• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
01.05.2024 09:42

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проектоправила на форума към БАЕ

Започната от NO CARRIER, 04.01.2012 01:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Карган

Цитат на: KapitanNemo - 04.01.2012 17:16
Явно яко писане ще трябва да падне! Но затова пък може и ново бизнесче да спретнем, който е "пълноценен" член на форума (6м.&100мн.) може да публикуват срещу заплащане обявите на "непълноценните"(6години&99мн.).

Или пък за по-лесно ще си плаща за реклама, щом иска да печели пари чрез сайта  :-) Но иначе и на мен 6 месеца и 100 мнения ми се струват много. Особенно за хора, които търсят или подаряват.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs6.postimg.org%2F3tsi79bo1%2FDSC0159_350x70.jpg&hash=8e1dae1e0e99dbfd93a27b858abc4b03af9ee6fc
Аквариумът е затворена, функционираща общност на живи същества, а не само просто събиране на растения и животни.

камен чочев

Цитат на: KapitanNemo - 04.01.2012 17:16
Явно яко писане ще трябва да падне! Но затова пък може и ново бизнесче да спретнем, който е "пълноценен" член на форума (6м.&100мн.) може да публикуват срещу заплащане обявите на "непълноценните"(6години&99мн.).
Господин Капитан Немо, няма как някой да те уважава при положение, че от 15 те ти поста, шест са тук и са опити за дребнаво заяждане. Аз съм 100% за такива правила, даже бих отишъл и по-далеч. Прекалено много консуматори има тук, от което акваристиката не печели. Доста хора се опитват да прочетат нещо ново и да го споделят, да преведат или да изкажат някакъв опит, но прекалено много са и тези, които чакат всичко на готово, пък ако може и някой лев да изкарат.

Mirobg

Ето ти един пример и дано вече разбереш, че ми писна да обяснявам.

http://aquariumbg.com/forum/lafche/molya-podkrepete-ni-za-spechelvaneto-na-detski-konkurs/

[/quote]
Ето за това говорим

: 04.01.2012г 17:05ч
Едно мнение и край ...
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

anasarka

Цитат на: камен чочев - 04.01.2012 17:35
Господин Капитан Немо, няма как някой да те уважава при положение, че от 15 те ти поста, шест са тук и са опити за дребнаво заяждане. Аз съм 100% за такива правила, даже бих отишъл и по-далеч. Прекалено много консуматори има тук, от което акваристиката не печели. Доста хора се опитват да прочетат нещо ново и да го споделят, да преведат или да изкажат някакъв опит, но прекалено много са и тези, които чакат всичко на готово, пък ако може и някой лев да изкарат.
*BRAVO* *BRAVO* *BRAVO*
И да не ми е поста досуш спам макар че темата е ясно как ще завърши  *lock  :-D
Идеята за "Мъртвите души" на Миро е много добра, хора които не са ползвали профила си примерно над година да им се премахва регистрацията.
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

Mirobg

Имали статистика от 11 357 члена колко са активни последните 6 месеца, или година?
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

NO CARRIER

http://aquariumbg.com/forum/stats/

Това е официалната статистика. Като цяло мъртвите души не пречат и не товарят форума. В интерес на истината наскоро си мислех да изтрия всички, които имат регистрация, но не са влизали по-късно от един ден след това. Може да си помисля и за всички, които са с нула поста и не са влизали преди повече от 6 месеца назад. Мисля, че преди всеки конкурс периодично се регистрират по един двама колкото за точките.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Асен Евгениев

И такива теми не трябва да се толерират, тях не ги обичат и в кучешките форуми.

http://aquariumbg.com/forum/lafche/podaryava-li-se-kuche/
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

NikolaV

Коко, не казвам, че няма нужда от регулиране на пазара, но не по този начин. Така покрай кокошкарите и далавераджийте ще страдат и съвсем коректни потребители, които просто скоро са се регистрирали, а това според моите разбирания е тотално недопустимо. По-добре 1000 виновни вън, отколкото един невинен вътре е още принцип на римското право.
Когато там се покаже някой некоректен - бан и готово. Но заради такива не прецаквайте честни и почтени хора без мнения.
Изобщо виждам в правилата едно лошо отношение към новите членове - т. 1.6 ако ще я има то нека да е за всички, не само за новите. Нов член не е равно на неопитен акварист.

