• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 01:33

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Размножаване на скаларии - практически опит

Започната от torkonator, 02.04.2007 22:14

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

chaykov

Цитат на: rookie_gyn - 20.07.2007 14:36
Женски са. Ако бяха мъжки трябваше вече да имат пооформена макар и малка гърбица.

ти пък кога започна да ги разбираш скалариите не можах да разбера  *ROFL*
Англиски форум : питаш нещо и ти отговарят. Руски форум : питаш нещо и в замяна също те питат нещо.
Български форум : питаш нещо и всички се впускат да ти обясняват колко си тъп!



https://s1.postimg.org/43tluyw8fj/aqua.jpg[/url]

NO CARRIER

Някой ще го разтълкува грешно това.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

chaykov

Цитат на: NO CARRIER - 13.12.2008 20:45
Някой ще го разтълкува грешно това.

лично го познавам всеки ден се виждаме знам му възможносттите, но не желая да ги споделям!!!
Англиски форум : питаш нещо и ти отговарят. Руски форум : питаш нещо и в замяна също те питат нещо.
Български форум : питаш нещо и всички се впускат да ти обясняват колко си тъп!



https://s1.postimg.org/43tluyw8fj/aqua.jpg[/url]

balthazarvn

ето и моят резултат ,след безкрайно четене из форума - 14 скаларии на 2 месеца :) много се радвам! Благодаря на прекрасният форум!

vanko 2

Здравейте и ЧНГ.
Прочетох статията имам и аз няколко питания.  Скалариите снесоха хайвер, това им е първо снасяне и нямам големи надежди, Прави ми впечатление че само едната се грижи за хайвера и го пази, а от другите 2 няма никакво внимание. Доста от хайвера вече е изяден, но го приемам за нормално. Питанията ми са :
1. трябва ли да променям режима на осветление при положение, че са в общия аквариум ( има 9 разбори, 5 трихогастер леерии 3-те   скаларии)
2. В общия аквариум редно ли да пускам метиленово синьо и ако да каква е дозировката
аквариума е 90 литра
Мерси на всички предварително

ico

Не сипвай нищо, в тоя пренаселен аквариум дори и да се излюпи нещо, няма да оцелее.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

IvanL


Sandro

Здравейте колеги. Вече 2ри път се опитвам да развъдя тези риби.
Първият път не успях. Излюпиха се , но не оцеляха поради ред причини.
Сега пак имам излюпени , нападали са по дъното и шават , но имам съмнение , че пак нищо няма да стане. По някои от рибките стоят като налепи и се лепят по тях. Също така стоят по 2 3 4 все едно залепени една на друга. Това нормално ли е , опитвам се да почиствам добре дъното , но все пак има някои малки частици. След като се излюпиха малките паднаха долу и остана неизлюпен хайвер със плесен. Съмнява ме да не би плесена да се е налепил по малките , забелязвам дори , че има някои залепени със други неизлюпени яйца. Какво бихте ме посъветвали. Проблем ми е и артемията , от предният път не се излюпи и останаха много яйца и не можах да ги отделя излюпените със яйцата и доста се смесиха. Споделете как отделяте излюпените и цялата процедура въобще как я извършвате.

Peza

Цитат на: Sandro - 23.07.2012 20:54
Здравейте колеги. Вече 2ри път се опитвам да развъдя тези риби.
Първият път не успях. Излюпиха се , но не оцеляха поради ред причини.
Сега пак имам излюпени , нападали са по дъното и шават , но имам съмнение , че пак нищо няма да стане. По някои от рибките стоят като налепи и се лепят по тях. Също така стоят по 2 3 4 все едно залепени една на друга. Това нормално ли е , опитвам се да почиствам добре дъното , но все пак има някои малки частици. След като се излюпиха малките паднаха долу и остана неизлюпен хайвер със плесен. Съмнява ме да не би плесена да се е налепил по малките , забелязвам дори , че има някои залепени със други неизлюпени яйца. Какво бихте ме посъветвали. Проблем ми е и артемията , от предният път не се излюпи и останаха много яйца и не можах да ги отделя излюпените със яйцата и доста се смесиха. Споделете как отделяте излюпените и цялата процедура въобще как я извършвате.

На мен ми се струва че леко избързваш с притесненията. Има още време докато проплуват, а дотогава се прикачат за нещо до което се докоснат, като понякога се струпват и на снопове. Не ги закачай, чисти неизлюпения хайвер и имай още 2-3 дни търпение. Едва когато видех първи опити за проплуване залагах артемията. За нея има няколко варианта къде може да бъркаш, от самите яйца, до температурата, соленоста, осветлението и най важното: добрата аерация и циркулация. Прегледай пак темите тук за нея и може и сам да установиш къде е проблема.

