• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
01.05.2024 03:40

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Лепенe на аквариум

Започната от mistar_ti, 19.03.2007 01:45

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

MeTogu

Цитат на: santah - 03.02.2011 08:54
Хайде и аз да направя една консултация със специалистите.  :-)

Тази седмица ще лепя аквариум с размери 80/35/37в. Дъното ще е вписано от 8мм, а останалите стъкла ще са 6мм. Силиконът е Dow Corninig 881.
Въпросът ми е:
Необходимо ли да слагам разпънки по дължините и/или напречни? И ако отговорът е положителен, от колко мм стъкло и с каква дължина и ширина?




На 180 литров аквариум без напречна разпънка сложих 2 см лайсна надлъжно по цялата дължина на предното и задното стъкло.Не е нужно да е широка чак 5 см.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

hanuman

Цитат на: MeTogu - 04.02.2011 06:54
На 180 литров аквариум без напречна разпънка сложих 2 см лайсна надлъжно по цялата дължина на предното и задното стъкло.Не е нужно да е широка чак 5 см.
Абсолютно съм съгласен. Имам аквариум 100*45*45 от 6мм стъкло само с две надлъжни разпорки. Мразя напречните разпорки защото само пречат при обслужване на аквариума и виниги когата може да се избегнат не ги слагам.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsincemylastcigarette.com%2Fbanners%2F1249174800_20_1_EUR_2.5_dark.png&hash=f382f10dd23d239f373464115831c0fa44c93050

tetra

Горната лаистна залепена на предното и задното стъкло задравяват значително горната част на аквариума и премахва напречните свързващи ленти между предното и задното стъкло ,където стой капака и при чистенето и манипулациите  се опираме .Така че колкото по широка е тази лента толкова сигурноста е по голяма.
Още повече ,че ширината на лентата не пречи при манипулациите а само прави горната му конфликтна част стабилна.Ако факта за сигурност не смятаме  за най важното можем въобще да не я слагаме,както това се правеше при стари аквариуми или да е по тясна.  *privet*

Асен Евгениев

Моите надлъжни разпънки са широки точно 1,5 см. и си вършат работата. Добре е да са 2-3 см.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

kraltchev

Моля за извинение за отклонението, но на Брадича картинката под името е ужасна.  Моля го да я смени с нещо друго,каквото и да е.

Минах през 6 страници опитвайки се да прочета нещо полезно.  Изобщо нищо не прочетох.  Само разни извивки помня, коса, крака. Сега не мога и да си затворя очите нормално дори - образи разни ярки ми идват.

Ужас, до къде съм го докарал.  Хайде помогнете някак!

--Николай

bradi4a

сори колега (kraltchev) и на мен не ми харесваше много,за това е смених с по готина. *YAHOO* *THUMBS UP*

vladoniki

Някой използвал ли е силикон Церезит ЦС23, за лепене на аквариум, върши ли работа силиконът? Взех си такъв силикон, да залепя едно островче в съществуващ аквариум. Благодаря! :)

}|{opukc

Цъ, не става за аквариуми. Много е течен и бавно се втвърдява.

vladoniki

Цитат на: }|{opukc - 08.02.2011 13:38
Цъ, не става за аквариуми. Много е течен и бавно се втвърдява.

Какъв е най-добре да използвам? :)

}|{opukc

Цитат на: vladoniki - 08.02.2011 13:49
Какъв е най-добре да използвам? :)

Много са добрите. Аз лично съм доволен много от Dow corning 881, също /781/

http://aquariumbg.com/forum/napravi-si-sam/lepene-na-akvarium/msg163954/#msg163954

MeTogu

Аз съм залепил сигурно 30 аквариума сред който поне половината над 100 литра и не съм имал проблем.Силикона на церезит си е доста добър а и на добра цена.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Giorgio_Armano

чета тук и ми се струва че доста от пишещите са лепили някой и друг аквариум и имат слаби познания по отношение на силикони и стъкло
ще ме извинявате колеги  без  да се сърдите но имате доста слаби познания по темата
да не прозвучи като реклама но с  изработване на аквариуми се занимавам вече почти 15 години
честно но доста глупави изказвания прочетох
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

Асен Евгениев

Цитат на: vladoniki - 08.02.2011 13:22
Някой използвал ли е силикон Церезит ЦС23, за лепене на аквариум, върши ли работа силиконът? Взех си такъв силикон, да залепя едно островче в съществуващ аквариум. Благодаря! :)
Нямаш грижи, аз лепих малки аквариуми с ето това и не са мръднали. Ако ще правиш някоя голяма локва,
тогава си трябва качествен силикон.

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2Fzyj5v4.jpg&hash=fa27072cbbcd25a91e4a610960944019367d17b4
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

nidkolio

Цитат на: Giorgio_Armano - 08.02.2011 21:11
чета тук и ми се струва че доста от пишещите са лепили някой и друг аквариум и имат слаби познания по отношение на силикони и стъкло
ще ме извинявате колеги  без  да се сърдите но имате доста слаби познания по темата
да не прозвучи като реклама но с  изработване на аквариуми се занимавам вече почти 15 години
честно но доста глупави изказвания прочетох

Не че нещо, но вместо това изказване, не може ли просто да споделиш и да допринесеш за това четящите тук да имат по-силни познания със силикона и стъклата от които се изработват аквариумите?
Това изказване не помага с нищо за полезната информация в темата.
Ще се радвам ако човек с твоя опит сподели как стоят нещата, а предполагам не само аз *privet*
Мерси
https://www.youtube.com/user/ZoomagazinPetPaw Полезни клипчета

tetra

Уважаеми колеги вижте горния аквариум около 1000литри който стой без рафт върху долния.Благодарение на масивна лайсна залепена на дъното по вече показния от мен метод в предишните дискусии.

Similar topics (5)

15768

Публикации: 26
Прегледи: 12016

57831

Публикации: 4
Прегледи: 4542

6993

Публикации: 36
Прегледи: 54808

43873

Публикации: 33
Прегледи: 18813

6072

Публикации: 12
Прегледи: 5180