• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.07.2025 23:49

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми

стрес или болест е това явление?

Започната от boksyora666, 13.12.2012 02:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

boksyora666

Здравейте.Преди три дни ми подариха скалария,това ми първата и не съм запознат с този вид цихлиди.Та значи на прав погледси е ок(не че и да има нещо ще разбера:) )тъй като все още съм любител ,но ми прави впечатление следното нещо-при загасено осветление се забелязват напречените черни ивици като го пусна не се вижда ни една.На какво се дължи това?Аквариум е нов стартиран преди 10дни обем 140л няма други риби скаларията е малка около 5 на 8 см с палавниците на цвят е няква сребриста.

Caxapa

Една от причините е стреса. Много рано си пуснал рибата в аквариума си.Предвид тази основна грешка допускана от начинаещи акваристи, предполагам има още  такива.   Ето защо е добре да се запознаеш с тези теми.
http://aquariumbg.com/forum/index.php?action=articles&n=98
http://aquariumbg.com/forum/index.php?action=articles&n=8
Останалите теми ще намериш в изкачащото меню  в ляво на екрана ти като заредиш страницата на сайта.

Heartwork

Колега Сахара аз не мисля, че е от литража. 140 литра за 1 скалария е повече от добре  *THUMBS UP*
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Caxapa

Цитат на: Heartwork - 13.12.2012 07:35
Колега Сахара аз не мисля, че е от литража. 140 литра за 1 скалария е повече от добре  *THUMBS UP*
Къде съм писал, че 140 литра са малко за една рибка? Или да си чешаме пръстите. Втората тема която съм дал да прочете е също за начинаещи където е обяснено колко рибки в колко литра аквариум може да отглеждаме. Защото много често се случва след първата рибка да последва пренаселване.

boksyora666

Четейки съвета за горните две теми бих добавил като пояснение че аквариума е стартиран с вече работещ канистър самоделка от старият ми аквариум и в него си има заселени колонии от бактерии другото което е съм съвсем наясно по въпроса с пренаселването и подобни подбор на риби за общ аквариум и така при старта също добавих и aquatan + toxivec затова не мисля че съм избързал кой знае колко с пускането а и то беше по принуда тай като рибата ми е подариха неочаквано тези теми съм ги чел многократно.дайте предположение на какво се дължи избледняването на рибата след пускането на светлината това ме интересува най много в момента ако е болест да взема съответните мерки по навреме.благодаря предварително.

paolo6481

Изкореняване...за пръв път го чувам.И моите скаларии избледняха защото ди преместих в друг аквариум.Мисля на стреса се дължи.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

boksyora666

Избледняването исках да напиша вече редактирах текста

Bolta

Случва се това явление при Скалариите, със сигурност не е болест. Когато са в размножителен период, постоянно са с раета и не се наблюдава избледняване. Стреса е най-вероятната причина. А, това че като изгасиш лампите се оцветява, също е нормално.

boksyora666

Благодаря на всички за бързата и адекватна реакция. Сега съ *DRINK*м по спокоен относно състоянието на рибАта

boksyora666

  *bg*в допълнение към темата ще добавя само че рибата вчее свикна с условията в аквариума и показа прекрасната си украска всичко в началото е било от стреса от смя
ната на параметрите от единия в другия аквариум и още веднаж благодаря на Bolta.

Similar topics (5)

41431

Публикации: 2
Прегледи: 2901

40294

Публикации: 2
Прегледи: 2156

34740

Публикации: 2
Прегледи: 2308

2294

Публикации: 9
Прегледи: 5710

28044

Публикации: 9
Прегледи: 7869