• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 12:37

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Езерцето на evgeni enduro

Започната от evgeni enduro, 15.05.2009 21:23

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

evgeni enduro

Цитат на: mb4life - 30.01.2011 17:09
езерото е супер направи малко зимни снимки :)  ,дори ако желаш бих ти подпомогнал малко с допълнителни обитатели :)  *DRINK*
Благодаря ти! Актуални снимки нямам, но ще направя. В момента е покрито с тръби и завито с найлон. Днес надникнах и видях, че найлонът не е устискал на студовете и водата е замръзнала!
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

mb4life

няма страшно , пробиваи леда от време на време само да зимат малко въждух за всеки случай , март ще имам унгарски шаранчета цветни страшно красиви ако желаеш моа да ти пратя  *THUMBS UP* *THUMBS UP* :popcorn:
The Usual Suspects

lsimeonov

Цитат на: mb4life - 02.02.2011 00:17
няма страшно , пробиваи леда от време на време само да зимат малко въждух за всеки случай , март ще имам унгарски шаранчета цветни страшно красиви ако желаеш моа да ти пратя  *THUMBS UP* *THUMBS UP* :popcorn:
Първо Евгени, много хубаво се получава, следя ти темата от както съм регистриран във форума.
mb4life, дай малко снимки на тоето езерце, защото на мен ми предстои изграждане тази пролет и събирам идеи.

evgeni enduro

Цитат на: mb4life - 02.02.2011 00:17
няма страшно , пробиваи леда от време на време само да зимат малко въждух за всеки случай , март ще имам унгарски шаранчета цветни страшно красиви ако желаеш моа да ти пратя  *THUMBS UP* *THUMBS UP* :popcorn:

Ще пратиш снимки на рибките, ако ми харесат бих дошъл сам да си ги взема. Няма да рискуваме с куриери. Аз пък съм хвърлил око на едни рибки в Хасково и лятото може и до там да ида.
Относно леда - след падането на първият сняг, забравям за езерото до първа пролет. Няма помпи, няма аерация,няма отвори в леда, няма храна- изпитана технология при много познати! Дълбоко ли е няма никакви проблеми за риби,костенурки и растения!

Пусни някоя снимка да видим и твоето езерце!
: 02.02.2011г 13:01ч
Цитат на: lsimeonov - 02.02.2011 12:37

на мен ми предстои изграждане тази пролет и събирам идеи.


Ето няколко снимки на езерата на мои приятели, които се занимават от много години с отглеждане и развъждане на KOI. За жалост не мога да ги привлека във форума. От тях може да научим наистина много неща, които няма да прочетем в и без това крайно недостатъчната литература по темата!https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi53.tinypic.com%2F2s93fac.jpg&hash=edd706acd4dbe1c5d73970515165cd86a12b1ad4
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F106c112.jpg&hash=234451b652753757eed4429070f5267dc999cc73
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi52.tinypic.com%2Frlfk93.jpg&hash=ea5bca083cc165e311a3afb6f14be42e75723c93
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi53.tinypic.com%2F2r7n2pl.jpg&hash=87ee0f465e2f0ee57fe94498790a7181bd8b6d12

А това е с огромни размери и дълбочина 5м. В него живеят кои чудовища, има екзепляри с размери достигащи метър! Твърде хитри са обаче и не мога да ги издебна за снимка




А този звяр е отговорен за ограничаване достъпа на съседски котки до водоема :) Имам предвид кучето :popcorn:
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

mb4life

Ааз нямам езерце като за начало , тоест имах но преди години вече проекта е ликвидиран ! :) ще кача снимки на малките рибета кам началото на март дано до тогава да са годни за прхварляне и самостоятелен живот ;)
The Usual Suspects

evgeni enduro

Сезонът в Нови Искър започна с пълна сила. От седмица рибоците са в горния слой, хранят се, стават все по-активни.
Забелязвам обаче, че има 3 болни! Едната е с проблем от миналата година!
Симптомите са еднакви- изпъкнали и млечнобели очи! Не е воднянка

Другата седмица ще източа езерцето и ще приложа снимки!
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

gorgolit

Здравеи евгени.Ти имаш доста опит с тия езерца.Можеш ли дами кажиш кога започват да стават по активни коите.Колко трябва да се затопли водата и изобщо имали нещо по особенно за пролетното подкарване  на езерото.

evgeni enduro

Цитат на: gorgolit - 18.03.2011 18:42
Здравеи евгени.Ти имаш доста опит с тия езерца.Можеш ли дами кажиш кога започват да стават по активни коите.Колко трябва да се затопли водата и изобщо имали нещо по особенно за пролетното подкарване  на езерото.

Когато температурата се покачи около и над 8 градуса, започвам с подхранването. В момента температурата при мен е 10 градуса и рибките са весели и активни. Трябва да се има предвид обаче, че метаболизмът им все още е забавен.
Има пролетна храна за езерните, но аз никога не съм ползвал.
В началото на сезона дебна моментът, когато температурата на езерото и тази в сондата се изравняват и сменям на 100% водата! Оглеждам рибките една по една за болести и съответно отделям болните! Това ще направя другата седмица с две от моите риби.

