• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 19:33

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Новата сметка за тока

Започната от a__andreew, 05.02.2013 16:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Peza

Цитат на: Raven - 23.02.2013 11:19
Започна големи инфраструктурни проекти които не бяхме виждали от времето на Тато, да цитирам Първия " магистрали, пречиствателни станции, археология, музеи, детцки градини, театри".....знаете куплета наизуст предполагам, това са работни места и то много, много фирми свързани с тези проекти осигуряващи много работни места.

Усвояване на еврофондовете, още в самото начало им светна че при резкият спад на чуждестранни инвестиции единствената свежа пара която ще докопаме са еврофондовете, нивото на усвояване в момента е много високо, айде да си припомним как предишните ги усвояваха.....

А питал ли си се как и на чий гръб. Защото аз мога много добре да ти кажа. И идея си нямаш колко хора си чакат парите за изработените проекти от преди повече от 2, а някои и от 3 години. Давам ти пример с проектантите защото това ми е професията. А едно "нещо" не се строи само с единия проект.
Краде се, морееее краде се и още как. И се краде кой както и където свари в общиш случай.
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

Antuni

Цитат на: magnit - 23.02.2013 16:07
Ами да вметна и аз едно обобщение.
Държавите, с които ни сравняват т.е. Европейските  - пропускаме една подробност:
В никоя от тях не са избирани правителства, преки наследници на тоталитарни партии, три пъти. У нас социалистите идват на власт три пъти и то с една и съща манипулация, че всички са еднакви. Присъствал съм и съм участвал на почти всички протести през деветдесетте(кадрите са предимно от тогава) и е извращение да се сравняват със сегашния. Искат управление от гражданите, без партии.... ами имаше такива! Спомнете си страната на Съветите. Най-забавното е, че Бойко е Мутрата. Какъв майтап - Серго, Доган , Гоце и др. нямат нищо общо с мутрите *ROFL*!


Като обобщение на прехода исках да подчертая анонса на новинарските емисии.

А именно:

Че на всичко през годините сме НАЙ - отдолу.

И не сравнявам кадрите от преди (през 90те) и сега с тези протести. Аз също съм свидетел на Виденовия крах на държавата.
0899808552

Raven

Цитат на: Peza - 23.02.2013 16:15
А питал ли си се как и на чий гръб. Защото аз мога много добре да ти кажа. И идея си нямаш колко хора си чакат парите за изработените проекти от преди повече от 2, а някои и от 3 години. Давам ти пример с проектантите защото това ми е професията. А едно "нещо" не се строи само с единия проект.
Краде се, морееее краде се и още как. И се краде кой както и където свари в общиш случай.

Да, вярно е, има много забавени плащания и не само при проектантите.

А хич ?

пп

Сега се сещам че авиоотряд 28 вися с около 4 бона на фирмата в която бачкам близо две години, колегите  ме бъзикаха че кат съм такъв фен на Боце да му врътна един тел. да се издължи.  :-D
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

ПМП

Понеже темата явно се поизмести встрани,искам да попитам какво би станало ако хората масово бойкотират изборите?Ако да речем се съберат не повече от милион гласа дали ще са валидни такива избори?Предполагам политиците ни и за това са помислили и ще приемат подобна ситуация за нормална,но ако някой знае отговора нека сподели!  *bg*

изгубеният рай

Цитат на: Antuni - 23.02.2013 16:26

Като обобщение на прехода исках да подчертая анонса на новинарските емисии.

А именно:

Че на всичко през годините сме НАЙ - отдолу.

И не сравнявам кадрите от преди (през 90те) и сега с тези протести. Аз също съм свидетел на Виденовия крах на държавата.
Цитат на: Raven - 23.02.2013 16:29
Да, вярно е, има много забавени плащания и не само при проектантите.

А хич ?



Нима искаш да кажеш че щом не сме умрели от глад всичко е наред.......?!
А сопа!
END!!!

magnit

Цитат на: ПМП - 23.02.2013 16:36
Понеже темата явно се поизмести встрани,искам да попитам какво би станало ако хората масово бойкотират изборите?Ако да речем се съберат не повече от милион гласа дали ще са валидни такива избори?Предполагам политиците ни и за това са помислили и ще приемат подобна ситуация за нормална,но ако някой знае отговора нека сподели!  *bg*

Веднага ти отговарям - твърдия електорат на БСП и ДПС гласуват и печелят твърдо мнозинство.... и после... след 2-3 годинки се питаме защо сме още по-назад?!
Човек, който често повишава тон си понижава авторитета!

