

Ей го и моя Ото-о, даже и го кръстих. :-D

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi41.tinypic.com%2F2irn6rq.jpg&hash=f0c91afede2d92369f7cdd6ad6ed3efb80e0f411

bustama

Със всеки изминал ден хубавее.


hunter

Много са хубави тези ото и аз много му се радвам на моя  :-)

bustama

Току що за малко да се разделя с Ото. Чета си аз и някакво тропане от аквариума - почти същото като когато се включва нагревателя. Не обърнах кой знае какво внимание и след 2-3мин. Ото от аквариума на масата и от там на земята - акробат. :-D
Гепих го набързо и обратно - къде ще ходиш му викам я марш.
Ей, дано не е стоял дълго на вън - безжизнен стой на клона, бутнах го и шавна, дано живне.

diskusi233


Ще се оправи тоя красавец..  :-)
http://www.planetinverts.com/Red%20Cherry%20Shrimp.html

bustama

Жив е. Даже си мисля, че е забравил гимнастиката от снощи и си щъка по-клоните. :-D
Голам късмет извади Ото - добре, че реших снощи да почета, иначе...
Сложих си  стъклените капаци и никакво махане.

hunter

Палавник излезе а?  :-D Аз вчера като сменях водата бях махнал стъкления капак и ровех нещо. Гледам моето ото как се засилва нагоре и после ми избяга от поглед. Започнах да се оглеждам да не е хвръкнал ама си беше вътре. Много са пъргави  :-) аз като си вкарам ръката и се лепва на нея, много гъделичка  :-D не знам при тебе прави ли ги тези работи. Ама е като онези рибки за терапия.

bustama

Ий... Ото и дерматолог го раздава казваш. :-D Не съм пробвал, но ще. Готини рибки са и не са страхливи - като някой лепки. Ще търся още един за другарче, че да не мисли за глупости.

bustama


bustama

Голямо движение при мен - вчера пуснах 6бр. галаксита, фуркатусите полудяха. :-D
Милите фуркатусчета, липсвало им е стадото... ха, ха, ха.
Обаче ще има проблеми относно храненето - фуркатусите са торпеда и в борбата за насъщния галакситата нямат шанс.
Не ми се разделя с фуркатусите... ще трябва да измисля нещо.
Започвам да си задавам и въпроса - колко ли бройки ще са добре за обем ако мога така да се изразя, че една филтрация...


bustama

Радостта ми с рибите беше до днес - снощи смених 20л. вода и днес ги гледам милите се носят вяло в аквариума.
Допреди 2 дни ВиК прави ремонт в квартала, изчаках 1ден защото ме съмняваше водата и си налях 20л. за смяна - че не бях правил от 2-3 седмици. Е направих... имах аз съмнения, но защо ли не се слушам... две галаксита са фира, другите ги чакам.
Смених 30л. директно с чешмяна, дано не е по-голяма грешка.

Тествах водата в аквариума, днес - след първата смяна, която беше снощи. Но много малко тестове останаха - РН 7,5/ КН 3 / NO2 - 0

: 28.08.2013г 10:10ч
Реших да сменя цялата вода. Налял съм още 40л. които ще изчакам 1-2ч. и тогава ще правя смяна.
Друга мисъл ме дерзае - дали, но няма как да се е затормозил азотния цикъл. Баси - аквариума е стартиран преди 3месеца някъде... абсурд.
Някой ако има идеи да казва.

bustama


Вчера исках да пиша, но реших да изчакам до днес - все пак всичко се случва.
Рибите са добре, даже много добре. :-)
Хранят се, даже  лакомо приемат риба, която не зная дали е добре да давам. Но поради липса на жива храна...
По наблюдения окраската на рибите мисля, че имам 4бр. жени и 1бр. мъж - да общо 5бр. са. :-D
Оказа се, че една възкръсна! Та галактиките ма научиха да не бързам с заключенията - когато не виждаш една риба 1ден - не означава, че е мъртва.

Каква беше причината за смъртта на 2-те фуркатуси и едната галактика... сигурно няма да разбера. Може и причините да са били повече от една - смяна на средата, мръсна вода и едно мое предположение, което не ми се вярва - малко кислород.
Както и да е, дано от тук нататък всичко върви по-вода, мисля да го пълня с галактики.

Similar topics (5)

29416

Публикации: 168
Прегледи: 53629

51730

Започната от adrobe


Публикации: 4
Прегледи: 2163

12835

Публикации: 18
Прегледи: 6997

22437

Публикации: 51
Прегледи: 20181

44524

Публикации: 2
Прегледи: 2370