• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.05.2024 09:12

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Филипс Aquarele и Силвания

Започната от penchod, 07.09.2005 10:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

penchod

Въпросът ми е следният, Филипс Aquarele на Аквастар или Гролукс отговаря, или иначе казано ако в схемата Аквастар+Гролукс реша да заменя една от двете лампи с филипса, то коя да бъде? Въпроса ми е продиктуван от следното, на тъпия филипс няма никакви указания за светлинни характеристики, но в магазина ми казаха, че бил 9000 келвина, което го доближава повече до Аквастар, от друга страна Аквастар свети бяло-синия спектър, а Филипс Aquarele е по-скоро червеникава светлина, каквато е на Гролукса, та това е ако някой има повече информация и ми обясни, ще бъда много благодарен! :)

dido

бяло и спектър са малко противоречиви неща :-)

penchod

Добре де, все пак мисля, че разбирате за какво ви говоря, ако може някакъв истински отговор ще съм благодарен.

discus

Цитат на: "penchod"Добре де, все пак мисля, че разбирате за какво ви говоря, ако може някакъв истински одговор ще съм благодарен.

Мисля че е по към аквастара, ма вземи та порови малко в сайта на филипс там би трябвало да има характеристики.

NikolaV

Цитат на: "discus"
Цитат на: "penchod"Добре де, все пак мисля, че разбирате за какво ви говоря, ако може някакъв истински одговор ще съм благодарен.

Мисля че е по към аквастара, ма вземи та порови малко в сайта на филипс там би трябвало да има характеристики.
... и ти пожелавам успех. купих си навремето неква дейлайт на Филипс - TLD-65 или подобно. И яйде да и открия в сайта характеристиките. В този за БГ, няма, в тоя за UK също... След мнго търсене и псуване открих един PDF на турски - става. По цифрите отгатваш :-)

discus

Цитат на: "nikolav"
Цитат на: "discus"
Цитат на: "penchod"Добре де, все пак мисля, че разбирате за какво ви говоря, ако може някакъв истински одговор ще съм благодарен.

Мисля че е по към аквастара, ма вземи та порови малко в сайта на филипс там би трябвало да има характеристики.
... и ти пожелавам успех. купих си навремето неква дейлайт на Филипс - TLD-65 или подобно. И яйде да и открия в сайта характеристиките. В този за БГ, няма, в тоя за UK също... След мнго търсене и псуване открих един PDF на турски - става. По цифрите отгатваш :-)

ето ти да не се мъчиш http://www.zoospravka.ru/foraqua/aquaeqlamp.htm

penchod

Мерси много! Звучи доста добре, и май е най добре да сложа два филипса направо?

NikolaV

Цитат на: "discus"...ето ти да не се мъчиш http://www.zoospravka.ru/foraqua/aquaeqlamp.htm
10x :-)

NikolaV

Цитат на: "penchod"Мерси много! Звучи доста добре, и май е най добре да сложа два филипса направо?
Не съм ги срещал у нас. Я дай цени и кажи къде!? :-)

penchod

Цената е много добра, предложиха ми я в магазина на Пиротска и Ботев на ъгъла. Съизмерима е с най-евтината за Аквастар в София.

Stas

Това е интересна находка. Срещах на Ferplast лампи Aquarelle, произведени от Philips, но цената беше... хм, май около 28 лева. Бяха един много готин размер - 105 см!

Ами Пенчо, ако си сложиш един Gro-Lux и един Aquarelle май ще е по-добре. То всъщност зависи от растенията - ако са доста това е май. Ако са по-малко, то и две Aquarelle ще свършат чудна работа.
А в интерес на истината според руския сайт по-нагоре характеристиките на Aquarelle и Aquastar много си приличат...

Все пак специалистите да кажат.

penchod

Аз за това се впечатлих щот в каталога на Филипс е доста по-солено, та реших да поразпитам за качествата.

Violeta

Така. Имам удоволствието да съобщя на заинтересованите, че до Коледа ще имаме пълната гама Philips Aquarelle - 15, 18, 30, 36 и дори 58W, т.е. усилията ни да преодолеем инерцията най-сетне се увенчаха с успех.
Колкото повече, толкова повече.     Мечо Пух

Stas

Чудесна идея. Надявам се, че ще ни уредите и с добри цени за тях. :)

KingNothing

Цитат на: "Violeta"Така. Имам удоволствието да съобщя на заинтересованите, че до Коледа ще имаме пълната гама Philips Aquarelle - 15, 18, 30, 36 и дори 58W, т.е. усилията ни да преодолеем инерцията най-сетне се увенчаха с успех.

А какво ще кажеш за 25W ???  Има ли шанс и такива да докарате ???  :?:

Similar topics (5)

12978

Публикации: 1
Прегледи: 3095

1832

Публикации: 49
Прегледи: 29567

8267

Публикации: 4
Прегледи: 3093

36473

Публикации: 12
Прегледи: 6190

4251

Публикации: 22
Прегледи: 12152