Raven

Гледам вчера на една от сбирките на протестиращите са присъствали специално поканени депутати от БСП, Атака, ВМРО и къде сме без неистовият Слави Бинев разбира се.

Нещата май полека лека си идват на мястото.......
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

wwladoo

Цитат на: miTko - 23.02.2013 09:55
И как точно електромера отчита 672 вата като 1 киловат?? Поне електромерите, които изучавахме едно време не го можеха това.

А между другото, Рапона се гласял да влиза в политиката. Ако това се случи, няма да гласувам повече!  :ranting:
Колега нещо не си разбрал играта,трябвало е да отчете 672 а е отчел 1 киловат за същото количество работа извършена  чрез тока..Давам пример най-прост,за да се разбере   ще им направя една верига ще свържа един електромер ще сложим едно канче вода с нагревател-и при 190-- 200волта напрежение ще видим за колко време и колко ток ще изхарчи нагревателя докато водата заври--т.е. колко ще покаже елетромера и после същият опит при 220-230 волта напрежение(колкото трябва да бъде напрежението),колко ще отчете електромера----същата работа и при един климатик да достигне 25гр. топлина в една стая или един хладилник да замрази.Хайде моля ви се :duvar:,изкараха ни най-тъпите и ще ми излиза някакъв измисленяк по телевизията и ще ми приказва глупости--като много добре знае играта, откъде ги намират такива дебили да се опитват да ни учат на електротехника-- не ми е ясно,който ти го виждаш,че е черно, а той те убеждава най-изкусно че грешиш--не бе бяло е ти си се заблудил.Най-мразя да ме правят на тъпак------Ще ни се смее цяла Европа---а уж се правим на капацитети в много области...това са много стари игри с пада на напрежението!!!!!!! *MODERATOR* *MODERATOR* *MODERATOR* И това е от недостатъчно инвестиции и подмяна на остаряла техника, а пък и може и умишлено знае ли човек иди доказвай--то може не,че не може ама иска желание определени манипулации и внезапни проверки от комисии с доказателствен материал.
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

denbosch

Вижте на 5.58мин Пламен Горанов,който се самозапали пред община Варна!
Копирайте линка отдолу и махнете интервала между http:// И vimeo.com/59872143 ,понеже като го кача като директен линк дава грешка.

http:// vimeo.com/59872143

А тук прочетете още нещо шокиращо:

http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2013/02/22/2008508_plakatut_na_samozapaliliia_se_goranov_za_ostavka_na/?ref=rss

И си отговорете на въпроса-харесва ли ви да живеете в такъв град и такава държава?!


killiman

akapulko, не е заяждане, а чиста истина. И е без значение дали са 3 200 или 320 000. Ситуацията е абсолютно сходна с тази от митинга в подкрепа на Борисов - свиневъд се изказа, че дори и прасенцата му чакали да се хранят от ръката на Бойко. В такъв случай на мен ми е интересно какви точно принципи и идеали си отбранявал на барикадите? Някой друг да ти плаща сметките?

Цитат на: Raven - 23.02.2013 11:19
При предишното правителство изобщо нямаше скокове на цените а дори и намаляваха, увеличаваха се само доходите и пенсиите /за това в момента са толкова големи/, инфлация нямаше изобщо и ...

