• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 13:34

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Езерцето на evgeni enduro

Започната от evgeni enduro, 15.05.2009 21:23

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Асен Евгениев

Цитат на: lsimeonov - 17.02.2012 16:32
към Столична голяма община са свикани кризисни щабове и те за момента се занимават с това, и че щом гражданска защита е постановила, че дигата не е както трябва, било редно да се пише до кмета.....и той трябва да пише до големия кмет (Фандъкова), за да има раздвижване по вашия въпрос.... също така кмета трябва да запознае кризисния щаб с проблема и ако е възможно, те имали средства, с които да осъществят ремонт.

Що ми се струва, че докато се разберат, ще дойде лятното засушаване. :duvar:
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

evgeni enduro

Това, което ни е по силите сме го направили.
Към момента имаме 90 тона пясък и 400 бр. чували. В общината има още 1600 бр. чували.
Всеки ден се правят огледи на дигите от разните му там отговорници.

Ето тук съм разказал надълго и нашироко за проблемите в нашия район:
http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=139146&p=1767993#post1767993
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

evgeni enduro

Каръка ме гони яко!



Горната рибка ми беше гордостта. Колко време и търсех мъжки ..... Тази година трябваше и двете да дадат поколение!
На крачка съм от преобразуването на градинското езеро в жабарник със шарани и костенурки.
За всяка една риба съм давал пари, за храна, лечение.
Тая година ще процедирам по друг начин.
Храна каквото имам под ръка, купешка като имам възможност.
Смяна на водата когато се сетя!  Филтрация пък изобщо .....

Ако оцелеят,! В крайна сметка не си струва да се ядосвам за глупости. Останаха в езерото само дребосъци и две мъжки! Трябваше да има и една женска, но преди време изхвърлих доста разложена рибка, която не можах да разпозная. Може и тя да е била
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

diso

Жалко! Особено горната - истинска красавица :'( Но не се отказвай! И не ги глези прекалено!
Успех!  *THUMBS UP*

xoxi

Жалко колега и аз не знам утре като вляза какво ще намеря в гйола ,но не се отказвай аз одавна съм на приципа да храня с кавото мога .И двете риби са хубави ,но ще намериш по добри не го превръщай в жабарник ще жалко за красивото езерце а и толкова хора от форума са се учили от теб на пролет ще видим с какво можем да помогнем.

evgeni enduro

Ето я последната женска


Около 30 см. Мърда, но като й погледна очите ми става ясно какъв ще е изходът и за нея. Езерото го източих до долу. Останаха 20 см вода. В момента го наливам!

Аз не се отказвам лесно, но просто ще преосмисля това, което съм правил до сега. Имах някакви намерения за размножителния период и методите на размножаване, но няма да си усложнявам живота!
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

Slaff

Цитат на: evgeni enduro - 20.02.2012 17:06
Ето я последната женска


Около 30 см. Мърда, но като й погледна очите ми става ясно какъв ще е изходът и за нея. Езерото го източих до долу. Останаха 20 см вода. В момента го наливам!

Аз не се отказвам лесно, но просто ще преосмисля това, което съм правил до сега. Имах някакви намерения за размножителния период и методите на размножаване, но няма да си усложнявам живота!
Не се коси, човек умира та няма лесно!
Нека да опразна моя март април ще ти дам да изкараш поколение, пък ако искаш ще ми ги върнеш. Мисля че имам точно такова семейство /такава разцветка/. Нямаш проблеми!

evgeni enduro

Цитат на: Slaff - 20.02.2012 17:27
Не се коси, човек умира та няма лесно!
Нека да опразна моя март април ще ти дам да изкараш поколение, пък ако искаш ще ми ги върнеш. Мисля че имам точно такова семейство /такава разцветка/. Нямаш проблеми!



Последната риба прави опити да се върне от оня свят, но аз се съмнявам, че ще успее. В една кофа съм я прибрал. Яд ме е, че не знам каква е причината за високата смъртност! Над 15 едри риби изгубих за няколко месеца.

