• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
01.06.2024 23:54

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аквариума на Aquadream.

Започната от Aquadream, 07.11.2011 21:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Aquadream

Цитат на: El toro - 08.11.2011 20:16
Уникален,почвам да се навивам и аз само да си направя цео система и почвам,верно че е много труд обаче си заслужава. Пожелавам ти успех.... El Toro

Има малко хамалогия само докато се стабилизират нещата. После е кеф. Ако аквариума не е много голям смените на водата са лесни също.
: 09.11.2011г 18:06ч
Цитат на: anasarka - 09.11.2011 08:59


Ами хубаво колега успех, дано да го видим завършен и оценен заслужено *THUMBS UP*

Завършен ще стане. Оценен, това е друга работа. Като гледам жълтите как ме срязаха тая година не ми се вярва да съм много напред догодина. Но на кой му пука. Нали имам яка зелена трева. *YAHOO*

Aquadream

Малко детайлни снимки от аквата.



: 16.11.2011г 21:09ч



: 16.11.2011г 21:09ч


terier4o

Аквариума е много красив , и поне за мен е много различен  . Трябва по-често да ъпдейтваш профила си с информация за аквариума , да има от къде да се учим и ние  .  :-)
Гледам , че Пелията кипи яко на последната снимка , би ли споделил колко СО2 подаваш ( мх/с ) ?
Видях , че осветлението ти е 84 w , какъв е обема на аквариума , изглежда доста голям ?
*BRAVO*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

vesko_aa

Направо ме караш да си направя пак растителен но трябва да си търся и нова къща  ]:-> че ще ме изгонят вече.

Aquadream

Цитат на: vesko_aa - 16.11.2011 21:54
Направо ме караш да си направя пак растителен но трябва да си търся и нова къща  ]:-> че ще ме изгонят вече.
И бой ще ядеш. :-D
: 17.11.2011г 00:12ч
Цитат на: terier4o - 16.11.2011 21:52
Аквариума е много красив , и поне за мен е много различен  . Трябва по-често да ъпдейтваш профила си с информация за аквариума , да има от къде да се учим и ние  .  :-)
Гледам , че Пелията кипи яко на последната снимка , би ли споделил колко СО2 подаваш ( мх/с ) ?
Видях , че осветлението ти е 84 w , какъв е обема на аквариума , изглежда доста голям ?
*BRAVO*
СО2-то работи 12 часа в денонощието за сега. Включва се 3 часа преди лампите и спира 1 час преди изключване на осветлението. Няма начин да се броят мехурчета, защото СО2-то е настроено с голям дебит и мехурчетата минават твърде бързо. Ползвам на Сера СО2 реактор модел 1000.
Аквариума е 330 литра, но в момента има не повече от 250 литра вода заради многото субстрат и големи скали отдолу с които са направени стръмните наклони.
Осветения обем на аквариума е около 200 литра.
Торовете са от Easy Life плюс нитрати, фосфати и малко амониева селитра.

stanilabg

Цитат на: Aquadream - 16.11.2011 21:50
Малко детайлни снимки от аквата.
Невероятно здрави растения. *THUMBS UP*

Aquadream

Цитат на: stanilabg - 17.11.2011 08:02
Невероятно здрави растения. *THUMBS UP*
Е този аквариум и той мина през малки катаклизми. Не се размина без тях. Но отървахме кожата. :-D

Buhoff

Освен че е страхотен аз искам да питам даде ли му име вече :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F4lge4o.jpg&hash=5660dd52dccd55421c84b73c312185f9a730a154

iek

Избил си рибата с тая широка бленда (edit: сега като погледнах екзифа не била чак толкова широка :-D), а за растенията- без коментар, просто са щастливи в този aquasoil. Според мен по-добре щеше да стои, ако са разменени местата на двете килимчести растения.

Aquadream

Цитат на: iek - 17.11.2011 14:25
Избил си рибата с тая широка бленда (edit: сега като погледнах екзифа не била чак толкова широка :-D), а за растенията- без коментар, просто са щастливи в този aquasoil. Според мен по-добре щеше да стои, ако са разменени местата на двете килимчести растения.

Блендата наистина е широка. Снимките са правени само на аквариумното осветление, пък то не стига до никъде за тясна бленда.
Ако двете килимчести растения бяха в обратен ред тогава щеше да ми избяга малко перспективата. С дребните растения отзад става по-перспективен стила на скейпа според мен.

bustama

Много ми допада пейзажа  *privet*. Идеята за още клонки също, примерно в средната част. Пелията, какъв цвят има, тъмно или светло зелен?
Мислил ли си за високи р-ния, като Елеохарис в срената част м/у или зад предните клони, и на някой места по-назад?

