• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 23:33

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Планорбиси - тема за взаимопомощ

Започната от fena81, 22.09.2009 11:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Карган

Цитат на: Silver Shark - 15.01.2012 18:08
най лесно е с риба нож
не щади никакви охлюви
Рибата нож не е ли хишник, които освен, че достига около 50см яде и по-малки рибки не само охлюви.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs6.postimg.org%2F3tsi79bo1%2FDSC0159_350x70.jpg&hash=8e1dae1e0e99dbfd93a27b858abc4b03af9ee6fc
Аквариумът е затворена, функционираща общност на живи същества, а не само просто събиране на растения и животни.

bay_milee

Не бях чувал че риба Нож хапва охлюви.А защо не пробваш с листо от маруля да потопиш на дъното и след малко не погледнеш какво има на него.Също може и с боция и Хелена охлюви.

Gabstar

И аз имах същите кафяви петънца по Микрозорума , но с течение на времето разбрах ,че си е от растението.

Scylla

Здравейте!
Имам спешна нужда от съвет как да се справя с тази напаст охлювите(планорбис и физа)!Пробвах с хелена-не стана.Взех нистатин,някъде бях чела,че само той ги мори-и с него не стана!Не знам какво да направя вече...Моля ви помогнете!!!
Съвършенството е достигнато не когато няма какво повече да се прибави, а когато няма какво да се премахне...

тодор76


Scylla

Аквариума ми е 230л.,филтрирам с тетратек ех 700.Мисля да махна грунда и пълнежите на филтъра и да сложа ударна доза сол....Дали ще ги умори?Отчаяна съм вече...Физата ми разказа игрите на растенията...Чудя се дали това,което е останало от тях да го изхвърля или да ги почистя по някакъв начин.Идеи как може да стане това?
: 01.06.2012г 16:04ч
Не искам да купувам боции защото гледам дребни рибки в аквариума.
Съвършенството е достигнато не когато няма какво повече да се прибави, а когато няма какво да се премахне...

amrasel


Scylla

Капана няма шанс те са милиони...Аз изкарах всичко от аквариума и смятам да пробвам със сол.Ако трябва ще стои така седмица,но искам да се оттърва веднъж за винаги от тази напаст...най-вече от физата,защото искам да правя растителен аквариум,а с тази гад е невъзможно!Всичко е надупчено! :(
Съвършенството е достигнато не когато няма какво повече да се прибави, а когато няма какво да се премахне...

KapitanNemo

Хелените ще видят сметката на планорбисите, за физите не знам не съм пробвал. Трябва да се има предвид, че няма да стане много бързо
60 литров аквариум две хелени с поколението им очистиха за около 4 месеца.

FHM

Ботията няма да ти закача малките рибки освен ако не са на 1-2 седмици рибенца в комбинация с хелена мисля че проблема е решен естествено изисква време .
Опа забравих има шанс ботиите да видят сметката и на хелените за това май комбинацията не е много добра но нека някои с по голям опит да си каже мнението .

Дискус

Мед /Cu/ е най-ефикасното решение срещу охлювите. Моите ги изтребих с меден сулфат от агро аптеката.

АМАЗОН

Меден сулфат но много внимателно се процедира.
Работата приключва за максимум половин час.
Утре ще ти напиша как да си приготвиш разтвора и какво количество да добавиш.

_777_

Цитат на: Scylla - 01.06.2012 18:11
Капана няма шанс те са милиони...
Според мен преди третирането с меден сулфад рибите трябва да се преместят в друг съд защото ще стане мазило. 8-)След това честа смяна на водата. :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs18.postimg.org%2Frg38pb2jt%2F24_05_15.jpg&hash=6f97fcaa79676235e44de93c1abe16d6edfa3739

ancitrusa

Мисля че 5-6 хелени ще свършат работа.Но им трябва време,не могат да унищожат всички охлюви за 1 ден.

АМАЗОН

Цитат на: _777_ - 01.06.2012 22:42
Според мен преди третирането с меден сулфад рибите трябва да се преместят в друг съд защото ще стане мазило. 8-)След това честа смяна на водата. :-)
При разумна дозировка няма да им стане нищо на рибите.
Слага се 1 капка на литър вода но не се сещам пропорцията на разтвора.

Similar topics (2)

32962

Публикации: 16
Прегледи: 41733

312

Публикации: 247
Прегледи: 161065