• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Малкият ми нано риф

Започната от Hrupas, 21.02.2012 18:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Hrupas

ем добре не ми помагайде изглежда ще се налоожи да намеря отговорите на въпросите ми някъде другаде просто бих искал да зная какво има на съркофитончето ми !11

tonino

03.03.2012 22:35 #31 Last Edit: 19.02.2018 21:07 by tonino
...

Hrupas

Много благодаря за подкрепата tonino саркофитончето е от вчера вече спря да линее но пак е леко бяло какво да правя?

ludiqdoctor

Така и не ми стана ясно за кой град става дума...? Сори за спама
От всяко дърво да направим свирка, от всеки буркан - аквариум. И после...?

Hrupas

Варна
: 04.03.2012г 10:10ч
мисля че успях да реша проблема температурата беше много висока а именно 30 градуса намалих нагревателя с 3,4 градуса и сега започнаха да му се появяват нещо,като пъпчици!
: 04.03.2012г 11:11ч
това добре ли е? *dontknow*
: 04.03.2012г 11:11ч
утре ще давам дамсела на един познат и ще си гледам само коралчетата *YAHOO*

kamos

30 градуса е висока температура за коралов аквариум- 26-27 е нормално.
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Hrupas

нормално ли е вчера да съм си взел саркофитона и той още не се е отворил

kamenov

При мен саркофитон е седял затворен повече от седмица. След това излиня и се отвори на пълен капацитет. Смяната на месообитанията е стрес за тях и докато се адаптира минава време ;)

Hrupas

много благодаря за информацията kamenov
: 04.03.2012г 18:06ч
по късно ще пусна снимка на фрагчето

Borko7

Hrupas, прочети темата на Тонино, за нано риф с минимална техника. ( http://aquariumbg.com/forum/solenovodni-akvariumi/rifovi-nano-akvariumi-oborudvane-i-poddrajka/ )
Много хора изявиха скептицизъм относно такива малки аквариуми, но фактите са ясни. Може. Някой го е направил. Може и да е по-трудно отколкото при голям акваариум, но може. Там е писано и какви риби може да се гледат. Размени си Дамсела с някоя друга риба и давай нататък. Аз самия нямам идея от морска акваристика , затова не мога да помогна. Но ако / когато реша да направя рифов аквариум, той ще е именно такъв до 20-30л. Така че следя развитието на аквариумчето ти с интерес.
I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

Hrupas

прочетох темата няколко пъти.реших да вкарам в действие 15 литровия си аквариум рибката утре ще сменя най-вероятно за nemateleotris magnifica.Всичко е преместено в новия аквариум.Засега всичко върви глатко снимки ще има но по нататък.Всъщност аз ще дам дамсела утре,но незнам кога ще взема гобито защото е в карантинен периот ще доплатя още 20 лева към дамсела за гобито!!!!Ем това е общо взето!
ПОЗДРАВИ!!!!!!

goro

От всичко изписано до тук излиза, че хлапето по цял ден виси в Discus, а там само се чудим как да му вземем парите.


Цитат на: изгубеният рай - 03.03.2012 20:10
Пък аз си мисля че не е луд този дето яде баницата ,а този дето му я дава.Този дамсел не е паднал от небето....но ... всичко е пари...

Здравейте Велина,
доколкото съм забелязал в този форум само с мен не сте пробвали да се скарате. Права сте, не е луд този, който яде баницата (продавача), а този, който му я дава (клиента, който си хвърля парите на вятъра).

Цитат на: tonino - 03.03.2012 22:35
Е... как го почнахте детето,не така с рогите де.Всеки трябва да почне от някъде,я се сетете повечето от вас колко голям е бил първият ви аквариум, като дете.След тези приказки никой няма да сме е да попита нещо.
Все пак щом виси по цял ден в Дискус би трябвало хората там да са наясно с какво се е захванало.Ще умори една рибка или коралче  и ще премине на по-голям аквариум.Едва ли повечето родители ще направят 60-100 литров морски аквариум на детето си и да хвърлят 500-1000 лева за да видят ще има ли интерес *dontknow*.



Тони, той че виси при нас - виси, ама не е лесно да излезеш на глава с него. Хлапето разполага с достатъчно джобни и когато му откажем нещо изтичва и си го купува от съседния магазин, както стана с дамсела и саркофитончето. Последно му подарихме Mini flotor на Aqua Medic., но колкото и хлапето да ни убеждава, че той работи в неговия аквариум, аз се съмнявам, защото виждам, че термометърът на Boyu е висок колкото аквариума му.
В крайна сметка, ако има толкова много заинтересовани в този форум да помагат на начинаещи деца и ще го финансират, да ти пусна чертежите на едно нормално стъклено съдче с филтрация и да му го залепиш. Нека приемем, че техниката ще е от нас.
Нека всички да имате предвид, че вниманието на децата на тази възраст не е супер устойчиво и интереса на Стилиян е основно през ваканциите, когато няма какво друго да прави. Дали ще е оправдан труда?

tonino

04.03.2012 23:06 #42 Last Edit: 19.02.2018 21:04 by tonino
...

Hrupas

благодаря за интереса,който прояви tonino *THUMBS UP*
: 05.03.2012г 06:06ч
Единственото,което смятам да гледам е 1 еофилия,саркофитон,зоантиди,дискозома и някое гоби!!! :-)

изгубеният рай



Здравейте Велина,
доколкото съм забелязал в този форум само с мен не сте пробвали да се скарате. Права сте, не е луд този, който яде баницата (продавача), а този, който му я дава (клиента, който си хвърля парите на вятъра).


=-O изобщо не съм визирала никой персонално,а това че Вие сте се разпознали някъде между думите ми ....нямам вина.
Аз и 'хоп' да напиша ,пак някой ще е обиден и някого ще съм засегнала.
END!!!

Similar topics (5)

31474

Публикации: 16
Прегледи: 9705

48721

Публикации: 21
Прегледи: 8578

52882

Започната от julianiv


Публикации: 80
Прегледи: 36798

50224

Започната от aghabekyan


Публикации: 14
Прегледи: 5913

43358

Започната от miki123


Публикации: 4
Прегледи: 3506