• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 10:50

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

sera fil 60/120 - високоефективни филтри за малък аквариум

Започната от SERA, 13.12.2007 15:04

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

rsp1

аз имам сера фил 120 и в последните  два дни имам чуството че нивото на шума се е овеличило.Извадих тази секция в която се намира ротора и включих докато ми беше в ръката и имаше вибрации и за това реших да почистя ротора изпълних всички оказания и след почистването пак си вибрира и си е шумно .Искам да питам дали главата на филтъра с ротора не се е износила?

SERA

Цитат на: rsp1 - 31.07.2009 11:14
аз имам сера фил 120 и в последните  два дни имам чуството че нивото на шума се е овеличило.Извадих тази секция в която се намира ротора и включих докато ми беше в ръката и имаше вибрации и за това реших да почистя ротора изпълних всички оказания и след почистването пак си вибрира и си е шумно .Искам да питам дали главата на филтъра с ротора не се е износила?

Здравей,
Ако си почистил ротора и си го сглобил правилно ( има едни гумени втулки, които трябва да влязат в леглата си ), не би трябвало да има проблем. Ротора се износва, но не за няколко месеца. Кога си стартирал филтъра? Моля, провери дали втулките влизат правилно и дали няма някакви наранявания по ротора, перката или пламасата вътре. Променял ли си нещо в последно време ( вкарване на въздух с филтъра или смяна на раположението на флейтата ) ?

Поздрави
Сера 

barabata

Всеки филтър колкото повече се задръства започва да става все по-шумен.
Всеки филтър когато се пуска на сухо трака доста по-силно от работното си положение - пълен с вода.

По време на чистене е добре да се почистят и маркучите. Те също пречат на водния поток и натоварват работата на двигателя - вдигат шума на филтъра.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

denbosch

Винаги след почистване се чува шум от въздуха вътре,затова правя следното-пускам за няколко секунди,изключвам,вадя и потапям филтъра няколко пъти с разклащане, за да излезе въздуха и ... шума спира.

rsp1

здравейте пак , нямах възможност да пиша в последната седмица.Благодаря ви за бързите отговори.Опитах всички съвети които сте ми дали но проблема си остава.Вече съм 100 процента сигорен че съм го сглобил правилно втулките влизат в гумените легла.Обаче забелязах няколко миниатюрни наранявания по тази част с перката по точно по магнита под ния по горния и долния ръб.Според мен може би не го екслоатирам правилно защото аквариума ми е точно до леглото и като си легна да спя и шума ми пречи , аз използвам маркучето а не флейтата и когато си лягам  потапям маркучето във водата.

SERA

Здравей,
Едва ли няколко драскотини имат влияние върху работата на ротора.
Ако флейтата ти е над водата може да я потопиш изцяло, както и да спреш да използваш маркучето за въздух ( при всмукване на въздух обикновенно шума е по-силен ).

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi31.tinypic.com%2Figz42c.jpg&hash=ca755b8200efb96ed3c176d19841136ea9893d33

Има в предвид както е на лявата схема, но с потопена флейта ( цялата флейта обърната на 180* за да влезе под водата ).

Няма филтър който да е съвсем безшумен, още повече през ноща близо до леглото. Ако все пак смяташ, че преди не е имало проблем и шума се е появил по-късно, може да купиш резервен ротор ( обърни се към най близкия зоомагазин предлагащ продукти Сера ).

Ако имаш проблеми пиши.

Поздрави
Сера

Weltmeister

Може ли само да попитам в Ловеч има ли магазин който зарежда продукти на Сера и по-специално серафил 120 ?  *HELP* *privet*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg263.imageshack.us%2Fimg263%2F341%2Fp1020474copy.th.jpg&hash=bbe027666cf3f0764109b70c2bc8818b1a03dc0a

SERA

Цитат на: Weltmeister - 30.08.2009 22:54
Може ли само да попитам в Ловеч има ли магазин който зарежда продукти на Сера и по-специално серафил 120 ?  *HELP* *privet*

Здравей,
Изпращам ти на лично съобщение телефона на единствената фирма в Ловеч с която работим директно. Те не зареждат продукти на Сера, но може да ти го поръчат.

Поздрави
Сера

hajigeo

Здравейте,
ще стартирам нов аквариум 126 л (80*35*45 - д/ш/в) в който смятам да гледам растения, разбори/тетри, трихогастери и евентуално бети. в момента не мога да си позволя външен филтър и се насочих към вътрешен такъв. тъй като искам да има и био филтрация, ми допадна модела серафил 120, но доколкото разбрах той е за максимум 120 л аквариум. дали ще се справи с малко по голям?
ако не, препоръчайте друг.