Aquadream

Цитат на: bustama - 17.11.2011 20:56
Много ми допада пейзажа  *privet*. Идеята за още клонки също, примерно в средната част. Пелията, какъв цвят има, тъмно или светло зелен?
Мислил ли си за високи р-ния, като Елеохарис в срената част м/у или зад предните клони, и на някой места по-назад?

Високи растения няма да ползвам в този скейп. Ще слагам още клонки с Пелия когато са готови, но ще са към краищата не в средата на скейпа. Пелията е тъмно зелена на цвят.
: 17.11.2011г 23:11ч
Цитат на: Buhoff - 17.11.2011 14:16
Освен че е страхотен аз искам да питам даде ли му име вече :-)
Още не. Мисля по въпроса. *mislia*

don_misho

Напоследък нямам време да влизам във форума често,даже и рядко.Но така става като приоритетите са бебе,жена работа...и т.н.
Поради зачестестелите редки прегледи на форума от моя страна,гледам при взлизанията да хвърля око главно на разделите "Акваскейпинг" и "Аквариумите на членовете на клуба",понеже там първо ще забележа развитието на акваскейпинга в България.
Определено скейпа ти ми се наби в очи веднага заради, първо- личащата добра среда за развитие на растения която си създал в аквариума си,както всички могат да видят,растенията са просто в перфектно състояние.Второ- самият факт че знаеш как да подържаш тази среда и трето самия акваскейпинг(или подредбата на всичко в аквариума).
Конкурсно погледнато обаче,скейпа доста се разминава с основните правила за акваскейпинг,дори погледнат в преспектива след развиването на листната маса на всички растения поне според мен.
Ако аквариума в това състояние беше в моите ръце, бих направил следното:
Добавям от същите камъни в лявата част, като между тях има един по-голям и по- точно на мястото на най- лявата дебела пръчка за фокална точка,като оставям пръчките голи...... става добро ивагуми !
Или разменям местата на ниските растения в предната със тези в  бекграунд часта и окосмявам с мъх яко клоните като ги изтегля още малко назад,за да предам рязка дълбочина за да се получи полянка преливаща назад в гъсталак....
Абе не ме слушай,факта че ме накара да се замислям над скейпинга ти означава че работата ти ми харесва и рядко виждам такива произведения от наши скейпъри!!!
Кефиш!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg682.imageshack.us%2Fimg682%2F460%2F40101892.th.jpg&hash=84ed4e38032181efb8f0a30ceb594125dba6ea32

Aquadream

Цитат на: don_misho - 18.11.2011 00:28
Конкурсно погледнато обаче,скейпа доста се разминава с основните правила за акваскейпинг,дори погледнат в преспектива след развиването на листната маса на всички растения поне според мен.
Кефиш!
Благодаря на всички за добрите отзиви.
Правила за акваскейпинг!!! Аз казвам да вървят на майната си.
Колкото повече правила спецовете измислят, токлова по-предизвикателни скейпове ще правя.
Пък и сляп ли съм или не но в природата не намерих нито едно от тия правила.
Да го кажа по нашенски.
Жълтите ще правят жълти аквариуми, американците американски, холандците холандски а аз ще правя български.
Ако си забелязал предишния ми скейп дето се класира 280 в АДА пак не прилича на никое от техните правила. Този и той няма да е по тях. А имам и друг готов и сниман и той не е по правилата. :-D

VDO

Цитат на: Aquadream - 18.11.2011 12:38
Благодаря на всички за добрите отзиви.
Правила за акваскейпинг!!! Аз казвам да вървят на майната си.
Колкото повече правила спецовете измислят, токлова по-предизвикателни скейпове ще правя.
Пък и сляп ли съм или не но в природата не намерих нито едно от тия правила.
Да го кажа по нашенски.
Жълтите ще правят жълти аквариуми, американците американски, холандците холандски а аз ще правя български.
Ако си забелязал предишния ми скейп дето се класира 280 в АДА пак не прилича на никое от техните правила. Този и той няма да е по тях. А имам и друг готов и сниман и той не е по правилата. :-D
[/quote Е това е приказка,аз съм 100% на твоето мнение!!!  *THUMBS UP*  *DRINK*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

Similar topics (5)

57367

Публикации: 64
Прегледи: 29324

7168

Публикации: 13
Прегледи: 5762

17570

Започната от kuvert


Публикации: 1
Прегледи: 2198

36650

Публикации: 6
Прегледи: 5422

53555

Започната от Boqnov90


Публикации: 61
Прегледи: 18089