• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.05.2024 21:56

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Неподвижни охлюви Неритина

Започната от Andem, 18.06.2013 17:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hunter

Иди му ги върни  ]:-> Другия път като купуваш неритина гледай добре да се движи това си е признак за жизненост. Все едно да си купиш риба която седи неподвижно на дъното и диша учестено. Според мен не си си купил добри охлюви. Можеше да търсих грешка във теб аквариума или водата ако си ги беше купил и при поставяне във аквариума ти след ден два да спрат да се движат. Но предвид до тук описаното според мен не си взел добра стока.

PVV

И при мен явно е същия проблема. Единия стоя два три дена на дъното и тъкмо се чудех какво да правя тръгна по стъклата. След два дена пак се тръшна и вече няколко дни стои неподвижно на дъното. Вторият си се движеше ,но от вчера и той е на дъното. Не знам какво да направя, да ги вадя ли или да чакам. А скаридките се размножават, видях вчера малки в мъха. Значи не е толкова зле водата, на над месец е аквариума. Сменям през 5 дена, нямам водорасли. Явно са капризни за отглеждане. Отначало, като ги взех и двата щъкаха по стъклата няколко дена без проблеми.

hunter

При тебе съм повече от сигурен че е от някой параметър на водата защото са си били жизнени и са се движели. Което значи че са били добре като си ги закупил и после нещо се е объркало както се е случвало и при мен. Тези охлюви имат голяма смъртност по не капризен е черния охлюв който съм писал на линка по напред. Но като цяло водата им е дерта незнам кой параметър точно но аз от както пуснах СО и неритината се роди предполагам че е от ПХ но не съм сигурен. А скаридите изобщо не са критерии и моите скариди ред чери се въдеха като бесни докато неритините мряха като мухи.

PVV

При мен пък червения издеяни повече. Обаче аз ги третирам с тор и глутаралдехит. мисля ,че от там иде проблема пи мен. Но пък искам и растения . Ей ги как си лежат.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi42.tinypic.com%2F2ppk4nd.jpg&hash=8d6b25480430ec8d525a07c18d2b9ee5cb3172bb

hunter

18.06.2013 22:11 #19 Last Edit: 19.06.2013 19:51 by hunter
Ми то и аз торя и добавям изи карбо ама не съм видял проблем от това. Стига тора ти да не съдържа много мед защото е проблемен за охлювите. И да ме извинява колегата който пусна темата ама какъв ти е грунда че ми радва окото? Драсни на лични че да не спамим темата. Интересно ми е какво стана с неритините разшаваха ли се или не?

Similar topics (5)

38408

Публикации: 3
Прегледи: 3002

19343

Публикации: 34
Прегледи: 37662

6077

Публикации: 46
Прегледи: 16561

12771

Публикации: 10
Прегледи: 4439

11703

Публикации: 3
Прегледи: 4714