Благодаря за предложенията. Аз риби имам доста. Имам и много приятели, които също биха ме снабдили с още. Не е там въпросът.
Ходя по пазари, магазини, търся по интернет, получавам по автобуси риби, гледам ги 5 години, когато станат готови за размножаване ги губя. Или ще е котка или ще е болест или не знам ....
И моите риби не са от една майка да кажа, че съм дал 20лв за нея. Всяка една от старите ми риби е купувана от най-различни места. Това ми е проблемът, за това ме е яд.
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

lsimeonov

Ееее, Евгени, направо много ми е мъка, аз за моята дето ми даде фира, където няма и една година, ми се скъса сърцето, а за риби на по 3-4-5 години. Горе главата и само напред, ако имаш нужда от нещо знаеш ми телефона, ще помагаме. Недей се отказва само, от твоето езеро и снимките които ти бе пуснал на езерото на Мишо- съществува моето, Вие ме вдъхновихте с вашите, да не си посмял да го направиш жабарник. Дано каръка свърши и оттук нататък само хубави неща да четем в темата ти. Успех!  *THUMBS UP*

diso

Това най-много го мразя - да съм направил всичко, според знанията си и пак да не става :duvar: :duvar: :duvar:
По същата логика, не съм истински щастлив, когато ми се е получило и не знам защо...
Да знаеш, че те подкрепям... в мислите си. Ако бях по-близо, щях да се включа и реално (за спешните неща). Иначе, ако мога да съм полезен с нещо - винаги готов  *bg*

evgeni enduro

Момчета мисля, че вече на 100% открих причината за смъртта на рибките - задушаване. Тази риба в кофата и сипах чиста вода и за няколко часа се съживи. Все още погледът й обаче не се е оправил.
Благодаря за куража. Няма да се откажа лесно, но ентусиазмът ми се притъпи доста в последно време!
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

lsimeonov

Относно задушаването, аз при мен ползвам Aquael  Аератор за въздух APR-300. Не е скъпа и цяла зима седи навън без спиране и все още работи. Имам я от началото на пролетта и само съм сменил едната мебранка, но тя е 2-3лева комплекта. За цена под 30лв. и от личен опит (издръжлива на студ до -24 при мен, 24/7) бих казал, че е доста добър избор. Защо несложиш една, да вкарва въздух?

evgeni enduro

Цитат на: lsimeonov - 21.02.2012 08:35
За цена под 30лв. и от личен опит

Няма да дам нито лев повече! Плюс това имаше въздух цяла зима в езерцето.

Така и така цяла зима циркулационната помпа въртя сметка за тока, другата зима ще я пусна в кладенеца и от 4 метра ще тегли водата.
По този начин водата в езерото винаги ще е прясна и с температура над 4 градуса.
: 21.02.2012г 09:09ч
Цитат на: evgeni enduro - 20.02.2012 17:06




Тази риба се съживи ама само от едната страна  *dontknow*

Дясната част й е като на умряла - мътно око, неподвижни перки, хрилен капак. Някакви идеи какво да я правя!? Освен варианта да я дам на котката!
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

lsimeonov

Преди време още със стартирането на моето, нямаше и един месец една от златните ми беше като умряла, лежеше неподвижно и почти не можеше да се движи, даже бабата за малко да я изхвърли. Извадих я и като теб я държах в една кофа, като всеки ден и сменях водата, така близо 4-5 дни, през които се посъживи. Беше ме страх да я върна обратно и я пуснах в малкото ми езерце, след още 2-3 дни, започна напълно пълноценно да плува и сега си е с другите. Не знам какво и бе станало, но се оправи (горката плуваше на една страна, все едно е парализирана и от време на време се мяткаше в кръг преобръщайки се и бе страшно тромава). Не е за котката, дай и шанс още малко, като непрекъснато и давай прясна вода, дано се оправи!

aquarium.fan

Здравей,
не се смятам за голям капацитет за да давам препоръки, мога само да споделя моя опит и наблюдения:
В езерцето, което бях направил на плочата над гаража с размери 6м/2м с дълбочина около  40 см. имах малки кои и златни, без голяма филтрация-само с помпа-фонтан за езеро и всичко беше добре преди зимата. Рибките обаче бяха малки.
При пораснали кои при мой приятел, откъдето бяха моите малки има постоянен обмен с прясна вода и яка филтрация в езерото. Ако спре помпата/ спира тока/ и най-големите първи почват да плуват настрани и да се обръщат, като се пусне яко помпата пак или се долива прясна вода се оправят.Въпреки всичко за 3 години умряха 4-5 големи кои при различни инциденти.Зимата езерото е под фолио и с отопление за други животни.
При мой приятел в София коите зимуват отвън в езерото, но има постоянен обмен на вода от сондаж.
Така се избягва задушаването при големите- или с огромен обем или с яка филтрация или добавяне на вода от ВиК, геран или сондаж.
Поздрави и дано да нямаш повече инциденти!

Similar topics (5)

59393

Публикации: 38
Прегледи: 25540

53877

Започната от beloslav


Публикации: 4
Прегледи: 2934

50239

Започната от nekros


Публикации: 7
Прегледи: 4978

46241

Публикации: 14
Прегледи: 9380

34404

Започната от skDn


Публикации: 38
Прегледи: 25910