• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 10:28

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Езерцето на evgeni enduro

Започната от evgeni enduro, 15.05.2009 21:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Slaff

Не се бъз..........!
Няма пролеми давам, но искам просто да ми са върнат рибите след като си свършите работата/секса м/у тях имам предвид/.
След 20 дена ще си изкарам големите, ще ги снимам,  постна и т.н. Което ви върши работа пишете, аз не мога да изкарам от всички родители. Нямам никакви големи обеми. Това  тук е Добруджа бе хора - земя забравена от бога!!!  /но не и от арендаторите/

evgeni enduro

Цитат на: Slaff - 21.03.2012 15:22
Не се бъз..........!
Няма пролеми давам, но искам просто да ми са върнат рибите след като си свършите работата/секса м/у тях имам предвид/.
След 20 дена ще си изкарам големите, ще ги снимам,  постна и т.н. Което ви върши работа пишете, аз не мога да изкарам от всички родители. Нямам никакви големи обеми. Това  тук е Добруджа бе хора - земя забравена от бога!!!  /но не и от арендаторите/


Дори ще получиш бонус. Ти ще пратиш рибите в съд с вода, а ние ще ти ги върнем в съд с формалин  *MODERATOR*

Сега сериозно! Аз не се наемам да взимам риби по този начин защото всичко може да се случи - животинка е! После какво ще правя!?

Коцето е вещо лице, той ако реши нещо!? Аз чакам снимки с рибките ти за продан. Нещо ако ми грабне окото, може да се възползвам!
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

Slaff

Цитат на: evgeni enduro - 22.03.2012 21:46
Коцето е вещо лице, той ако реши нещо!? Аз чакам снимки с рибките ти за продан. Нещо ако ми грабне окото, може да се възползвам!
Нека тогава той да каже! Въпреки, че от Добрич до Крумовград няма директен автобус. Не знам от Варна как е. Ако се наложи от там ще ги пратя!

evgeni enduro

Двамата с него имаме разработена система за пращане на риби, но тя е от Крумовград за София. Без почивки!
Коцето става в 4.00ч. през нощта и ги качва на автобуса, а аз в 10.00ч. ги чакам на Централна гара.
Последния път в 25 литров съд ми беше пратил над 20 риби с размери от 5-6см до 20 см.
Това стана есента, когато нямаше жеги, а и преди транспорт, рибите за няколко дни са били подложени на строга диета!

Е, имахме две жертви преди време, но тогава 4 риби в 5л. туба 3 дни бяха разглеждали забележителностите на София :duvar:
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

kostadin_milkotev

Доста си далече, Слаф ! Благодаря за отзивчивостта . Но като пресметнем пътни, телефони , куриери , разправии и не на последно място големия риск . Мисля ,че е най добре за сега да не предприемаме такива мащабни транспортирания . Друг е вариянта ако някой пътува с кола и да се сачетае . Още повече ,че аз лично съм аматьор и нямам бутилки за кислород за да подготвя рибите за път-не вярвам  ти да имаш . Райко е специалиста по дългите пътувания. Може той да даде съвет, как  да се изпрати без кислород и по автобуса сравнително едра риба и тя да пътува минимум 24 часа.

А и не мога да ти дам 100% гаранция ,че рибите ще оживеят. До сега не са ми умирали кои и шарани , но пък съм уморил доста голямо количество златни рибки . Докато се поошлайфам малко . Мисля ,че няма да има проблеми , но пък с чужда стока е малко кофти . Събота и неделя ще предприема мащабни действия и ще пробвам да  изкарам рибите от големия си гьол. Да видя с какво разполагам като родители със точност. След това може да дискутираме какво ми трябва като пол и разцветка. Надявам се да излезнат позабравени риби, и да не се налага да взимам от другаде , ама знае ли се .

Аз съм най на юг и при мен е доста топло вече, въпреки че съм в леко планински район. Рибите ми са активни и ги храня от доста време .

