• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 13:20

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Езерцето на evgeni enduro

Започната от evgeni enduro, 15.05.2009 21:23

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

NO CARRIER

Ако ходиш, да им пратиш много поздрави. :)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

evgeni enduro

Цитат на: NO CARRIER - 08.06.2011 13:38
Ако ходиш, да им пратиш много поздрави. :)

Задължително!
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

koifish

Цитат на: evgeni enduro - 08.06.2011 12:42
Тази асоцияция на никовете не я бях правил. Чудна работа!? Чух се скоро по телефона със собственика на едно от показаните от мен езера и той нищо не каза за регистрацията си във форума.
Ако наистина е Мишо, ще съм много радостен. Всички можем да се поучим от него. Гледа кои от 15 години и знае неща, които няма да ги прочетем по скромните статийки!

Да бе Евгени аз съм Мишо и да снимките са мои по-натам ще кача по-нови снимки колеги

































: 21.09.2011г 10:10ч
Колеги приемам на лични съобщения заявки за "коя" през октомври ще вадя новото поколение от пролетта предполагам че ще са между 1.5 и 4см това зависи от вида коя защото всеки вид расте различно бързо ще са подходящи за аквариуми, а що се отнася до размера до които могат да пораснат това зависи от съда в които ги гледате- ако ги гледате в язовир достигат до 1.2 метра, в аквариума си остават малки. Най общо казано ще има например бяло със син металик, чисто жълто, бяло с червено, някое широ-утсури   някой огонче в момента нямам възможност да кача снимки но разбирасе като ги ловя ще кача. Цените ще са между 4 и 10лв  в зависимост от вида и класа им и индивидуални шарки. Весели празници колеги намерете малко време за хобито през тези 4-ри дни 
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs24.postimg.org%2Fbgz881t9t%2Fwhat_the_symbolism_koi_fish_71938.jpg&hash=9b2aceedc367c13a162c001db33fe29dc72c588d

evgeni enduro

Днес бе един от щастливите ми дни. Освен, че от нищото ми донесоха още един папагал, по сходен начин се сдобих и с 4 невероятни кои. За тях вече с ръка на сърцето мога да гарантирам, че са качествени екземпляри. Първият им собственик не го познавам, но се носят легенди, че е "болен" на тема nishikigoi, внася родители директно от Япония, отоплява езерата през зимата, при размножаване са подложени на специални селекции и т.н.

Наш общ познат е взел няколко броя преди години и до днес ги е гледал в аквариум. Размерите им са се увеличили през това време и той  реши, че ще ми ги даде да ги гледам в езерцето.

Снимките са с лошо качество, а и ми се струва, че под слънчевата светлина лятото цветовете на рибките ще станат доста по наситени.











А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

Иван Валентинов

Красиви са,дано успееш да ги опазиш зимата и на лято да ги видим във цялата им красота *DRINK*
Успех

evgeni enduro

За мен дядо Коледа подрани и тази година. Донесе ми специален подарък, но не от Лапландия, а от Крумовград и не с шейната, а с автобуса!

30 невероятно красиви кои с размери от 4-5 см до 17-18см.

Снимките са лоши. За другата Коледа ще си поръчам фотоапарат!











А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

Асен Евгениев

Страхотни рибоци. *THUMBS UP* Такъв подарък очаквам към Великден,
като мине зимата. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

lsimeonov

Браво Евгени, рибките са страхотни! Не се ли пренаселва така при теб езерото или вадиш част от по-некрасивите, ако мога така да се изразя. При мен са към 20 риби и ми се струва че това е някъде предела. Тоз Дядо Коледа прави ли и на други подаръци и на каква цена?

П.С. Голямо благодаря от мен към теб и Мишо, рибките ми са добре и бяха върнати в езерото, което покрих, че ми се стори че леда става много и да не рискувам.

evgeni enduro

Цитат на: lsimeonov - 13.12.2011 11:25
Браво Евгени, рибките са страхотни! Не се ли пренаселва така при теб езерото или вадиш част от по-некрасивите, ако мога така да се изразя. При мен са към 20 риби и ми се струва че това е някъде предела. Тоз Дядо Коледа прави ли и на други подаръци и на каква цена?

П.С. Голямо благодаря от мен към теб и Мишо, рибките ми са добре и бяха върнати в езерото, което покрих, че ми се стори че леда става много и да не рискувам.

Ами става пренаселено леко, но като оформя работещи чифтове ще махна всичко останало. При мен системата е "танту за кукуригу" - ще ги дам на някой, той ще ми даде други и така ...

Относно въпросът ти дали  този човек има още риби - няма! Поради невъзможност да ги гледа ги раздаде. По-голямата част са в мен. А възрастните му риби бяха изядени от видра - ужасна работа!

Радвам се, че рибките ти са се оправили! Вече имаш един успешно издържан курс по лечение на рибки  :popcorn:
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

ironfire

Много са яки коите.Аз все още не съм решил с какво ще зарибявам пролетта.По принцип имам опит със златните(гледам в аквариуми от четири години),но колкото повече чета,толкова повече ме увличат и коите.

lsimeonov

Добре, а как разбираш кои риби оформят чифтове и как да позная примерно кои са ми женски примерно? При мен наблюдавам, че някои нараснаха по- бързо от други и оформиха коремчета, докато други са по издължени и предполагам са мъжки, то и те по бавно растат. Доста ми е интересно по какво се различават, примерно като гледам твоите в легена, кои мислиш че са женски?

evgeni enduro

Цитат на: lsimeonov - 13.12.2011 13:50
Добре, а как разбираш кои риби оформят чифтове и как да позная примерно кои са ми женски примерно? При мен наблюдавам, че някои нараснаха по- бързо от други и оформиха коремчета, докато други са по издължени и предполагам са мъжки, то и те по бавно растат. Доста ми е интересно по какво се различават, примерно като гледам твоите в легена, кои мислиш че са женски?


