• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.05.2024 07:00

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Котка и акварум

Започната от a__andreew, 01.02.2013 14:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

a__andreew

Здравейте колеги, искам да си взема котка и се допитвам до Вас  да ли е удачна комбинацията.  Правя това допитване, че дребния иска някакво животинче  освен рибоците да има.

Асен Евгениев

Никакъв проблем.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Desidy

12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

kiril_m

С рибите проблем няма. Но не оставяй храната на рибите на достъпно място, за да не купуваш нова.

Karaboevi

Няма проблем и при мен!!! Ето го и резултата  8-)

mkolev

При мен са 4 котки, никакъв проблем. Понякога проявяват интерес, но..
Едит: малко черно,женско, кастрирано си търси дом....

easternalien

При мен също няма проблем,1 котак и 5 аквариума, никакво внимание не си обръщат  :-D

ata_nas

Мъжкият персиец пиеше вода от аквариума и нищо!
Няма място за притеснения.

Здравков

И при мен не е имало проблем до сега...

zapleska

по някаква причина котките намират аквариумната вода за неотразимо по-вкусна от тази в паничката, обаче не проявяват интерес към плуващите в нея рибета *dontknow*, но пък редовно отмъкват пакетчетата с храна за рибки :duvar:
възрастната котка невероятно ревнува от аквариума, независимо къде се е скатала - тропна ли капака на аквариума и пристига, скача пред него и почва да позира с мъркане  *JOKINGLY*
Не се чудете, НЕГРАМОТНА съм m/

a__andreew

Здравейте колеги взех един котарак. Сега му е най интересно място е  аквариума. Котарака го взех от сайта "Без дом "и е с документи , но утре отиваме на ветеринар нищо , че има печати в паспорта. Предпочетох да го взема от там , защото мисля , че бездомните котки заслужават шанс. Ако нещо се сетите , моля пишете за да мога да реагирам и да е по лесно неговото "опитомяване" и безопасност.

Karaboevi

Браво на теб Колега да си жив и здрав!!! Много добре си направил като си "осиновил" животинчето - шапка ти свалям!!! Щом е с документи освен за задължителната годишна имунизация за друго не се сещам!!!

Caxapa

Зависи колко е голям. Обикновено котаците изграждат рано характер и е нужно време да привикнат с новите порядки.  Котака на племеницата ми като ми се падне да го гледам, все "мишкува" вечер и рови по всяко ъгълче, независимо у тях или у нас гостува. Когато си е у дома стопанката не мръдва цяла вечер и се спи спокойно. Основното е да го приучите  да ходи по "нужда" в оределената за това котешка тоалетна.  Ако е мъжкар, може да "маркира" тук таме по къщата.Женските ходят понякога и в обувки и пантофи само заради неволно дори настъпена опашка. А, и да има къде да си чеше ноктите, че отиде тапицерията на мебелите и лакираните крака и ъгли на маси и шкафове.

ata_nas

Няма място за притеснения! Всички котки са добри. Радвай се на новата си придобивка!
Ако имаш въпроси - питай смело и безотговорно!
Много членове на форума имат котка или куче!

Caxapa

Разбирасе, че са добри, щом ги обичаме дори и да са понякога непослушковци. Важно е да внесем спокойствие у животното за да бъде и то царствено и величествено спокойно.  *THUMBS UP*

Similar topics (1)

39381

Публикации: 2
Прегледи: 2230