• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
09.06.2024 16:46

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Aквариумите на САХАРА

Започната от Caxapa, 24.07.2009 17:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

a__andreew

Хи, хубаво си ги направил само и на мен да ми дадат да сложа поне още един аквариум вкъщи:( , но жената ще ме  *MODERATOR*
п.с. Какво направи със макробахумчета? За филтър защо не погледнеш ебей имаше миналата седмица интересни предложения на ехейм.

Caxapa

Цитат на: Giorgio_Armano - 19.04.2011 20:43
Ице като гледам то за тебе не останало място  от аквариуми.
кат си дойдеш да са видим че пак имам нови идеи  може да ти харесат  някои да ти спретнем нещо яко и уникално.
място има баце! Креват, бюро, полица с литература и останалото максимално с аквариуми. Май съм болен но знаеш какво имам във Варна и единственото лекарство е БАЗА да спретна.
: 20-04-2011, 08:21:55
Цитат на: kapacitet - 19.04.2011 20:11
Ебати хаоса  :-D Тя тази стая се е превърнала в един голям аквариум и оборудване  :popcorn:
като се замисля малко, май има още неизползван капацитет на пространството. Само да не пропадна в комшията  :-D

mario_soma

уникални простооо уникални подредбата декорацията всичко  *privet*

Caxapa

Днес като се позачесах зад врата и се хванах да подготвя следващото лудо творение. Чета си постовете и снимките които съм качил та си викам, може и още по-лудо изпълнение. Та мислех си, че докато седя като "царя" сам в едното помещение, може да съзерцавам далеч по-приятни неща от едни голи плочки  :-D  Аквариумчето  е с размери 40/25/25см  Реално е пълно с 20 литра. Филтъра и лампата се виждат. В последствие ще сменя лампата а ако филтъра прави цунами- също подлежи на подмяна. За момента замислям да го правя скаридарник  или за няколко рачета.



stanislav89

Доста интересно място :-D, а и заниманието ще е по приятно  :-D

Caxapa

Една седмица по-късно. Корена още не бе готов но до седмица ще си легне сам на дъното и тогава ще мога да го въртя. Накичих го с малко мъх, пуснах  няколко младежа гупи и хелери. Помпата е голяма за него но като се стабилизира ще сложа по-малка както и нагревателя, че е 150 ватов но терморелето не помръдва от зададената му температурна стойност. Остава  да се наредя с драконови камъни и кой знае още какво ще ми дойде на ум да добавя като растения. Може да критикувате, съветвате и други такива. Подложката  ще е сменям, така че за нея  не приемам. Задния фон също подлежи на смяна.Грунда ..ми такъв имах, може и той да се подмени но това ще стане едва когато тръгна да търся  камънака.

Caxapa

Днес се опитах да подредя камънака но корена дойде доста голям и се наложи да го скъся. Вероятно ще го махна и на негово място ще сложа едно дребно тип съчка. Камъните ще търпят разместване а на мястото на въпросния филтър, вече съм подготвил доста по-малък по размер  Ехайм. Предполагам е най-малкия който имат. Нагревателя, остава така. Не мога да намеря малки ватове и размер.




Чакъров

"Каманака" е страшен. Браво  *THUMBS UP*

a__andreew

Страхотно изглежда аквариума, само се чудя дали в в БГ се намира подобно нещо и дали някой предлага.

diskusi233

Цитат на: a__andreew - 18.01.2013 18:56
Страхотно изглежда аквариума, само се чудя дали в в БГ се намира подобно нещо и дали някой предлага.

Ако говориш за камъните и аз се чудя..Б :-[

Колега колко сантиметра е дълбочината на кварцовия пясък.. :-)
http://www.planetinverts.com/Red%20Cherry%20Shrimp.html

terier4o

                                                                                                                                                                                               ДО
                                                                                                                                                                                                 
                                                                                                                                                                                           САХАРА-Глобален модератор

                                                                                                                                                                               
                                                                                                                                                                                                  С Ъ В Е Т
                                                                                                                                                                                                 
                                                                                                                                                                                               ОТ
                                                                                                                                                                                               Terier4o
               
                                                                     

                                                                          Уважаеми г-н глобален модератор,
При наличието на толкова хубави камъни Ви предлагам да се откажете от ползването на корени при композирането на Вашия аквариум.
Една добре оформена централна композиция само с камъни  би допринесла значително за добрата визия на Вашия аквариум.
       Може да се помисли и за добавяне на ситен бял пясък там където не се предвижда да има растения  
                                                                                                С УВАЖЕНИЕ: Terier4o

:-D *DRINK*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

phalenopsis

Какво е голямото марулесто растение по-напред? Много ми харесва :-)

zlatna ribka

Цитат на: stanislav89 - 07.01.2013 17:02
Доста интересно място :-D, а и заниманието ще е по приятно  :-D

+1 Модераторе,изтървала съм твойто "лудо творение" :-D
Заклевам се,такава идея никога не би ми хрумнала,но ще е интересно да видим как ще е в завършен вид *THUMBS UP*
"Разликата между приятелството и любовта е... доколко можете да се нараните един друг."

Caxapa

Грунда е с дебелина около 2-3 см. Марулесто растение нямам. В камънака набучих от мъха по дупките. Отзад има една криптокорина която и тя ще  се махне от там. Корена както казва Териерчо, ще  изчезне  камънака ще го поразширя и ще засаде елеохарис или нещо друго дребно за полянка. Гупите смятам да изчезнат от аквариума а на тяхно място да заселя скаридки., но за тази цел си мисля, че и грунда трябва да сменя. Днес просто нямаше такъв  на който да ми се спре окото. Нищо не е завършено и просто показвам разни размествания и проби. Надявам се с взаимна помощ да го изчистя от към идеи и да добие един наистина добър вид  като остане само да докарам и снимките в достъпен вид и красота.

phalenopsis

По-назад в темата има снимки на аквариум с повече растения и едно от тях е голямо, зелено и с форма на маруля. За него питам :-)

Similar topics (3)

39734

Публикации: 52
Прегледи: 18421

23976

Публикации: 60
Прегледи: 21642

22355

Публикации: 115
Прегледи: 39479