Простичка инфлация е увеличението с 80-100% на сметките за ток, казваш?  *JOKINGLY*
Как ще се отрази на икономиката ни тази мъъъъъничка инфлацийка? Няма ли всичко да поскъпне с поне 30-40%? За едномесечна инфлация не е зле, направо си гони Виденовото време.  :-) Но това не е инфлация, това е ГРАБЕЖ! Добре организиран и дълго подготвян грабеж. Познавайки добре моделът на поведение на министър-председателя и сходните му типове - това беше наказанието за изхода от референдума. Гласувахте против волята ми, сега ще видите вие!
Да остави икономиката на икономистите. При предишното правителство наистина се живееше по-добре, това е факт. Какво стана след това? Заплатите от 600-800 лв слязоха на 300-400 лв, 30% инфлация за три години, а и все още можем да си мечтаем за стандарта на фалиралата Гърция, нищо, че сме остров на стабилността в световен мащаб. Още един факт. А демагозите нека си говорят за макрорамки, инфрастуктурни проекти от национално значение и т.н. Между другото, аз не си спомням дори и за една новопостроена детска градина в София. Защо не видиш какви коловози са се образували на Орлов мост само няколко години след "грандиозния" ремонт на Цариградско шосе? Както се казва, сега в София, скоро и в други градове (магистрали).
Виждайки социалния статус на митингуващите, които подкрепяха Борисов, служебното им облекло от сметопочистващите фирми (за свиневъда стана дума в началото), чудя се дали има и още по-нисък от този социален статус?
Супер гениално беше, че във вторник Бойко каза, че няма да подава оставка, а в сряда я подаде. Може да го е мъчело главоболие, може Цветелина да не му сготвила или просто да е спал накриво. Дано сега не реши да я оттегли, както Дянков преди известно време реши да оттегли подписа си от споразумение със синдикатите.(Мисля, че това с оттеглянето на подписа беше световен прецедент и породи само смях в юридическите среди.)
Ето едно изказване на бившия здравен министър от правителството на ГЕРБ. То казва всичко.

"Има медиен монопол, монопол в здравната каса и в Лекарския съюз. Извън всички останали монополи, които съществуват около нас. Според д-р Константинов от близо една година НЗОК се управлява от ,,русенска група", включваща сегашната здравна министърка, като се удържа да я нарече мафия, а бюджетът се решава от 11 души, върху които никой не упражнява контрол. Затова и изтекоха 2 милиарда лева в държавния бюджет, вместо да отидат в болниците, затова се закриват болници, затова няма направления, затова болните няма къде да се лекуват, а на болниците им е даден лимит колко пациента могат да лекуват."

И накрая, защо никой не ми сподели колко е хубаво, че намалиха данъците на хазарта (основната причина да гласувам не за БСП, а срещу ГЕРБ)? Как това е един гениален ход за съживяване на икономиката ни и ще даде отправна точка на бъдещото укрепване на държавата ни и благоденствие на населението и?

Може да си говорим още много, ама май няма никакъв смисъл.






wwladoo

Вие си говорете за политика,аз пак ще говоря за тока.Как става така,че уж се пуснаха ЕРП--тата --видите ли да има конкурентна среда на пазара за разпределение на тока--а защо навсякъде в БГ цената му е единна може ли да ми обясни някой,още повече че са частни фирми, а и от различни държави--и това не е ли картелно споразумение под масата между EVN,ЧЕЗ,Енерго-Про и тем подобни-понеже дори да са няколко те са си монополисти всеки в района си, а и пък дори да не е единна-мога ли ако някой от тях да свали цената му на тока(недай си боже ;-) *CRAZY*,по свое усмотрение,аз да избера това ЕРП с по ниската цена да ме снабдява с ток..........питам аз и отговор не искам,понеже е общоизвестен.......
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Асен Евгениев

Цитат на: killiman - 24.02.2013 10:09
на мен ми е интересно какви точно принципи и идеали си отбранявал на барикадите?

Принципът на ДЕМОКРАЦИЯ. И след като нищо такова не се случи, пратих всички по дяволите.
: 24.02.2013г 11:11ч
Цитат на: killiman - 24.02.2013 10:09
И е без значение дали са 3 200 или 320 000
За мен има огромно значение. Далеч не става въпрос за 320 000, иначе щях да пиша в този форум от
остров Мавриции. Но преди вършеха с мен същото, каквото и сега, а една стотинка не съм видял отникъде.
Затова вече съм на принципа "интереса клати феса".
: 24.02.2013г 11:11ч
Цитат на: killiman - 23.02.2013 01:22
странно, аз не си спомням по времето на предишното правителство да е имало толкова резки скокове в цените на каквото и да е
Веднъж вече написах, че народът има къса памет. И твоята, гледам, се простира само да предишното правителство. Щото аз си спомням
времето, когато всеки ден се събуждах с двойно увеличение на цените. Заплатата ми беше 6 долара на месец, а пенсията на баба ми
беше точно 1 долар. За купоните пък въобще не искам да си спомням.
: 24.02.2013г 12:12ч
Цитат на: killiman - 24.02.2013 10:09
Простичка инфлация е увеличението с 80-100% на сметките за ток, казваш?
Това за тока го адресирай към Р. Овч. и сие, Костов, Шулева и т.н. Към всички, които са
сключвали договори в ущърб на държавата и потребителите. Не, че Б.Б. тръгна да се бори с
монополите. Много е малък да се бори с тях. И е по-спокойно и изгодно и тай да суче от там.
Визирам конкретно банките, защото те ни смазват не по-малко от енергиините монополи.
А Б.Б. им е покровител, за което аз лично го обвинявам. Все пак не съм сложил розовите
очила.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

