• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
06.05.2024 23:15

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Ето какво направих аз

Започната от hunter, 06.11.2010 20:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hunter

Някъде четох за таблетките че не помагат и то тук във форума днес го гледах. А карбото течно ли е? Има ли значение през светлата час ли се слага. Питам защото лампата ми светва от 14:00 а аз не винаги по това време съм в къщи.

skorpi_zoo

Прасето си е класика. :-D
Естествено,че всеки решава за какво да си даде парите,мен ако ме питаш аз искам и аквариума и Цо2  *bg*По "Аскувски" или всичко или Прасе. ;-)
Ако го хвана тоя Мърфи...

cwetalin

Цитат на: hunter - 03.12.2012 23:05
Някъде четох за таблетките че не помагат и то тук във форума днес го гледах. А карбото течно ли е? Има ли значение през светлата час ли се слага. Питам защото лампата ми светва от 14:00 а аз не винаги по това време съм в къщи.
Течно е. Аз слагам в 8, лампите светват в 12:30. :)

hunter

 *THUMBS UP* благодаря за инфото ще проуча карбото ще прочета повечко за него може и на това да се спра  :-)

skorpi_zoo

около 25-30лв. е и се слага около 1мл. ако не се лъжа,може и да греша.Разфасовката е 500мл.
Ако го хвана тоя Мърфи...

Penta

Само да вметна относно "бурната реакция на системата мая+захар" - това когато навън е 30 градуса. Сега ако изобщо го накараш да работи без да е върху радиатора си късметлия. При 18-20 градуса температура си прави по 1 балонче на 15 мин. максимум и то само ако изобщо протече ферментация. Аз минах на две бутилки за скаридарника, но климатика духа отгоре им. Ако спреш подаването на газ, налягането в бутилката ще спре ферментацията много преди достигане на критично налягане. Единствената реална опасност тук е да се катурне шишето и да влезе смес в аквариума.

Иначе съм съгласен с  казаното вече  за истинска система за CO2, EasyCarbo (или пък глутаралдехит е мн. по-евтин) и прочие.

skorpi_zoo

Ако го хвана тоя Мърфи...

stanislav89

Цитат на: Penta - 03.12.2012 23:14
Само да вметна относно "бурната реакция на системата мая+захар" - това когато навън е 30 градуса. Сега ако изобщо го накараш да работи без да е върху радиатора си късметлия. При 18-20 градуса температура си прави по 1 балонче на 15 мин. максимум и то само ако изобщо протече ферментация. Аз минах на две бутилки за скаридарника, но климатика духа отгоре им. Ако спреш подаването на газ, налягането в бутилката ще спре ферментацията много преди достигане на критично налягане. Единствената реална опасност тук е да се катурне шишето и да влезе смес в аквариума.

Иначе съм съгласен с  казаното вече  за истинска система за CO2, EasyCarbo (или пък глутаралдехит е мн. по-евтин) и прочие.


Правя разтвора, след 2 часа тръгва. В стаята е около 16-18 градуса. През ноща го спирам, 30 мин преди да пусна лампите ги пускам и си върви без проблем... С едно зареждане карам 4-5 седмици.

hunter

Да питам и нещо друго, днес си купих  tetra plant crypto хапчета за подхранване на грунда. Препоръчаха ми го в магазина пред глинени топчета на JBL. Някой има ли наблюдения върху продукта и дали съм на правилна посока или е грешно решение? И как да го слагам? На опаковката пише да се натроши добре и да се сложи върху корените. Не трябва ли да е в грунда под корените. И не пише на колко време да се слага пак. Пише само 1 таблетка на всеки 50л. Малко помощ ако може.

Penta

Цитат на: stanislav89 - 04.12.2012 10:16

Правя разтвора, след 2 часа тръгва. В стаята е около 16-18 градуса. През ноща го спирам, 30 мин преди да пусна лампите ги пускам и си върви без проблем... С едно зареждане карам 4-5 седмици.

И един мърмот увива шоколада в целофан...

stanislav89

И по малко се филмираи, и останалите около теб, ако все още  някои ти вярва  :-D

paolo6481

Penta ти да не използваш случайно от онази китайската мая?С нея наистина реакцията е почти никаква.Иначе с качествена мая при мен си работи дори и на 18 градуса.Засичал съм продължителност 4 седмици но след 2-та рязко намалява отделянето на ЦО2.Затова зареждам през седмица.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

stanislav89

Тои обича да си пише колкото да не заспи..

Penta

Кажете на момчето как да си пие хапчетата, оставете ме мен  :-D

hunter

Някой май трябва да каже да се спре с глупостите и излишното писане, ако не се пише нещо по темата моля да не я осирате повече. БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО. Не съм болен че да пия хапчета. Теста който съвсем неволно си направих ми показа че са добър продукт. Докато слагах парченца в грунда от предварително натрошена таблетка съвсем неволно едно се разпадна върху парче кладофора. Резултата 4 часа по-късно е, че това парче мъх цялото е във балончета кислород. За мен е достатъчен този показател.

Similar topics (5)

40895

Публикации: 8
Прегледи: 5870

29143

Публикации: 15
Прегледи: 10647

11537

Публикации: 10
Прегледи: 6312

30483

Публикации: 2
Прегледи: 7810

12201

Публикации: 8
Прегледи: 8928