Едит:
Плесента не се "лепи" по малките, не и докато са живи, след като предадът богу дух тогава вече започва да расте и по тях. Добре е и тях да почистваш.

Все пак си запазвам правото под плесен да имаме в предвид 2 напълно различни неща  :-[


Едит2:
Виж и това клипче, може да ти е от полза:
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

Sandro

Цитат на: Peza - 23.07.2012 21:32
На мен ми се струва че леко избързваш с притесненията. Има още време докато проплуват, а дотогава се прикачат за нещо до което се докоснат, като понякога се струпват и на снопове. Не ги закачай, чисти неизлюпения хайвер и имай още 2-3 дни търпение. Едва когато видех първи опити за проплуване залагах артемията. За нея има няколко варианта къде може да бъркаш, от самите яйца, до температурата, соленоста, осветлението и най важното: добрата аерация и циркулация. Прегледай пак темите тук за нея и може и сам да установиш къде е проблема.
Благодаря ти колега. За артемията мисля че е температурата не бях сложил нагревател.
Относно скаларите се притеснявам , защото предния път също се излюпиха и малко по малко загинаха , като нито една не преплува за около 10на дни. Ще видим днес малките са на 4ти ден. Ще пиша как се развиват.

desmit

Колега не се притеснявай от това че са на дъното на снопчета ,това е нормално.След два дена ще проплуват,но сега е момента да сложиш артемия да се люпи,ако искаш да оцелеят повече бройки.
: 24.07.2012г 11:11ч
А в това топло време не ти трябва нагревател за артемията.

mutza

Относно люпенето на артемия в началото може и с една бутилка.Аз лично си сложих две бутилки и през ден зареждах всяка.Една бутилка ми стигаше за около 3 хранения.От около 80 бройки нямам нито една загуба.За целта е много важна хигиената.Колега Sandro много от хората казват сифонирай веднъж на ден.Аз сифонирах след всяко хранене, като спирах аератора да се отаят боклуците по дъното и яйцата които остават в горния край на аквариума.Успех и се научи да отсяваш хората, които си мислят че са спецове в отглеждане на риби.В този форум има много хора които наистина разбират от отглеждане и аз също се уча от тях.

Sandro

Относно  артеммията , пак нищо не стана. Люпих на сера артемия микс и се излюпиха пак малко гадинки.
Лошото е , че и тях не можах да изкарам. прекалено много неизлюпени яйца има и не мога да я изкарам без да хвана някое от тях.
За сега останаха 20-30 броя рибета и ги храня със жълтък. Много цапа и го чистя рядко , защото по цял ден не съм във нас.
Опитвам се да ги храня по 3 пъти на ден. Но основно са 2 пъти заради времето. А артемията люпих е както четох.
Шише разрязано 500мл вода за сера артемия микс , помпичка и лампа им свети 40 часа. И пак слаби резултати както първият път.

mutza

Вземи си бутилка от поне 1,5 л. отрязваш на 4 пръста от дъното завиваш му тапата и го обръщаш в отрязаното дъно.Ако искаш залепи с тиксо да не се отделят двете части.Вземаш една сламка и и поставяш маркуче.Най отгоре на шишето зарязваш около 4 мм. за да закрепиш маркучето, понеже е леко и се изплъзва.Напълни на два пръста от повърхността с вода.Слагаш една супена (има едни по големи) лъжица сол.Пусни аератора да се разбърка солта и след това сипи една чаена лъжичка артемия(яйца).След около 36 часа са готови.Спираш аератора и поставяш бутилката така че да осветиш само долната част на бутилката.Артемията търси светлината.Яйцата не можеш да ги отделиш на 100%, нали затова ще сифонираш.Малките се нуждаят от често хранене и мен като ме няма съм научил жена ми да тегли артемия и да ги храни.
Успех

Bolta

Цитат на: Sandro - 30.07.2012 10:11
Относно  артеммията , пак нищо не стана.
Саше, ела до нас, когато имаш време, за да ти покажа нагледно как аз люпя Артемия. ;-)

Similar topics (5)

12072

Публикации: 87
Прегледи: 56479

17615

Публикации: 4
Прегледи: 3561

46966

Публикации: 4
Прегледи: 2785

28127

Започната от niki26


Публикации: 9
Прегледи: 5863

43556

Публикации: 0
Прегледи: 2030