Мъжките се различават по белите брадавици (точици), които им излизат на хрилните капачета през пролетта. Също така са с по-стройни форми от женските. Друг вариант да познаеш някоя женска е ако я видиш да плува неестествено, а след  опашката й да се тълпят настървени, всички останали риби - това е гаранция, че първата е женска и хвърля/ще хвърля/ хайвер, може би един след нея е половозрял мъжки, а другите просто си хапват черен хайвер  :-D
Белите брадавици са най-достоверни!

Има и още един начин, но него няма да го споделям защото някои ще кажат, че съм извратен>  *SORRY*

На тези риби аз ще им определям чифтовете - някои от тях са плод на изкуствено оплоден хайвер. Смятам и аз да се ориентирам към този метод.

"Учителят" ми е на "ТИ" с материята и ще му се доверя! Ще избирам кой мъжки с коя женска да кръстосам и ще ги изтисквам!
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

evgeni enduro

Цитат на: evgeni enduro - 05.12.2010 22:10
Тази нощ за много малко да се разделя с езерните си риби. Искърът за пореден път ни заля, институциите за N-ти път бяха капитулирали. НИкой не го интересува, никой не предприема мерки за следващи подобни случай.
Само с 10см ако се беше покачила водата, щеше да залее езерцето и да остана без любимите си кои




Това е снимано вчера. През изминалата нощ водата навлезе в двора, но за щастие този път спря да приижда преди да влезе в къщата


С голямо притеснение цитирам отново този мой пост.
Съществува реална опасност за населението, подобна на тази в с. Бисер.
Вижте кадрите от 2005-та и 2010 г. и наводненията в нашия район. Клипът беше заснет във вторник. Рисковете са актуални
Рибките ми също ще отплуват, ако в следствие на снеготопенето, дигите не успеят да одържат водите

А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

NO CARRIER

Виж в кв. Суходол как действат:

Цитат на: tony.bg.itДнес на вратата-портата,имаше бележка от името на Столична общината и район Овча купел и административния отговорник на кв.Суходол,в която се призовават гражданите да наблюдават нивото на реката и при най малкото покачване да сигнализират на посочените телефони.И след това-цитирам:Осовено важно!!!!!!!Жителите,които живеят по поречието на реката да имат готовност за евакуация!Подготвени са чували с пясък за укрепвания на пропадания и свлачища по брега,които при нужда ще намерите в сградата на кметството.Бог да пази Суходол!

Цитат на: tony.bg.itE,днес не издържах и отидох до кметството.Говорих с новия административен отговорик/така се наричал/,която е на длъжност от има няма 10 дни.Докато чаках пред вратата,тя говореше по тел. с някакъв инспекторат,че днес имали уговорка за почистване на каналите.Те вече чистели и тя прати бай някой си да надзирава.Найстина чистеха в най ниската точка на главния път до реката,по стар български обичай- двама работат,трима с ръце в джобовете и гледат.Каза ,че преди 2 дни минавали от Столична община и др.по поречието на коритото и казали,че е за чистене,но нямало пари.Преди две години,бяха започнали да изграждат циментово корито,което в момента до никъде/около 20 м/и тагава го почистиха.После хората взели да стачкуват против сметището и  им врътнали кранчето,и зарязали коритото.Сега евентуално на пролет :cross  Каза,че реката не е свързана с язовир,идва от Люлин планина.В Мало бучино има язовир,но той се влива в язовира на Околовръстното,който е източен и бил на минимум.Инъче Малобучинския си има "супер" преливник,макар и крановете му да не работят.И за чувалите с пясък,ще си ги мъкнем! :nod: Няма план,подготовка или някаква организация,ако вземе да ни залива,макар че,нямало опасност,"но бъдете в готовност"!!!Даде ми личния си тел. и каза,че ще мъкне чували с малкото си  "Полото ".Звъним още на 112.

от тук: http://forum.flowersnet.info/viewtopic.php?p=540451#p540451

Защо не пробваш да звъннеш във вашата община и да питаш за чували с пясък?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

lsimeonov

Евгени, понеже поддържам техниката в Столичен инспекторат и като прочетох и изгледах клипчето вчера, днеска информативно попитах, аджеба кой отговаря сега за коритата и дигите на реките. Отговориха ми, че в момента към Столична голяма община са свикани кризисни щабове и те за монета се занимават с това, и че щом гражданска защита е постановила, че дигата не е както трябва, било редно да се пише до кмета. Аз доколкото разбрах Вие поддържате връзка с него и той трябва да пише до големия кмет (Фандъкова), за да има раздвижване по вашия въпрос. Също така кмета трябва да запознае кризисния щаб с проблема и ако е възможно, те имали следства, с които да осъществат ремонт.

П.С. Дай Боже да не се стига до този злощастен резултат отново, искрено се надявам тази година, управляващите да са се поучили от грешките си и да няма повече такива инциденти.

Similar topics (5)

45154

Започната от patz


Публикации: 133
Прегледи: 55266

33133

Публикации: 62
Прегледи: 43976

28244

Започната от gorgolit


Публикации: 20
Прегледи: 21639

59580

Започната от jodeci


Публикации: 3
Прегледи: 3309

54759

Започната от bojo82


Публикации: 254
Прегледи: 99029