• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
02.05.2024 17:02

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Аква на Slayerp5

Започната от slayerp5, 24.05.2009 02:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bicho1976

Хубави риби,кофти растения....

slayerp5

Цитат на: bicho1976 - 19.12.2010 22:05
Хубави риби,кофти растения....
Е колега то не може да гледаш Боция и да имаш хубави растения. Както се казва в една стара българска поговорка:" не може ем к.... до края ем душата в рая".  ;-)  *bg*
Поздрави

bicho1976

Проблема не е в Боцията,но това е друга тема. *DRINK*
Поздрави

slayerp5

Цитат на: bicho1976 - 20.12.2010 09:13
Проблема не е в Боцията,но това е друга тема. *DRINK*
Поздрави
Е щом казваш, така да бъде  *DRINK*

ancitrusa

Браво хубав аквариум, харесва ми *THUMBS UP*

slayerp5

Цитат на: ancitrusa - 20.12.2010 16:04
Браво хубав аквариум, харесва ми *THUMBS UP*
Благодаря колега.
: 20.12.2010г 16:04ч
Скъпи колеги, имам един въпрос свързан с цъфтежа на моя Ехинодорус уругвайски.

та вместо да има цвят от горе има листа като че ли са издънки на ново растение, та мисълта ми е това издънки ли са и трябва ли да се режат и да се посадят или просто така цъфти.
Благодаря предварително.

santah

Да, ще се развие младо растение, но изчакай да изкара поне 4-5 листа и тогава го засаждай.

slayerp5

Цитат на: santah - 20.12.2010 16:40
Да, ще се развие младо растение, но изчакай да изкара поне 4-5 листа и тогава го засаждай.
Благодаря много колега  *DRINK*  *bg*

bicho1976

Остави стрелата да излезе извън аквариумът.Пъпките ще цъфнат(страхотно е),после ще се образува дъщерно растение.

slayerp5

Цитат на: bicho1976 - 20.12.2010 17:21
Остави стрелата да излезе извън аквариумът.Пъпките ще цъфнат(страхотно е),после ще се образува дъщерно растение.
Супер, супер благодаря много колега.  *DRINK*

Caxapa

Да не отварям нова тема  искам да споделя  и аз: Ехиндорус Блеери е пуснал една стрела от която излизат още две по-малки. На всяко разклонение има нови-млади листа + пъпки. В края е само с листа но расте още.  Стрелата се появи след като преместих растението в големият ми аквариум. Не торя освен глинените топчета които съм поставил в корените. Всъщност си имаше и преди такива топчета. В момента подавам и СО2 . Прочетох съветите на колегите и огледах стрелата на моето растение. Беше се подвила и подпряла на страничното стъкло. Помогнах й да се "надигне" над водата и ще чакам да цъфне ако не съм объркал и провалил това което природата е започнала. Ако ли не цъфне, то поне ще си имам малки ехиндорусчета които ще рассадя по другите аквариуми.

slayerp5


van40

Добре е станало.Рибите си ги намесил сташно,дано да оцелеят.Растенията са добре.

slayerp5


slayerp5

Здравеите скъпи колеги, нали знаете че шило в торба не седи, и за това реших да си направя един микро нано аквариум.
Млих, мислих и на това се спрях:


това използвах за хардскеипинга:

Но това се получи:


Засега толкова пък после ще видиме.

Similar topics (5)

51467

Публикации: 12
Прегледи: 4848

21910

Публикации: 31
Прегледи: 18213

12704

Публикации: 34
Прегледи: 22464

43134

Публикации: 69
Прегледи: 16376

14422

Публикации: 12
Прегледи: 4219