• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 19:39

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Планорбиси - тема за взаимопомощ

Започната от fena81, 22.09.2009 11:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pe6o_hristov

Ако има много охлюви като измрат скапват водата, после рестарт, но мършата си остава в пясъка
Най добре е с хелени
Виждал съм какво се случва и при двата метода

_777_

Цитат на: pe6o_hristov - 02.06.2012 10:02
Ако има много охлюви като измрат скапват водата
Точно това имах в предвид като казах че ще стане мазило.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs18.postimg.org%2Frg38pb2jt%2F24_05_15.jpg&hash=6f97fcaa79676235e44de93c1abe16d6edfa3739

Scylla

Цитат на: Дискус - 01.06.2012 21:20
Мед /Cu/ е най-ефикасното решение срещу охлювите. Моите ги изтребих с меден сулфат от агро аптеката.

Махнах абсолютно всичко от аквариума.Изхвърлих растенията и грунда,а рибите преместих в друг съд.Чакам да ми пишеш за дозировката и пускам.Трябва ли да сменям пълнежите на канистъра след тази процедура?Защото смятам да пусна разтвора и през него...
Благодаря на всички за съветите!
Съвършенството е достигнато не когато няма какво повече да се прибави, а когато няма какво да се премахне...

totishish

Добре де като махнеш всичко и го смениш с ново си правиш чист рестарт що се мъчите слагате Нистатин500 за 230л около 7-8  таблетки по-голяма доза нито вреди на рибите даже и е добър за профилактика нито ще махаш грунд нито растения нито риби. Поне за мен е чиста работа след ден сифонираш обилно грунда и си готов. Както си решиш.

Scylla

По горе писах,че съм пробвала с Нистатин...Нищо не стана.Точно за това се принудих да направя и рестарта.
Съвършенството е достигнато не когато няма какво повече да се прибави, а когато няма какво да се премахне...

Savko_Kalata

Хелени ! Имам 200л. аква, 2 хелени видяха сметката на всяко охлювче... и аз помагах малко разбира се!

ivaisi

Цитат на: Scylla - 01.06.2012 16:23
Здравейте!
Имам спешна нужда от съвет как да се справя с тази напаст охлювите(планорбис и физа)!Пробвах с хелена-не стана.Взех нистатин,някъде бях чела,че само той ги мори-и с него не стана!Не знам какво да направя вече...Моля ви помогнете!!!

здр. пребори ли се с охлювите и ако да как стана.Имаше ли трудности
: 15.07.2012г 12:12ч
Цитат на: KapitanNemo - 01.06.2012 19:28
Хелените ще видят сметката на планорбисите, за физите не знам не съм пробвал. Трябва да се има предвид, че няма да стане много бързо
60 литров аквариум две хелени с поколението им очистиха за около 4 месеца.

Привет, имам желание да закупя 6 бр., но се чудя как да ги транспортираме. Ако е по ЕКОНТ / с наложен платеж/да се пакетират добре в кутия или здрав найлон с вода и да се пуснат вечер около 17-18ч. ще пристигнат сутринта около 09ч. Ако ли не то може с междуградския автобус Русе-Г-во, като аз ще дам някой лев на шофаора. В краен случай ще чакам удобен момент за някой познат или друг да има идване до РУСЕ. Моя тел. 066/884636- 0899857761/ 0878614142-Иво

silver09

охлюва хелена   го пробвахме вече нищо не става от него пълна скръб   от почти месец седят 4 в аквата и никакъв резултат

stanislav89

Намали храната, така полулацията им  няма да нараства и механично остраняване.

lepalop

Здравейте хора бихте ли ми помогнали.......проблема е в аквариума се появиха малки кафеникави охлюви, които ядат растенията в аквариума  :'( .....всяка седмица изхвърлям по 40-50 броя.
Та с какво мога да ги премахна от аквариума си?
Прилагам и няколко снимки. 

Благодаря предварително :-)
Като се събудя, свят ми се вие. Като стана бира ми се пие.

S_mo

Да не е такъв?https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi48.tinypic.com%2F4sffbn.jpg&hash=0df66c12aa2b3205db5285bbef509ac2f8db7e81
Има капани за охлюви, ако само тези охлюви са в аквариума пусни 1-2 охлюва хелена (много ще им се усладят).

pachoo

Най-добрия вариант е Хелените колега, просто за отрицателно време изтребват всичко, а после си ядат от храната на другите риби и нямат проблеми :)

lepalop

Благодаря ви за бързия отговор колеги *DRINK*
Като се събудя, свят ми се вие. Като стана бира ми се пие.

stilista

Има едно момче от Русе което продава охлюви Хелена можеш да си вземеш.При мен се справиха много добре.
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

alexkolew

А Хелената закачат ли скаридки?

Similar topics (2)

32962

Публикации: 16
Прегледи: 41715

312

Публикации: 247
Прегледи: 161037