• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
07.05.2024 05:18

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Морските аквариуми на Ангел Христов

Започната от Ангел Христов, 22.07.2011 20:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

geniusloci

Цитат на: angelchosh - 02.10.2012 16:46
Зелената дискозома, която също е огромна (има я по-горе май на снимките), нощно време си стои на максимален размер - не знам какъв й е случая :)
Моите - едната стои отворена, другата се свива, на няма 10 сантиметра една от друга и на едно ниво... go figure...

Пардон - тази нощ се беше затворила, видях, след като писах.

Стоян Михов

Много ми харесва този Rhodactis, уникален е и най-вече историята му с появяването от камъка. Всеки аквариум има обитател, който се превръща в символ поради една или друга причина. Мен винаги ме впечатляват случките на отгледани в аквариума от малки зародиши най-различни организми. За мен това означава, че някак сме успели да създадем условия за един организъм да отрасне, да премине фазите и да оформи възрастен индивид, това никак не е лесно, дори за такива гадинки като "лесните дискозоми". Едно е да вземеш примерно готов корал голям колкото топка и да си го сложиш в аквариума, съвсем друго е да си отгледаш корал от дву милиметрово фрагче да стане еднокилограмова маса от клони и форми, е това е вече нещо с което да се гордееш.
Така че противно на вероятните ти съмнения ти успяваш да създадеш добра среда в аквариума и нещата започват да се случват, продължавай в същия дух и успех!
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

geniusloci

И аз съм на същото мнение, затова искам рибите да са си от малки, коралите от фрагове и т.н. А пък то не, че у нас се продават пораснали неща...

Ангел Христов

Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

Ангел Христов

Пиша си в мойта тема, за да не оспамвам на хората темите.
Питанката ми е следната:

Дайте ми съвет, как да си комбинирам осветлението, т.е. с какви пури Т5-ци на 54 см.
да си обзаведа аквата. Имам място за 4 броя пури на тялото.
В момента съм с пури, плачещи си за смяна...марин стар, корал стар и т.н.
Много ще съм благодарен, ако някой даде съвет, знам че нямам много опции за комбиниране,
ама настоящото положение е такова, а пък напоследък има различни видове лампи в продажба, дори тук в България :)
Поздрави!
Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

камен чочев

Две сини, една бяла и една актинична. От Петя  ;-)

изгубеният рай

END!!!

Стоян Михов

Всички сини са актинични, предполагам под актинична Камен има предвид Pure Actinic на Geismann, която е по-скоро виолетова, какво има предвид изгубения рай не знам.

Моля, придържайте се към това да бъдем полезни на човека, който си задава въпроса, без провокации към дрязги.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

Ангел Христов

Цитат на: камен чочев - 15.11.2012 20:07
Две сини, една бяла и една актинична. От Петя  ;-)

Благодаря  *THUMBS UP*
Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

камен чочев

Цитат на: Octopus - 15.11.2012 23:40
Всички сини са актинични, предполагам под актинична Камен има предвид Pure Actinic на Geismann, която е по-скоро виолетова, какво има предвид изгубения рай не знам.

Моля, придържайте се към това да бъдем полезни на човека, който си задава въпроса, без провокации към дрязги.
Точно така. Пр мен светят две такива и предизвикват много добра флуоресценция. Като цвят е нещо срено между фиджи пърпъл и синьо
: 16.11.2012г 20:08ч
ЧРД Геле! Бъди жив и здрав и все така соленолюбив  *DRINK*

Ангел Христов

Благодаря, Камене!!! Наздраве  *DRINK*
Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

kamos

Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Ангел Христов

Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

Стоян Михов

Явно пропуснах рождения ден - да си жив и здрави и много успехи! Трябваше да направим една среща на рифовия клуб вчера - щяхме да имаме и повод някой да почерпи  *DRINK*.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

Ангел Христов

Морската акваристика е място, където законът на Мърфи и банковата ни сметка се срещат...

Similar topics (3)

27099

Публикации: 27
Прегледи: 12728

25187

Публикации: 55
Прегледи: 22962

41453

Публикации: 6
Прегледи: 7975