Сега поизчаквам малко заради лилиите,които трябва да присадя в по-големи съдове, но мисля, че към края на другата седмица ще свърша и тази работа.
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

evgeni enduro

Малко снимки от днес, Без коментари.








: 23.03.2011г 22:10ч
А със следващите снимки искам да помоля Raiko за съвет и помощ!

Това са проблемните рибки от миналата година. Сходни симптоми - бели полипи и кървави язвички по тялото, Изскочили очи /Горната страна на окото, долната е вдлъбната, не е като при воднянка/, очите са им силно замъглени. Иначе са активни, хранят се.

Друга рибка пък има язва на главата. От 2 години, но се разраства!






А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

evgeni enduro

Колеги,
днес обикалях цветарниците из София и околностите  и случайно видях, че продават водни лилии. Казаха, че ги внасят от Холандия.
Има червени, бели и жълти. Затворени са в кутийка с перлит.
Цената е накъде около 10 лв, не знам точно, защото купувах и други неща.
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

evgeni enduro

Сега разглеждам снимки на рибките от миналата пролет и като ги сравня с тези от онзи ден, направо се учудвам. И то не от размера, а от промяната в окраската на някои от рибите. Ето няколко примера:

Това е Стефчо през 2010г


А това е 2011


Голди 2010


Голди 2011


Камацу преди


ето и след


Шарки







: 27.03.2011г 23:11ч
P.S> Днес засадих и новата лилия.
Ето как изглеждаше



Само не разбрах защо собственичката я наричаше "лотус". Попитах я дали има други водни растения, а тя ми отговори, че освен лотус друго няма. Аз я попитах къде е този лотус, тя лаконично ми посочи кутията в ръцете ми.
Не знам защо, но ми се струва, че лотуса изглеждаше по по-различен начин
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

lsimeonov

Евгени, страхотни са, това на снимките са Кои нали? Аз пресадих моята лилия в неделя, имаше и две малки издънки, които насадих отделно, а голямата има 3 листа - май не съм я убил зимата в мазето и дано видя цвят това лято от нея. Между другото почнах изкопа за големия гьол, като напредна малко ще отворя тема със снимков материал, да не спама твоята. От къде в София се снабдяваш с Кои?

evgeni enduro

Цитат на: lsimeonov - 28.03.2011 11:11това на снимките са Кои нали?  От къде в София се снабдяваш с Кои?

На последните две снимки рибката не е коя. Останалите се водят кои. Това обаче само запознати могат да го кажат - дали са качествени екземпляри или някакви мелези. Мен това не ме тревожи, аз си ги харесвам каквито и да са.
С рибки се сдобивам по най-различни начини - купувал съм от хора, от пазара на Подуене, разменям с приятели за други риби или растения, а в не малко случаи си правим и взаимни подаръци.

Преди два часа се сдобих с две нови кои, едната ми е мечта от както имам езерото, но все не можех да намеря такава. Е днес ми е щастливия ден  *YAHOO* *YAHOO* *YAHOO*

Снимките са лоши, но пак се вижда нещо на тях!

Ето я красавицата



Ето и снежинката
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

izida

Евгени, снежинката ти е приказна! *IN LOVE*
Гледам пак си слагал умопомрачителни снимки на езерца!
Нашите гадинки ги наблюдаваме в аквариума как сменят цветовете си според храната.
Моля те да ми кажеш при каква температура трябва да изнесем нашите зверчета в локвата? Малко се притеснявам, че цяла зима са били в аквата и ще опасат и лилии и всичко...  =-O
Лилията - лотус  *ROFL* е върха! И ако е само 10ятка си е чудничко! Дано да се аклиматизира бързо и тази година да я снимаш цъфнала!

evgeni enduro

Цитат на: izida - 30.03.2011 14:58
Евгени, снежинката ти е приказна! *IN LOVE*
Гледам пак си слагал умопомрачителни снимки на езерца!
Нашите гадинки ги наблюдаваме в аквариума как сменят цветовете си според храната.
Моля те да ми кажеш при каква температура трябва да изнесем нашите зверчета в локвата? Малко се притеснявам, че цяла зима са били в аквата и ще опасат и лилии и всичко...  =-O
Лилията - лотус  *ROFL* е върха! И ако е само 10ятка си е чудничко! Дано да се аклиматизира бързо и тази година да я снимаш цъфнала!


Каква е температурата в аквариума, каква е и тази в езерцето? За лилиите не се притеснявай, няма да ги изядат!

Лилиите не са по 10лв, ами са по 8.50лв. Аз ги изкупих всичките почти - взех 5 червени, 4 жълти и 3 бели. Останаха само 2 жълти и 4-5 бели в разсадника. Казаха, че щели да докарат още.
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

Similar topics (5)

59393

Публикации: 38
Прегледи: 25533

53877

Започната от beloslav


Публикации: 4
Прегледи: 2934

50239

Започната от nekros


Публикации: 7
Прегледи: 4978

46241

Публикации: 14
Прегледи: 9380

34404

Започната от skDn


Публикации: 38
Прегледи: 25908