Slaff

Както си прецениш, ако имаш нужда от нещо пиши. Не се претеснявай за кислород, транспортиране и т.н.
Мога така да ги пакетирам независимо от големината, че да стигнат до теб  и ще издържат 24 часа, че и повече.Нищо лично, но не се налага да питам Райко, защото ще ми каже, че знам как да се справя.
Поздрави!!!

koifish

колеги понеже знам че следите най-много тази тема в момента погледнете моля най-горната тема в разделът ни за подаръците
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs24.postimg.org%2Fbgz881t9t%2Fwhat_the_symbolism_koi_fish_71938.jpg&hash=9b2aceedc367c13a162c001db33fe29dc72c588d

evgeni enduro

Днес с Мишо /koifish/ отхвърлихме доста работа. Източихме езерото му до дъно, измихме го и той остана да го пълни, а аз си тръгнах, защото беше станало късно.
Добре, че взех мощната бензинова помпа, че още да го източваме с електрическите потопяеми. Около 45м3 вода ги изхвърли за близо 3 часа.

От този гьол колко риби извадихме .......

Да не кажа голяма дума, ама едно 30 кг риба :-D

Има невероятни кои, някои от които са по  около 2 килограма. Тях ги отделихме в един залив за да са на спокойствие за размножителния период.

Установихме, че е успял да развъди и отгледа златни орфи!

Да не говорим за златни рибки, шабункин и комети.
Рибките са много хубави, който има възможност за отглеждането им нека се възползва от предложението на Мишо.
Имайте предвид обаче, че най-дребните започват от 10см.

Направихме и доста снимки, но са на неговия апарат. Koifish остана на обекта тази нощ, че го чака работа - подбор на рибите, засаждане на растения, пълнене на езерото и т.н. При първа възможност ще публикувам фотоси

: 25.03.2012г 20:08ч










А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

aquarium.fan

Колеги,
доста работа сте отхвърлили, браво!
Трябва яко пиене после за възвръщане на водния баланс, ха ха !
Поздрави!

Nikiengi

Това на дъното всичкото тиня ли е и цялата ли я махате? Ако да, не трябва ли да остане малко за по-бърз азотен цикъл на езерото?  :-)

evgeni enduro

Цитат на: Nikiengi - 27.03.2012 12:51
Това на дъното всичкото тиня ли е и цялата ли я махате? Ако да, не трябва ли да остане малко за по-бърз азотен цикъл на езерото?  :-)

Цялата утайка я изкарахме с помпата и измихме хубаво дъното.
При пълненето използвахме стара вода от съседните две езерца. За доливане - от сондата. Когато  Мишо почисти малките обеми ще ги напълни с вода от големия гьол, и пак ще го допълни от сондата. По този начин винаги остава известно количество стара вода
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

Nikiengi

Коите са страхотни! Ако има още снимки - качете ги да ги видим.  *THUMBS UP*

evgeni enduro

Цитат на: Nikiengi - 27.03.2012 13:01
Коите са страхотни! Ако има още снимки - качете ги да ги видим.  *THUMBS UP*

Има, но нека Мишо си ги качи в неговата тема. Там им е мястото
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

Асен Евгениев

Добре, че сте използвали мощната бензинова помпа, бая щяхте да се озорите иначе. Добра
дълбочина има езерото, рибите са презимували без проблем. Нямаше жертви, нали?
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

evgeni enduro

Цитат на: akapulko - 27.03.2012 13:18
Добре, че сте използвали мощната бензинова помпа, бая щяхте да се озорите иначе.

Ами моето гьолче го изпомпвам с ел. помпа за 6 часа. Вчера по спешност се наложи пак да го точа и с новата придобивка за по-малко от час дъното беше сухо! Тинята и камъните от саксиите преди ги изгребвах на ръце. Сега всичко отива в маркуча.

Цитат на: akapulko - 27.03.2012 13:18
Нямаше жертви, нали?

За съжаление имаше. Освен тези, които Мишо бе показал по-нагоре в темата имаше още няколко смъртни случая. Едната риба беше голяма колкото двечките хубавици в ръцете ми. Тежки загуби претърпя Мишо, но може пък да е за добро. Сега "поразчисти" пренаселеното си езерото и ще акцентира върху размножаване на качествени риби.
Дано да има успех и есента да се радва на хубаво поколение.
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

Similar topics (5)

46619

Започната от tonik99


Публикации: 46
Прегледи: 21045

40819

Публикации: 255
Прегледи: 101882

33047

Публикации: 12
Прегледи: 13152

26300

Публикации: 20
Прегледи: 31001

59393

Публикации: 38
Прегледи: 25524