• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 02:16

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Великденски конкурс- обща тема

Започната от Raven, 10.01.2010 23:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

botzi

Правите един конкурс в който журито ще подбира предварително аквариумите и ще решава дали са достойни или не за участие ....... може би с две, три категории, въпреки че АДА няма категории и така мисля че трябва да са добрите конкурси :) ама ....... АГА ги делят на малки, средни, големи и т.н.
Лично за този мнението ми е, че е на ниво, сега разгледах и снимките ........ има наистина добри идеи, но и има доста които не са много на ниво .....Wars - браво, може би моя фаворит като цяло, класика .....  Raven твоя честно казано ми изглежда малко като нареден за снимката иначе не лоша идея, този хемеантус един чорляв, трябвало му е малко повече време и оптимизация, на ДонМишо ми харесва доразвил е идеята си и определено така изглежда най-добре ....... Phoenix940 добре, даже много добре, може би без червените растения в задната част.......... discusfish - много ми хареса, като се има и в предвид обема от 325 литра (ето от кого ще се снабдявам с хемеантус за следващия си проект ;) ........ bobifoto също не лошо аквариумче :) ...... Denis The Hotstepper - добра идея ама нещо сякаш липсва, но така различен и мистичен, харесвам :)....  и накрая митко - ами кефи, немога да си кривя душата, и честно да ти кажа до края на април ще се помъча и аз да спретна нещо такова малко 10 литра примерно ...........
Raven обясних на Митко на ЛС защо не съм участвал в конкурса, не че не ми се искаше :( .......... съжалявам ..........  и от теб очаквах повечко с участие, въпреки че май най голямото разочарование съм аз че нищо не представих :(

Raven

Аз също искам да направим само един конкурс и той да е само за акваскейпинг.

Обаче неко погледнем реално нещата.В Коледният конкурс участват около 80 човека, по миналата година бяха 82, тази година около 50 и още 30 на Великденският- значи там нейде.

От тези 80 човека максимум 10-15  могат да се нарекът акваскейпи, до тук добре.
Само че кой ще каже на останалите около 60-70 човека че аквариумите им не стават и не могат да се явят на конкурс?

Ние не сме ADA, AGA ,Aqascaping  World или който и да е друг сайт за акваскейп.

Ние сме сайт за обща акваристика в който пишат и влизат любители на растителни аквариуми, палудариуми, морски аквариуми, африкански цихлиди, вивариуми....

Ако направим само един конкурс за акваскейп тези членове на сайта които са около 80% от общата маса като интереси- те директно отпадат.

От друга страна ако направим един общ конкурс за акваскейп + общи аквариуми, какъв ще ми е стимулът да си играя месеци за да направя акваскейп който да се състезава с нещо подобно:

http://www.aqa.ru/photos/data/media/1/aqa.ru-20091030223405.jpg

Какво ще ми е удоволствието да победя този аквариум в конкурсна надпревара, и най важният въпрос- с какво тази моя победа ще допринесе за развитието на акваристиката?

Опитвам се да обясня каква беше идеята да се направи отделен конкурс за чист акваскейп, без категории, без делене, само за хора които имат интерес към този сегмент от акваристиката.
хора които ще се постараят да направят нещо интересно с което да се съревновават с още десетина такива като тях.
Нещо извън общата акваристика, вид пример и стимул за останалите.

Не знам дали се разбра каква е идеята, но имам чувството че нещо остана недоразбрано от някои хора.

Не можем да отрежем общите аквариуми от общият конкурс защото няма да е честно към болшинството членове на форума.
От дуга страна пък акваскейпингът си заслужава да си има собствен малък конкурс за ценителите.
Може би идеята е лоша или подранила, но това беше замисълът.

https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

botzi

Прави си raven ........ ама трябва да се стимулират участниците към правата вяра  *ROFL*

bicho1976

Честно казано в Aqascaping  World има доста по-лоши аквариуми от нашият конкурс.Не само като изпълнение но и като качество на снимките. *bg*
Цитат на: Raven - 30.03.2010 15:42


Не знам дали се разбра каква е идеята, но имам чувството че нещо остана недоразбрано от някои хора.

Не можем да отрежем общите аквариуми от общият конкурс защото няма да е честно към болшинството членове на форума.
От дуга страна пък акваскейпингът си заслужава да си има собствен малък конкурс за ценителите.

*THUMBS UP*

elblanko

Цитат на: botzi - 30.03.2010 15:55
Прави си raven ........ ама трябва да се стимулират участниците към правата вяра  *ROFL*
*privet*
Тук имало и хора с развито чувство за хумор. *ROFL*
Цитат на: Raven - 30.03.2010 15:42
Не знам дали се разбра каква е идеята, но имам чувството че нещо остана недоразбрано от някои хора.
Май не се разбирате взаимно. ;-)
До колкото разбрах забележките бяха че са допуснати аквариуми които не са акваскейп, и никой няма нищо против самия конкурс.
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

dafil

Сложихте началото на много хубав като замисъл конкурс
Разбра се,че сте направили и компромиси...за добро :-)
Дано да се разбере от всички,че вече трябва да се съобразяват с  правилата ;-)
Успех нататък *THUMBS UP*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi568.photobucket.com%2Falbums%2Fss124%2Fdafill%2F2605000000_zps4cadfcd8.jpg&hash=c9602607dd8729d5e916cc434dac71a266aaff0c

NO CARRIER

Да ви дам статии за превеждане?  :-D
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Raven

Със сигурност има допуснати аквариуми които не отговарят на критерия, това го признавам.
Върнахме доста аквариуми, желанието за участие беше изненадващо голямо.

