• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.05.2024 12:03

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Езерцето на Свилен

Започната от свилен стефанов, 14.06.2012 19:54

« назад - напред »

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

свилен стефанов

Здравейте колеги и Христос воскресе,ето до къде стигнах с моето езеро.




Трябват ми още много растения, ако някой има за даване продаване да пише на лично.
Поздрави!!!
От повече глава не боли.

свилен стефанов

Здравейте колеги.Имам питане:Как да се отърва от зелените водорасли?Ако някой знае да казва.
Ето няколко снимки.


Ето снимка и на водата ,тя си е бистра
От повече глава не боли.

lsimeonov

УВ лампата би помогнала, но и аз имам такъв проблем, просто по големите камъни си се образуват с УВ-то те стават на един ситен прах, който филтъра трябва да обира. Но нека и други кажат и мен ме интересува живо, борбата именно с тези гадове.

Да добавя и една снимка за яснота:

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi43.tinypic.com%2F2zhld29.jpg&hash=d44a81d9aa1a5482dd480c8db16c9299972be01c

загледай се в аира в дясно и големия камък, водораслите които остават са като прах и само да ги пипнеш с нещо, дори и с вода да ги напръскаш се отделят и стават на прах, която ако няма какво да я обира се събира на друго място. Преди да сложа 36 ватовата УВ и при мен ставаха като при теб, дълги и зелени и нямат махане, дори и на ръка не се откъсват лесно. А ето и какво става в утаителя

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi42.tinypic.com%2F33p9edl.jpg&hash=6342c60110834faac0a1f44f0902181758a7f1f6

свилен стефанов

Колега Ув лампа 18w и филтъра работят непрекъснато,но тази гад се настани,вече и камъните не се виждат.
Поздрави!!!
От повече глава не боли.

lsimeonov

ЦитатНишковидните водорасли спадат към зелените и представляват зелени нишки с дължина няколко сантиметра. Образуват гъсти валма от преплетени нишки, най-често около листата на висшите растения. Причините за появата им са различни, най-често се появяват в нови аквариуми с много силно осветление и увеличено количество органични отпадъци. Методите за справяне с тях са засилване на растежа на висшите растения, контролиране на химическия състав на водата, редовна смяна на вода, намаляване на осветлението, както и механично отстраняване.

Навсякъде пише това, за себе си съдя, че е от прекалено многото слънце и все още непотръгналите растения, ако някой има решение за този проблем да сподели.

свилен стефанов

Да и аз мисля,че е от слънцето по цял ден го огрява.
От повече глава не боли.

lerby

Цитат на: свилен стефанов - 08.05.2013 17:50
Здравейте колеги.Имам питане:Как да се отърва от зелените водорасли?Ако някой знае да казва.

При мен изобщо не се занимавам с тях. Кометите са такива прасета, а и са вечно гладни, че минават като косачка и изяждат всичките зелени водорасли било по саксии, било по камъни.

скумрията

Извинявайте за спама, но направо на въпроса. http://www.ekos96.com/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82/%D0%9E%D1%82%D0%B4%D1%83%D1%88%D0%BD%D0%B8%D0%BA-%D1%88%D0%B0%D0%BF%D0%BA%D0%B0-42 Ето такива тапи, могат ли да послужат за сифон .Понеже са на ф100 и ф110 мисля ,че са доста подходящи .

свилен стефанов

Да колега съгласен съм с теб и моите риби ги ядът но са много.А относно тапите,добре изглеждат,но как ще се захванат за фолиото?
Поздрави!
От повече глава не боли.

xoxi

И аз съм съгласен с лерби че след кометите не остава нищо ,аз никога съм нямъл такъв проблем и такива водорасли(вярно имам 40 -50 комети на различен размер),но предполагам че сега като слееш двете езера и се развият другите растения с новия филтър би трябвало да изчезнат

свилен стефанов

Колега в момента съм на кръстопът,дали да ги сливам или да си останат две езера едно до друго.Страх ме е  на снадката да не протече.
Но по-нататък не се знае какво ще ми хрумне.

: 09.05.2013г 23:11ч
Колеги днес докато вечеряхме със моето семейство се загледах в аквариума и видях,
че хайвера от моите кои се е излюпил и вече имам проплували малки *YAHOO* *YAHOO* *YAHOO*
Да се надяваме утре да ги захраня и да изкарам някоя рибка собстено производство.
Поздрави!!!
От повече глава не боли.

свилен стефанов

Здравейте колеги,ако някои има растения за продаване да пише на ЛС,трябват ми за новото езеро.
Поздрави!!!
От повече глава не боли.

lerby

Айде качи актуални снимки, че иначе трябва да ти идвам на гости за да видя новото езерце как се развива. Поздрави.

свилен стефанов

Колега утре ще кача снимки,че стана късно.Днес позавърших филтъра на новото езеро.
Поздрави!!!
От повече глава не боли.

lsimeonov

Има какво да се види при колегата, интересно ми е да видя филтъра аз. Огромни благодарности за растенията и поздрави на семейството ти  :-)

Similar topics (5)

55898

Публикации: 33
Прегледи: 20996

51228

Започната от darksaint


Публикации: 98
Прегледи: 65753

46619

Започната от tonik99


Публикации: 46
Прегледи: 21200

39794

Започната от petjofi2


Публикации: 27
Прегледи: 24351

32999

Започната от hanuman


Публикации: 7
Прегледи: 8999