wwladoo

Днес около 1000-1500човека в Бургас на протеста(слаба работа за такъв голям град,малко по-малко от предната неделя),аз не можах да отида,този път--приятел ми каза!!! :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

miTko

Владо, не може да сравняваш работата на печка с канче и работата на климатик при по-ниско напрежение.  Има немалко уреди, които пък хич не ги бърка, че напрежението е 190 волта конкретно. Но, най-големите консуматори в един дом са електронагревателните уреди. Ако правим сметки,трябва да се съсредоточим в тях. Това за канчето с вода, нямам техническа възможност да го пробвам в момента. Нещата излизат наяве като вземе човек квитанцията, погледне примерно колко киловатчаса дневно и нощно е изгорил и примерно установи, че дневното му е толкова, че хич няма с наличните уреди как да го изгори, особено като го няма цял ден, а се топли с акумулираща печка(нощна тарифа, таймер) и ползва бойлер(нощна тарифа, таймер). Току що цитирах случая със сметката на майка ми. Реално излиза, че за 32 дена отчетен период е трябвало да бичи по цял ден духалка 2 киловата, за да го изгори тоя ток на дневна тарифа. Подчертавам че по мои измервания, напрежението беше 225 волта, а часовника за двойна тарифа на таблото беше практически верен. 
Разни мои АКВАРИУМИ 

wwladoo

Цитат на: miTko - 24.02.2013 18:28
Владо, не може да сравняваш работата на печка с канче и работата на климатик при по-ниско напрежение.  Има немалко уреди, които пък хич не ги бърка, че напрежението е 190 волта конкретно. Но, най-големите консуматори в един дом са електронагревателните уреди. Ако правим сметки,трябва да се съсредоточим в тях. Това за канчето с вода, нямам техническа възможност да го пробвам в момента. Нещата излизат наяве като вземе човек квитанцията, погледне примерно колко киловатчаса дневно и нощно е изгорил и примерно установи, че дневното му е толкова, че хич няма с наличните уреди как да го изгори, особено като го няма цял ден, а се топли с акумулираща печка(нощна тарифа, таймер) и ползва бойлер(нощна тарифа, таймер). Току що цитирах случая със сметката на майка ми. Реално излиза, че за 32 дена отчетен период е трябвало да бичи по цял ден духалка 2 киловата, за да го изгори тоя ток на дневна тарифа. Подчертавам че по мои измервания, напрежението беше 225 волта, а часовника за двойна тарифа на таблото беше практически верен.  
Колега,не сравнявам канче с нагревател- и работата на климатик--(пък за ПЕЧКА С КАНЧЕ ИЗОБЩО никъде не съм писал)ти май-много бързаш като ги четеш нещата и през ред четеш------няма да споря с теб, има си формули в електротехниката,можеш да си ги припомниш,ако си ги учил и да видиш кой крив кой прав--аз не съм измислил топлата вода,тя е измислена отдавна. А и друго електромера ти твоят на апартамента мери само изразходваната ти електроенергия-дневна и нощна----ти ако не знаеш на трафопостовете има един друг вид електромери, които мерят всички видове енергия на определен брой абонати на този трафопост и се разпределят разликите пропорционално и ти няма как да ги видиш неговите показания.... ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Similar topics (3)

40876

Публикации: 6
Прегледи: 2867

5716

Публикации: 11
Прегледи: 6666

41757

Започната от HEPOH


Публикации: 14
Прегледи: 6605