MeTogu

Цитат на: akapulko - 04.01.2012 17:24
Мислех, че просто се заяждаш, но явно наистина на вдяваш за какво говоря. Става въпрос за тези,
които се регистрират във форума само и единствено за да агитират да гласуваме за техни
снимки /на бебета, кучета и др./ по знайни и незнайни форуми. И понеже си се хванал за тия 100 поста,
то нека това просто бъде забранено. Въобще не съм споменавал за ограничаване при пускане на обяви
или гласуване. Ето ти един пример и дано вече разбереш, че ми писна да обяснявам.

http://aquariumbg.com/forum/lafche/molya-podkrepete-ni-za-spechelvaneto-na-detski-konkurs/

Аз пък не знам ти какво си се хванал за мен,че ме цитираш.Аз съм казал каквото съм имал да казвам.И не виждам защо според теб аз ПАК не съм вдявал при положение че аз говоря за съвсем друго нещо.Ти не си разбрал за какво говоря.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

NikolaV

Цитат на: anasarka - 04.01.2012 17:43
*BRAVO* *BRAVO* *BRAVO*
И да не ми е поста досуш спам макар че темата е ясно как ще завърши  *lock  :-D
Идеята за "Мъртвите души" на Миро е много добра, хора които не са ползвали профила си примерно над година да им се премахва регистрацията.
Имам регистрации по безброй форуми. Наши и чужди. В някой не съм влизал от години, но ако все пак ми се наложи регистрацията ми е там. Не са ме махнали от никъде за нередовно влизане. Дори и от български форум. Периодично получавам честитки за нова година, рождени дни и тн. от един гръцки и един хърватски форуми, нищо, че не помня кога и защо съм се регистрирал.
Не виждам какво печели форума от подобна мярка.

anasarka

Цитат на: NikolaV - 04.01.2012 18:33
Имам регистрации по безброй форуми. Наши и чужди. В някой не съм влизал от години, но ако все пак ми се наложи регистрацията ми е там. Не са ме махнали от никъде за нередовно влизане. Дори и от български форум. Периодично получавам честитки за нова година, рождени дни и тн. от един гръцки и един хърватски форуми, нищо, че не помня кога и защо съм се регистрирал.
Не виждам какво печели форума от подобна мярка.
Е това си беше просто предложение, помислех че товарят форума по някакъв начин хилядите регистрирани. Но щом Коко каза в последствие че не му пречат, няма проблем, броим поста ми за ялов :-D
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

cwetalin

Според мен не би трябвало да има ограничения за "Търся".
За предлагам - дали просто едно времево ограничение от 1 месец няма да е достатъчно. Мисля че никой няма да се регистрира днес за да пусне обява след месец че си продава аквариумчето. Т.е., дори едно кратко времево  ограничение би спряло дребните мошеници. За тези, които продават подарени неща и които се опитват да се прехранват от "далавери", ограничение от 6 месеца и 100 поста няма да са проблем. Все ще ги натрупат.
Също така мисля че трябва да се увеличи още времето за "up". Поне седмица.
Може правото за "up", а защо не и правото да се публикуват обяви в "предлагам" да е ограничени до някаква разумна бройка на месец. Може тази бройка да зависи от "качеството" на потребителя - от кога е регистриран, колко мнения има и т.н.
Виждал съм по форуми отметка за "полезен отговор", "благодаря" и т.н. Може това също да помогне за оценката на потребителя.

NO CARRIER

Става дума да бъдат изтрити хора, които са регистрирани, но де факто не са влизали във форума. Никой не говори за хора с пуснати мнения или влизали редовно, дори да не са писали.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Асен Евгениев

Цитат на: cwetalin - 04.01.2012 18:47
мисля че трябва да се увеличи още времето за "up". Поне седмица.
И като си окастри и разреди някой растенията в аквариума колко време ще издържат в легена,
докато си ъпва обявата веднъж седмично или по-рядко?
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Peza

Аз също си мисля че 1 месец валидна регистрация и 20 мнения, да речем, са напълно достатъчни. 6 месеца и 100 е просто прекалено много. Спекуланти ... винаги и навсякъде е имало и ще има. Но така поне ще намалят регистрации само за едната обява или конкурс, без да се налагат прекалени ограничения непишещи но коректни такива. Все пак каквото се реши .. такова.

Пиша това от позицията на нов потребител чийто теми (50%) са главно в графа "пазар".
Искам да попитам следното нещо ... за тези които разбират от материята:

Възможно ли е публикуването на обява да е под форма близка до регистрацията, т.е. със задължителни полета без които да не е възможно публикуването и.
Възможно ли е към съответната обява да се прикачи бърза връзка към статистиките на потребителя или по-точно последните му мнения и филтрирането на темите му от пазар в отделна графа също с директна връзка от обявата.
Възможно ли е автоматично да се ограничи времето за "up", а за спонсори да се направят изключения.

Наивното ми мнение е, че по този начин ще се допринесе за саморегулирането на пазара и по-малко функции на "падар" на хората потдържащи раздела. Мога да обоснова кое как и защо би ограничило в някаква степен некоректни обяви, но ще е отекчителен и дълъг пост пълен с къде верни къде не мои съждения  :-[

Последните редове са малко в "страни" от темата за правилата. Ако размиват темата или са напълно ненужни нека бъдат премахнати.
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!