• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.05.2024 13:12

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Шкафа е готов сега с нови въпроси :)

Започната от Norek1, 25.04.2011 21:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Norek1

:) подобие е точната дума вътре имаше 2 аквариума май, ама не съм влизал от много време и сега незнам кво е дириджето:), но много лоша хигиена и т.н. и предпочитам я от Пазарджик, я от Пловдив :)

Slavov

1. Sun Sun си вземи, аз ще си взимам такъв , доста съм ги разглеждал , проблеми имат че от времето почват да течът, а от sun sun не съм чул досега подобен проблем, чичо ти антъни ги разнася из българия него питай...
2. Нагреватела там ще го видиш, а за кислород си трябва винаги, може да не работи постоянно, примерно вечер, но при мен не е жунгла и си работи постоянно - не вреди...
3. За осветлението от собствен опит знам че за неоните си трябва 2 кръга осветление, мойте 25 червени и 25 сини неона от стрес (3 пъти за 1 4ас спря тока)  ги удари ихтио и докато подейства лекарството ми остана само 1  *SORRY*
4. Грунда от реката, по-добре си избери от www.kamani.biz 25кг - 13 лева, предлагат вече и по-малки разфасовки - пращат със speedy (препоръчвам мешано бял и черен, става интересно, но ти със твоя шкаф , можеби жълт кварц ще ти приляга)
5. Неоните найстина се губят, та за тех няма проблем, анциструсите също, скалариите обаче си искат височина, и 38 в, защо не направиш 55 поне ?! И за 100 литра 2 скаларии мисля че само може...

Bolta

Колега... Славов е прав!
Ако наистина си замислил Скаларии, защо не го направиш по-висок аквариума?
С тези размери, които си дал.... излиза че е 93 литра, но като се сложи грунд и някой корен или камък, водата няма да бъде повече от 80 литра.
А, ако го пуснеш по висок.....примерно 45 или 50см, тогава вече ще имаш 100 литра реален обем.
И още нещо....използвай всеки сантиметър от шкафа - колкото по-голям стане аквариума, толкова по-добре!

Norek1

По висок ще е, въобще не се сетих, че като сложа 5 до 7 см грунд и естествено, че няма да го пълня до ръба, тия 38см дето съм ги писал ще намалеят много, 45 или повече :)
Slavov чета форума много и се чудех основно м/у Сън Сън и филтъра на Сера и гледам че от  Сън Съна са доволни хората нищо, че е китаец,  помпа ще взема- нека да има  :-D.А осветлението ще е на 1 кръг, много разход да взимам 2 баласта за  2кръга.За грунда ще преценя, мисля, че от реката ще седи по естествено.Но всичко още е в замисъл като ми мине морето, чак след това като направя разчета  :-D

Norek1

Вече и аквариума е готов от на mi6okalkana  фурната, благодарности :)
Като си помисля, че исках първо 60л. и 80л. ми се виждаха много, а сега си е 75д/40ш/45в = 135л :)


Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

paolo6481

Да,време е да се изпразни въздуха.И другото което дразни-жълтия цвят не подхожда на осветителното тяло отгоре.Боядисай го в черно,кафяво или сребристо!
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

terier4o

Цитат на: paolo6481 - 12.09.2011 22:57
Да,време е да се изпразни въздуха.И другото което дразни-жълтия цвят не подхожда на осветителното тяло отгоре.Боядисай го в черно,кафяво или сребристо!
:-) Ако не се лъжа , това жълтото  е нивелир  колега , не е осветително тяло


Norek1- Време е да започнеш да му правиш хардскейпа , не бързай лека полека ще стане  *DRINK*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

kamos

Сложи 2 см подложка под аквариума /стериопор или фибран/
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Norek1

Жълтото е нивелира :)
Да сега ще ходя да взема 2 или ако има 1см фибран и всичко лека по-лека ама 100% ще е готов на другата заплата, че много непредвидени разходи пак излезнаха ;(  *MODERATOR*
Иначе капака ще е от ламиниран паркет като за начало 3х18W, баласта за сигурност и охлаждане ще го сложа от вън на задната страна на капака, но се чудя дали да слагам вентилатор в тоя сличай, ама сигурно ще сложа - да има :)
ПС:
Малко побързах да се .... и фибрана малко накриво го отрязах, има ли проблем да излиза на места по 1мм(аквариума от фибрана) или трябва пак да взимам фибран и тоя път старателно с линия, а не на ръка:).Бях нивелирал шкафа и аквариума, но като сложих фибрана малко избяга нивелацията та пак коригирах.Може да са глупави въпросите, но се притеснявам да не се люсне, защото съм на гредоред .......(общо взето като ходя и водата леко в аквариума се тресе).Дайте съвет да сменям ли фибрана и тва с нивелацията нормално ли е?

stilista

Цитат на: Norek1 - 13.09.2011 17:20
.......(общо взето като ходя и водата леко в аквариума се тресе).Дайте съвет да сменям ли фибрана и тва с нивелацията нормално ли е?
Aз имах същия проблем  :-[ и даже като бутнех по стъклото и леко се клатеше аквариума(1-2мм.).При мен проблема идваше от стойката....нивелираше се от краката ...,,,та проблема си го реших като захванах стойката за стената с дюбели и край на проблемите.Дано да съм ти бил полезен!
                                    ..........Мимо.....
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

Norek1

Мерси, на мен шкафа ми е с 6 регулиращи се крачета, за нивелиране и сега гледайки водата  и  вярвайки на нивелира е нивелиран, а относно тресенето то си е нормално за гредореда, като нямаше аквариум пак се тресеше :) решението  е плоча, но пари много и много неудобна работа в мойто положение :)

Norek1

Здравейте прочетох тази тема http://aquariumbg.com/forum/problemi-i-preporaki/diskusiya-kade-da-postavya-akvariuma-pomislete-predi-da-kupite/ и се зачудих.Като напълних пробно аквариума, като вървях в стаята водата леко трепереше предаваха се вибрацийте от гредореда на шкафа и на аквариума.Сега съм го сложил в/у фибран 2см, но някакъв сив с доста голяма плътност, ако му сложа 5см стериопор който е по мек дали ще се убият малко предаваните вибрации?И ако не, ако някой се е сблъсквал с такъв проблем да даде съвет, че ми оставят още 2 седмици до заплата и съответно старт :)

Norek1

Нещо не видях откъде да редактирам старото мнение затова пиша ново.Намерих решение на проблема, накратко: преди аквариума лежеше на една носеща греда, а сега е на 2, почва водата в него да се клати само когато аз се клатя доста :).Посъветваха ме с планки да дюбелирам шкафа за стената, но се отказах ето и една картинка нагледно, ако някой се сблъска с моя проблем

Similar topics (5)

56996

Публикации: 11
Прегледи: 5019

27605

Публикации: 5
Прегледи: 3408

60102

Започната от Noev__


Публикации: 8
Прегледи: 1397

49170

Публикации: 2
Прегледи: 2315

7603

Публикации: 3
Прегледи: 6115