Благодаря.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi886.photobucket.com%2Falbums%2Fac62%2Fhajigeo%2F126%2520v3%2Fth_IMG_6306_zpsbaf55437.jpg&hash=f361c366e6ca1e3c30495da571aba6db07d1dfc3    https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi886.photobucket.com%2Falbums%2Fac62%2Fhajigeo%2F80l%2520v2%2Fth_IMG_6374_zpsdeb9baf0.jpg&hash=1247b409f070f7d717891939d0ecb1ce5224a3d9

SERA

Цитат на: hajigeo - 25.09.2009 16:40
Здравейте,
ще стартирам нов аквариум 126 л (80*35*45 - д/ш/в) в който смятам да гледам растения, разбори/тетри, трихогастери и евентуално бети. в момента не мога да си позволя външен филтър и се насочих към вътрешен такъв. тъй като искам да има и био филтрация, ми допадна модела серафил 120, но доколкото разбрах той е за максимум 120 л аквариум. дали ще се справи с малко по голям?
ако не, препоръчайте друг.

Благодаря.

Здравей,
Всичко зависи от това колко и какви растения и рибки ще отглеждаш. Ако аквариума е добре залесен и с оптимален брой рибки  сера фил 120 ще ти върши идеална работа. Ако обаче ще имаш един два анубиаса с голям брой рибки, купи си нещо по-мощно.
За рибките които си описал сера фил е много добро решение, но все пак те съветвам да засадиш максимален брой растения, а след време да махнеш или ограничиш тези които се разпрострат твърде много.

Успех и чакаме снимки  *THUMBS UP*
Сера

ChroNIckaL

Здравейте купих си 112 литра аквариум със сера фил 120 имам няколко въпроса мога: нямам живи растения във аквариума и сум го наблъскал със нитривек мога ли да очаквам че азотния цикъл ще се задейства скоро със помоща на филтера защото направих грешката да пуска рибките рано и сега водата ми е букжално гаднааа филтера ще се справи ли да ми я избистри мисля да сменям водата 1/3 на 2 дена и да не ги храня И още 1 нещо обурнал сум си флейтата и стуята се плъзга по водадта и създава сериозно течениие така филтрацията по добра ли е или мога да си поставя флейтата перпендикулярно към водата

SERA



Благодаря за покупката на продукт sera. Моля, преди употреба прочети инструкциите на препаратите, които добавяш и ги спазвай. Може да научиш повече във форума ( търси "стартиране на аквариум" или от книжката на сера "Как да създадем аквариум" КЛИК

Отфоварям на въпросите ти по реда на задаването им:

Здравейте купих си 112 литра аквариум със сера фил 120 имам няколко въпроса мога: нямам живи растения във аквариума и сум го наблъскал със нитривек мога ли да очаквам че азотния цикъл ще се задейства скоро


На този въпрос вече отговорих в другата тема, която си пуснал в раздел sera.

със помоща на филтера защото направих грешката да пуска рибките рано

След добавяне на sera nitrivec рибките трябва да се пуснат след 24 часа. В противен случай бактериите от препарата няма да имат с какво да се хранят ( хранят се със замърсяванията от рибките ), ще умрат и предизвикат допълнително замърсяване на аквариума.

и сега водата ми е букжално гаднааа филтера ще се справи ли да ми я избистри мисля да сменям водата 1/3 на 2 дена и да не ги храня

Сменяй водата един път седмично и ги храни, но един път на ден с количества които ще изядат веднага ( да не пада на дъното ).
И още 1 нещо обурнал сум си флейтата и стуята се плъзга по водадта и създава сериозно течениие така филтрацията по добра ли е или мога да си поставя флейтата перпендикулярно към водата.

Флейтата я обърни към някоя от страните на аквариума и струята да сочи леко косо нагоре. Така течението няма да е толкова силно.

Успех
Сера

ChroNIckaL

da ti kaja ima napreduk akvariuma pu da ne mu e uruki vodata e 4isti4ka pone za sega :D samo neshto da pitam skoro shte stane 1 mesec ot kakto bq4ka fil 120 i nali trqbva da maxna akvtivniq vuglen a si zasadix rasteniq koe e po uda4no da si sloja v praznata kletka gubka ili siporax ili ima li neshto za rasteniqta koeto da e polezno ?


Тук използваме кирилица

SERA

Здравей,
Задължително смени активния въглен. Дали ще сложиш гъба, sera Siporax или друг материали зависи от рибките, които гледаш. Може да продължиш да ползваш активен въглен за това отделение. Резервни пакетчета има в по-заредените зоомагазини. Ако имаш повече растения увеличи механичната филтрация с още една гъба ( може да сложиш и вата, за по-финномеханично почистване ). ако имаш повече рибки, сложи резервно пакетче sera Siporax. Така ще увеличиш двойно биологичната филтрация във филтъра.

Успех
Сера

Rambo123

Искам да попитам трябва ли да има растояние под филтърът и ако трябва да има колко и още нещо филтърът трябва ли да е потопен целият или може да се показва малко над водата :-D