• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.05.2024 23:19

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

БЕТАРНИК - How It's Made

Започната от kamikadze ZX7RR, 02.11.2012 18:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Aquafen

Ами аз вече го направих с прозрачен, по статиите май четох че трябвало да се виждат и да се перчат един на друг, така ставали още по красиви, поне така пишеше.

Heartwork

Да, но ще свикнат 1 на друг и няма да се перчат повече.
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Асен Евгениев

Цитат на: Aquafen - 04.11.2012 07:21
Ами аз вече го направих с прозрачен
Дай да видим какво си сътворил. Или ще го покажеш чак като го зарибиш.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Aquafen


: 04.11.2012г 15:03ч
БЕТАРНИК И НЕ САМО.







Знам че декорацията е плачевна но за сега ще е това, трябва да рефинансирам проекта и тогава повече. Дано всичко да е наред, сега само трябва да ги опазя живи, а пък другото едно по едно. Приемам критики, знам че доста трябва да се усъвършенства.

kamenov

Бетите не трябва да се виждат постоянно, защото свикват един с друг и спират да се перчат.
Поради тази причина се слагат в съд с непрозрачни стени и се тренират с огледало или просто се правят подвижни непрозрачни прегради, които се вдигат за по няколко минути няколко пъти на ден.
Веднъж загубили интереса си за перчене е много трудно да ги накраш да го върнат пак...
Пробвал съм какво ли не, единствения вариант за пооправяне на нещата е да сложиш малка женска вътре в бокса на мъжкия за няколко минути това определено му връща самочувствието.

rampage

аз имах един мъжки подобен на този синия с изпъкнали очи след няколко месеца почна да не вижда добре храната е на едно място той хапеше на съвсем друго и ми се струваше че едни време почти не виждаше и отслабна много но живя дълго време и вчера дори се спомина.

Aquafen

За съжаление това с непрозрачните прегради го разбрах мнооого късно, плексигласа беше отдавна готов. Сега не знам как да постъпя. Ще го мисля как да го оправя. Ако ги разместя, мъжки, женски, мъжки, женски дали ще стане.

Heartwork

Въобще не трябва да виждат друга риба.
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

rollon

Решение на проблема поне по моему е да сложиш ричия,т.к. когато разрастне рибките се перчат,а уморят ли се скриват се в нея и почиват  :-)

kamenov

Не е хубаво да виждат друга риба наистина...
Измисли подвижни непрозрачни преградки за вътре м/у клетките ;)

Mirobg

Проекта е екстра,изпълнението също,но тази комбинация на Бети с Гупи.......не е на добре.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

Aquafen

Ако имаш предвид че има опасност за гупите, склонен съм да поема риска, важни са ми бетите, гупите са за пълнеж, за да не изглежда гьола празен.  :-)

NO CARRIER

Местя темата в Лабиринтови.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Desmoria

Като краен продукт се е получило доста ефектно, браво.

Цитат на: Aquafen - 04.11.2012 22:25
Ако имаш предвид че има опасност за гупите, склонен съм да поема риска, важни са ми бетите, гупите са за пълнеж, за да не изглежда гьола празен.  :-)

Това ми звучи малко садистично. :(
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Aquafen

Съжалявам ако съм прозвучал съдистично, гупите са добре, нямат поражения, а пък и нападенията спряха след 2-3 дни.  :-)