• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 00:54

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Новата сметка за тока

Започната от a__andreew, 05.02.2013 16:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

deni7

Според мен важното е да не се гласува за ДПС. Цялата система е порочна, въпроса е те да имат най-малко участие в управлението.
44л.: 2 анциструса, гупи
27л.: 2 анциструса, гупи

Асен Евгениев

Цитат на: deni7 - 22.02.2013 20:50
Според мен важното е да не се гласува за ДПС.
Аз пък стигнах до извода, че трябва да гласувам за лична изгода. Преди 20 години ходех по барикадите,
за да защитавам идеалите си. Когато обаче реалността се оказа коренно различна от очакванията ми, спрях да
вярвам в каквото и да било. И не съм гласувал повече от 10 години, защото не виждам смисъл да го правя. Което
означава, че никога не съм гласувал за Б.Б., да не остане някой с грешно впечатление от предишните ми постове.
Понеже "всички са маскари", не виждам защо трябва да си губя времето дори да ходя до урната. Какво обаче се
промени в последно време? Допреди три години и половина от еврофондовете се усвояваше съвсем малка част,
заради което малко остана Европа да ни врътне кранчето. Тази част отиваше във фирмите, гравитиращи около
управляващите, повечето лично техни. Останалите 80-90% трябваше да отиват в малките фирми на хора като
мен например, но това не се случваше, защото това са наши фирми, а не на управляващите, а на тях не им
дреме за нас. А трябваше само да ги пуснат за усвояване, все пак не ги вадят от джоба си или от бюджета. Което е
меко казано безобразие и за това би трябвало да им бъде потърсена отговорност. За първи път от две години
насам аз, като представител на най-дребния бизнес, имам възможността да се докосна до евросубсидии.
Участвам в програмата "Подкрепа за заетост" и всеки месец получавам пари за заплати и осигуровки на работниците
си. Жена ми участва в друг проект като подизпълнител. Подготвил съм 200 стр. бизнес план и чакам отново да
стартира програмата за малък и среден бизнес, откъдето поради некадърността на определената ми консултантска
фирма ми върнаха документите заради формалности. Няма да се спирам на курсовете, които карахме /и в момента
караме/ с жена ми и за което съм получавал пари, тъй като сумата не е голяма, около 3200 лв. Затова и споменах, че
за първи път от 28 години имам възможността да гласувам за лична изгода. *DRINK*


: 22.02.2013г 23:11ч
Цитат на: kostur - 22.02.2013 20:41
Съжалявам хората, които подкрепят Борисов.  :-(
Това може да бъде казано от привърженик на коя да е партия или политик към опонентите му. Затова
отговорът ми е адресиран към всички. Хиляди пъти предпочитам да ме съжаляват, но да живея добре,
отколкото да ме потупват по рамото и да ме хвалят за партиината ми лоялност, но да няма с какво
да нахраня семейството си. Съответно съжалявам хората, които не са го разбрали.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

killiman

akapulko, странно, аз не си спомням по времето на предишното правителство да е имало толкова резки скокове в цените на каквото и да е. Явно всеки си има цена и ти си определил своята на 3 200 лв. ОК, лошо няма. Само че ти докато взимаш тая смешна сума мутрите ти прибират поне 1/3 от нея незаконно. Така или иначе пак те шибат. Ама поне си плащат, а?  
Наистина, най-лошото е за децата ни. И понеже не искам да имат и най-малък досег до дрога и хазарт - стоя твърдо зад думите си.

П.С. В тоя никакъв час направих някаква глупост и без да искам изтрих мнението на колегата, за което му се извинявам. akapulko, ако го имаш някъде запазено - прати ми го, ще го пусна пак там, където му е мястото.

П.П.С. Намерих оригиналния текст в имейла си и го сложих пак на мястото му. Всичко е ОК.

wwladoo

Цитат на: jojo - 22.02.2013 15:48
Това нещо дали е вярно...?