Решихме че като за първи конкурс можем да допуснем малко по разтегливо тълкуване на понятието "акваскейпинг".

Основното ми обяснение е за това защо има втори конкурс , защо не можем да премахнем основният, и защо е хубаво да има два конкурса.
Коледният си е основен и най голям конкурс, той е традиция и ще си остане такава докъто го има този форум и сайт.
Там участват всички които отговарят на общите критерии и това е идеята на самият форум като цяло- хобито ни обединява.

Вече ако някой има замисъл и желание да покаже нещо по добро- може да се срещнем в директен двубой на Великденският конкурс, нещо като предизвикателство за желаещи да покажат нещо повече от обикновен аквариум.

Акваскейпингът далеч не е за всеки, помислете си само че за снимката на един конкурсен аквариум /имам предвид международен конкурс/ е необходим фотоапарат за около хиляда лв. минимум и нагоре.
Толкова струва един средна ръка ДСЛР със среден обектив.
Несериозно е да се участва с претенции на международен конкурс със снимка със сапунерка или телефон.

От там нататъка си е нужно желание, гледане и следене на аквариуми и конкурси, влагане на средства и много свободно време за създаване и поддръжка за някакъв акваскейп.
Ангажимента не е малък, накрая се иска и известна заложба или ако щете талант.


https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

bonelez

Първо да благодаря за идеята и създаването на този конкурс!!!Евала!После искам да изкажа адмирацийте си към всички участници в конкурса!Бравооо!Евала на дискусфиш, доста приятно ме изненада неговия аквариум.Йек и Рейвън са си класа.Митко наистина ги разбира нещата....
Аз като участник и като един от тия дето не попадат в челната 5-ица съм малко разочерован от отношението и коментарите в тази тема, и може би като някои от останалите ще се замислия дали да участвам в подобни конкурси за напред.Важен е олимпийския принцип, а ето и едно подтвърждение.....при Амано май няма клалификации и предварителни подборки



mitacheee


phoenix9040

Може би е добре да има един конкурс и след провеждането му да остават само най-добрите аквариуми в сайта.А другите да се подреждат само за конкурса,както е видно и на книжката ,аквариумите с номер 1000 и не са много по различни от някои аквариуми на нашия конкурс. Аз лично смятам за неумесно да се допускат акваскейп аквариуми в конкурс за обикновенни аквариуми просто защото са на друго ниво и не трябва да се съревновават с тези аквариуми,както на предишния конкурс спечели такъв аквариум ,което си е и логично само по себе си. А за разпределението по литри смятам ,че е добре да има защото за мен е голяма разликата от това да направиш един нано аквариум и  един с по голям литраж .Не ме разбирайте погрешно и в двата варианта си има своите трудности и съответно плюсове. Хубаво е поне да е на две категории,ако няма аквариуми за повече. Както е видно и в началните конкурси на AGA (в началото са 3 категориите мисля ) След това ги увеличават.Понеже темата е за настоящия конкурс да попитам ,ще има ли класиране от 1 до еди колко си ? Ще има ли обосноваване на оценката от отделните образуващи критерии ? Колко аквариума ще се оставят в архивите  ? Ще се прави ли все пак друга страница специално за конкурса ? Ше има ли подредба на публиката ?
1.14. Забранява се рекламирането на търговски сайтове във форума на aquariumbg.com! Спонсорите имат собствени раздели за тази цел.

Raven

Нека не сравняваме конкурса на Амано с който и да е друг, при АДА има 27 победители и техните аквариуми обикалят света на акваристиката.
Аз например почти безпогрешно мога да кажа кой аквариум коя година е бил в топ 27 и горе долу на кое място е бил, тези които ми харесват със сигурност помня мястото и годината им.
Имам ги на файл на компютърът си и много често ги разглеждам.

И така- каква е разликата.
В конкурса на Амано пускат всякакви аквариуми, включително и най безобразни.
Но оцеляват и остават в историята само победителите, всички останали извън топ 27 се забравят и никой не ги вижда- това ли е нашата идея?

При един общ конкурс всеки може да си покаже аквариума и да получи вентуално съвет или критика за развитието му.



https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

tishomura

  :'( от доста прочетеното до сега ,Разбирам къде съм Аз-къде сте ВИЕ.....Съжалявам,че изобщо си помислих да омерзявам конкурсът с отаената си локва,при това по-НЕ моя вина не можах да кача снимка кадърна направена с професионален апарат на Канон,и се наложи.... -ДА АЗ снимах с телефон-признавам. :-|
АЗ ква я мислех...Тя ква стана!!! :)   Напорист Фото Ентусиаст.

Raven

Ами това според мен беше доста излишно и пресилено.
Или не си чел внимателно, или си чел през дъното на чашата съдейки по излиянията ти в профила.

https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Vannkata

И все пак се оценяват аквариумите не фотоапаратите с  които са снимани..В условия на ''криза'' едва ли много хора биха си позволили фотоапарат от 1500лв+ *CRAZY* ;-)