• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 14:38

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Колко ми струва аквариума?

Започната от VassetZ, 09.07.2006 09:14

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

bigbeer

Цитат на: ryca_pryca - 01.12.2009 14:50
Не знам дали е по темата, но понеже прочетох, че сте обсъждали колко плащате за ток, исках да попитам колко плащате за вода, че на мен ми пристигна сметка от 50 лв  *dontknow*

*CRAZY* 50 кинта!! Ти делфини ли гледаш бре?!  *YAHOO*

bicho1976

Цитат на: bigbeer - 01.12.2009 15:44
*CRAZY* 50 кинта!! Ти делфини ли гледаш бре?!  *YAHOO*
Не знам какво гледа ама и аз без делфин плащам 40лв и горница на месец.Като се замислих че за аквариума ползвам само 100 литра месечно.Днес във много сайтове пише че водата в Русе е с цената на златото.Е тя в Разград отдавна е златна,но това е друга тема.

ryca_pryca

Ми не са делфини, май ще спирам къпането  *ROFL*
500 литра ми е аквариумчето, като откакто е тук съм го пълнила веднъж до половина, после го допълних догоре и веднъж смених над 50% от водата... И кръвопийците минали да засекат водомера. :buff:

vasilko

1000 л. = 1 куб. м = 1.54 лв. ( За София )... на фона на останалите разходи, водата не трябва дори да се коментира...

barabata

И аз переди две години платих към 50-60 лева допълнително за тоя дето духа.
Имало лек постоянен теч от тоалетното казанче и никой не забелязал. По принцип за водата понякога се случва за по 2 или 3 месеца наведнъж да се плащат сметките ако е имало голяма опашка на касата и докато цъфне сметка от 60 лева за два месеца се беше навъртяла и още една дето предстоеше за плащане. и така вместо 30 лева за три месеца се навъртяли 90 лева за 3 месаца ... затова казвам че 50-60 лева горница само зарад един тъп теч от казанчето ...
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

anasarka

Като си разглеждах тая по старичка тема и реших да сметна и аз колко ми е струвало досега удоволствието да имам аквариум, смятах и изкарах около 400лв. обаче от тях 150-200 са за куриерски услуги понеже живея в града на неограничените НЕВЪЗМОЖНОСТИ.
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

mejdupraznika

Цитат на: vasilko - 17.05.2010 13:47
1000 л. = 1 куб. м = 1.54 лв. ( За София )... на фона на останалите разходи, водата не трябва дори да се коментира...
Водомера не отчита ли 100 л = 1 куб.м ;)

anasarka

1кубически метър вода са 1000л не 100л.
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

tomatomov197

   1000л. са 1куб.  Във Варна струва над 2лв. на 2-ро място сме след Добрич по цена на водата :-(
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

Michael_sc

Моя аквариум 300 л комплект с всичко + риби и растения - 2 100 лв.

Giorgio_Armano

Michael_sc
доста си се ръзнал за такова дънце
моята аква е 900 литра и ми струва някъде към 1800 лв дотук с обурудването и стойката
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

хамлет

2 аквариума 1х 54литра и един малък 30л до момента с риби, скариди растения разни преправки (без осветлението) ми струват около 400-450лв.
Аквариума е купен от готовите серии ей така за малката ама после като се почна една не е истина. Смяна на вътрешния филтър с външен канистър на Тетратек ЕХ700 който взех на старо за 60лв. втория аквариум 30л заедно с цялото оборудване ми излезе 90лв горе долу. Лекарства разни други химиии и храни и цялата картина е там някъде.

Giorgio_Armano

не би било зле да качиш някоя и друга снимка все пак
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

хамлет

Несъм ги снимал скоро, смисъл те са и от скоро де, но "големия" хвана алги по съклото които несъм почистил с идеята да се махнат сами, а малкия наистина още несъм го снимал изобщо, утре най вероятно като сменя малко вода ще поизчистя малко стъклата и ще нафотам набързо.

Tonny

Аз съм съвсем нова тук и нямам никакви критерии за цените... Но на каква цена горе долу вървят 30л. и 50л. аквариуми.
Много се двоумя между тези размери, тъй като ще ми е първи аквариум.
Засега клоня повече към 50 литра, защото искам рибките да не се чувстват като в консерва  :-)

Similar topics (5)

8338

Публикации: 18
Прегледи: 7331

2251

Публикации: 22
Прегледи: 12583

33277

Публикации: 19
Прегледи: 7190

15004

Публикации: 18
Прегледи: 8282