"БРИЛЯНТЕН ГРАБЕЖ!
ОБЯСНЯВАМ ОСНОВНИЯТ ГРАБЕЖ КАК И ОТ КЪДЕ СЕ ПОЛУЧАВА.
Мощността е пряко зависима от напрежението на мрежата.
P=U х I
По мрежата, умишлено вместо ток с напрежение 220 волта, тече с около 180 волта. Когато си пуснете бойлера, фурната, климатика или какъвто и да било уред, то той работи на 180/220 = 81% от възможностите си.
Или казано иначе получаваме 19% по-малко от това, което плащаме, следователно за да получим при 180 волта напрежение, същия ефект като при 220 волта, ние трябва да изхабим 220/180 = 1.22 пъти повече ток.
Даже може да се отиде и по далеч - P=U х I, но I=U/R => P=(U х U)/R.
Сиреч сме прецакани не просто с 22% отгоре, ами с 22% на квадрат! 1,22 х 1,22 = 1,4884. Това ни коства не 22%, ами 48% по-висока сметка за ток! Защото нещо, което трябва да го свършиш с 10 KWh, го вършим с 14,8 KWh. Плащаме си като попове тези 4,8 KWh в повече, и се чудим как толкова рязко са се увеличили киловатите, които ползват едни и същи уреди, за един и същи сезон.
Или другата страна - електроуредите имат само 1/1,4884= 0,672 % производителност, или иначе казано работят с 1/3 по-слабо и некачествено! Лампите светят по-слабо, бойлера, фурната, климатика и т.н. топлят по-бавно и по-слабо, хладилника охлажда по-малко и т.н. А електромера тези 672 вата пак ни го отчита като 1 киловат.
С две думи:
При понижаване на волтажа се намалява КПД на уредите и се налага да работят по дълго, показанията на електромера и на фактурите ще съвпадат! Така ще консумираме повече ел. енергия в Кв/ч. и всичките три факта съвпадат.
БРИЛЯНТЕН ГРАБЕЖ!"


Единственната истина,която прочетох--от последните писания--80 процента, от които са продиктувани от партийни пристрастия,няма лошо всеки има право на избор,малко по напред в темата и аз се опитах да обясня същото,горното написано от колегата със пример от нашият квартал---смяна на трафомашината и аз даже за малко да се сдърпам с колега от форума,поради същата причина--металохалогените на един от аквариумите си играеха на тук светне там угасне през десет минути(с крушки изпратени от колегата) даже и на два пъти по късно и компа направи номер---те са чуствителни металохалогенните крушки към пада на напрежението, а просто мултицета не беше при мен да го замеря:duvar: :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Стоян Михов

Относно напрежението и електромерите http://forum.sofiawars.com/viewtopic.php?p=183119&sid=d74371d8aea0bb92faef1b8fa7b45764 вторият пост.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

Асен Евгениев

Цитат на: killiman - 23.02.2013 01:22
Явно всеки си има цена и ти си определил своята на 3 200 лв. ОК, лошо няма. Само че ти докато взимаш тая смешна сума мутрите ти прибират поне 1/3 от нея незаконно. Така или иначе пак те шибат. Ама поне си плащат, а? 
Това вече е заяждане, отдавам го на безсилието ти да ме обориш. Ясно съм написал, че няма да се спирам на дреболии
от рода на 3200 лв. Сумите по европроектите не съм ги написал по разбираеми причини, заради всеизвестния
манталитет на българина. Ако искаш, ще ти пратя Л.С. с точните цифри. И да, предпочитам да получавам пари,
вместо да ме шибат без вазелин и само да ми се хилят мазно.

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

miTko

И как точно електромера отчита 672 вата като 1 киловат?? Поне електромерите, които изучавахме едно време не го можеха това.

А между другото, Рапона се гласял да влиза в политиката. Ако това се случи, няма да гласувам повече!  :ranting:
Разни мои АКВАРИУМИ 

Raven

Цитат на: killiman - 23.02.2013 01:22
akapulko, странно, аз не си спомням по времето на предишното правителство да е имало толкова резки скокове в цените на каквото и да е.

При предишното правителство изобщо нямаше скокове на цените а дори и намаляваха, увеличаваха се само доходите и пенсиите /за това в момента са толкова големи/, инфлация нямаше изобщо и златен дъжд се сипеше над страната, пенсионерите ходеха на почивка с автобуси и се уригваха на луканка а всички живеехме по добре.

Всичко това са глупости разбира се с изключение на последното, или да цитирам Станишев :

"При моето управление в България се живееше по добре." Бих добавил не само в Бг а и в целият свят.

Станишев е прав, наистина е така, при него живеехме по добре.
Трябва да си адски неграмотен за да кажеш такова нещо, всеки студент първи курс по икономика знае че сравняването на показатели от два различни икономически периода на такава обща база е признак за икономическа неграмотност.

Станишев нито е глупав нито е неграмотен, това му изказване е предназначено за глупави и неграмотни хора а както казах вече неговите избиратели са именно такива, за това и обитават най ниските етажи на социалната пирамида.

Да, преди четири години живеехме по добре, нека сега те питам нещо.

Смяташ ли че ако след два месеца тройната коалиция се върне на власт пак ще заживеем по добре?

Че кризата ще изчезне, цените ще паднат, пенсиите ще се повишат, ще се открият 400 000 работни места, средният и малкият бизнес ще се възроди а покупателната способност ще се повиши и на практика ще регенерира икономиката?

Това правителство направи много глупости но в общи линии направи няколко неща заради които ще глласувам отново за тях:

Стабилизира страната в макроикономически аспект във време в което светът около нас се разпадаше.

Започна големи инфраструктурни проекти които не бяхме виждали от времето на Тато, да цитирам Първия " магистрали, пречиствателни станции, археология, музеи, детцки градини, театри".....знаете куплета наизуст предполагам, това са работни места и то много, много фирми свързани с тези проекти осигуряващи много работни места.

Усвояване на еврофондовете, още в самото начало им светна че при резкият спад на чуждестранни инвестиции единствената свежа пара която ще докопаме са еврофондовете, нивото на усвояване в момента е много високо, айде да си припомним как предишните ги усвояваха.....

Стандартизация на храните....добре бе, толкова ли беше трудно да забраним тумблерите и виното от спирт и есенция та трябваше да чакаме 20 години някой да дойде да го направи ?

Спря заменките е безконтролното строителство в зелените зони и плажовете.

И разни такива неща, ако си дръпна една реч на Боса мога и още да изреждам.

Сега е твой ред да ми изредиш всичко за обедняването, унищожаването на малкия и среден бизнес, замразяването на доходите, монополите, тъмното минало на мутрата и завода му за хероин край поморие, дюни гейт, пържолки гейт, бира гейт, буда гейт  и всичките гейтове....

Всичко това е така и вероятно ще си прав, не казвам че тези бяха добри, казвам че не виждам алтернатива и че не мисля че някой щеше или ще се справи по добре от тях, най малкото пък прекият им конкурент БСП-ДПС.

Ето за това пак ще гласувам за тях с ясното съзнание за всички плюсове и минуси, нито съм гербераст нито политически пристрастен, просто се опитвам да разсъждавам прагматично а все за някого трябва да гласувам, като сложиш всички плюсове и минуси в две колонки мисля че ясно се вижда извода.

https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

buchkata

Не мога да го кажа по-добре! *BRAVO*

denbosch

Raven го е написал много добре,а защо падна Борисов-ето една статия,която лично за мен отразява вярно действителността:

http://www.segabg.com/article.php?id=637614

Накратко,в момента политиците и народа се дебнат кой кого да  *spank* !
Както казват руснаците-Поживьом,увидим!




Raven

http://viewpoint.actualno.com/Stanishev-i-sie-Izkustvoto-da-se-zakopaesh-ot-glupost-news_416183.html

Ето още една добра гледна точка.

Продължавам да мисля че оставката беше брилянтен ход, едно от най добрите политически изпълнения, като фен на играта за големи момчета наречена политика в чисто академичният и смисъл направо се изкефих на тази сложна комбинация от ходове довели до едно доста сполучливо решение каквото бе оставката.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

изгубеният рай

http://www.ivosiromahov.com/2_article/a69.html  Какъв късмет че ние не сме от тях  *JOKINGLY*


Цитат на: Raven - 23.02.2013 13:09
http://viewpoint.actualno.com/Stanishev-i-sie-Izkustvoto-da-se-zakopaesh-ot-glupost-news_416183.html

Ето още една добра гледна точка.

Продължавам да мисля че оставката беше брилянтен ход, едно от най добрите политически изпълнения, като фен на играта за големи момчета наречена политика в чисто академичният и смисъл направо се изкефих на тази сложна комбинация от ходове довели до едно доста сполучливо решение каквото бе оставката.

Не ги надценявай толкова....един дефект винаг може да се обърне на  ефект само че от хитри ,а не от умни и политически грамотни хора.....като Бойко например *JOKINGLY*

END!!!

Antuni

Ей този клип днес ми се струва като ясно обобщение на целия преход. Зад думите ми няма партийни интереси, или пристрастия към тази или онази медия.........

Започвах да пиша в темата около 12-13 пъти и се отказвах накрая. Но думите в "картинки" звучат по добре като че ли и по разбираемо.....


<iframe width="1280" height="720" src="http://www.youtube.com/embed/Zp6-9fCj1hs?rel=0"; frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
0899808552

dafil

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi568.photobucket.com%2Falbums%2Fss124%2Fdafill%2F2605000000_zps4cadfcd8.jpg&hash=c9602607dd8729d5e916cc434dac71a266aaff0c

magnit

Ами да вметна и аз едно обобщение.
Държавите, с които ни сравняват т.е. Европейските  - пропускаме една подробност:
В никоя от тях не са избирани правителства, преки наследници на тоталитарни партии, три пъти. У нас социалистите идват на власт три пъти и то с една и съща манипулация, че всички са еднакви. Присъствал съм и съм участвал на почти всички протести през деветдесетте(кадрите са предимно от тогава) и е извращение да се сравняват със сегашния. Искат управление от гражданите, без партии.... ами имаше такива! Спомнете си страната на Съветите. Най-забавното е, че Бойко е Мутрата. Какъв майтап - Серго, Доган , Гоце и др. нямат нищо общо с мутрите *ROFL*!
Човек, който често повишава тон си понижава авторитета!

Similar topics (3)

40876

Публикации: 6
Прегледи: 2867

5716

Публикации: 11
Прегледи: 6671

41757

Започната от HEPOH


Публикации: 14
Прегледи: 6606