• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 15:14

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

ВИДОВЕТЕ ОХЛЮВИ В АКВАРИУМА

Започната от Legion, 26.10.2005 16:37

« назад - напред »

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

kapacitet

Люби, чакай малко сега, че напъно се обърках. Нали леля ти, ти е дала растения и охлюв, а ти в последствие ги изхвърли, изми добре аквариуна и рибите, и набучка изкуствени. Това си е жива деградация в света на акваристиката. Така скоро няма да достигнеш момента в който ще си купиш по- голям аквариум.
Колкото до охлювчето, тип планорбис, то си снася яйчица, които са прозрачни и трудно забележими. Ако на някоя от делвичките е имало от тях и ти не си ги премахнала, скоро пак ще се появят.

lubby

Вуйна ми даде в един буркан растения от нейния аквариум.В момента тя има 4 или 5 златни рибки,които ги гледа от около 3 или 4 години.Едно от растенията беше едно продълговато, даже тя ми каза,че златните й рибки го ядяли.Помолих я да ми сложи едно охлювче.Тя ми сложи и аз го пуснах в моя аквариум когато се прибрах.Проблема беше че растенията които ми даде пуснаха корени но се размириса много лошо в аквариума а аз искам просто да се грижа добре за рибките и да имам биологичен филтър за тях.-хубави растения,красив аквариум на външен вид,и добро място за живеене за рибките ми.Имах доста ситен пясък смесен с малко грунд от зоомагазина.Но водата ,всеки път когато бръкнех да почистя предното стъкло или да взема нещо, се размътваше и искаше поне 1-2 часа да се пречисти и да се утаи.Купих си по едри камъчета и ги смесих в момента съм с бели и черни-половината ми аквариум е с бели половината с черни а ги разделя едни изкуствени растения.Био филтъра е за предпочитане,но ако ще гледам някакви растения предпочитам да е обикновена тревичка-макар да не знам откъде да си я набавя и как да си я гледам :-( ,аз колкото до охлювите надявам се че не съм пропуснала малки върху някой от глинените съдчета или делвички ;-)

kapacitet

От по- горе написаното разбирам, че имаш желание и поне малка представа как трябва да изглежда един хубав аквариум и какво е нужно на рибките за да се чувстват добре. Ако погледнеш и статиите от менюто което излиза от лявата страна на сайта, ще си отговориш на много въпроси които ти се въртят в главата. Като например, защо ти се е вмирисала водата.
Много се отклонихме от темата за охлювите в която пишем и за да няма проблеми от страна на модераторите ти предлгам да си пуснеш друга тема в подходящия раздел, ако имаш още въпроси и притеснения.

Гупичка

17.10.2009 12:31 #108 Last Edit: 16.01.2010 10:56 by Гупичка
Аз пуснах в аквариума ми 4 охлювчета и след 2 - 3 месеца вече бяха около 100! Как се размножават тези гадинки?

kapacitet

ЦитатЦитат 

--------------------------------------------------------------------------------

аз имам 3 гупи 3 златни рибки 2 хелера  един сом и един охлюв не препоръчвам аквариумни растения на никой бързо изгниват

Има неща на този свят които трудно се коментират.  =-O

magic_paladin

Цитат на: Гупичка - 17.10.2009 12:31
аз имам 3 гупи 3 златни рибки 2 хелера  един сом и един охлюв не препоръчвам аквариумни растения на никой бързо изгниват
Бързо изгниват,защото не ги гледаш правилно-може би слабо осветление или липса на вещества.
Недей да даваш ГРЕШНИ съвети ! :-)

Деян

Аз пък да ви кажа, че това не е раздела за растенията.  :-)

thecreater

Цитат на: ogyy - 23.04.2008 11:19
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fphoto-cult.com%2Fpics%2F318%2Fpic_00240_0318549.jpg&hash=c51126629fc2aab5b08eb6dcf652ebf502562876
by dil_stil
извинявам се ама какъв е този охлюв ???

nidkolio

Цитат на: thecreater - 24.11.2009 15:03
извинявам се ама какъв е този охлюв ???

Ампулария
Pomacea bridgesii
Англ.:Apple snail

Първа страница на тази тема, има и снимка.
https://www.youtube.com/user/ZoomagazinPetPaw Полезни клипчета

Massa123

Имам едно въпросче ? Попарените листа направо така в аквариума ли да ги пусна (извинявам се за тъпия въпрос) ???

zambo

Цитат на: Massa123 - 09.01.2010 19:24
Имам едно въпросче ? Попарените листа направо така в аквариума ли да ги пусна (извинявам се за тъпия въпрос) ???
Може цели , може и да ги накъсаш .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

valnata

Преди на моите ампуларии им ги пусках цели. Затискам ги с някое камъче от грунда, и до сутринта всичко изяждаха . :-)

bicho1976

Никога не съм имал охлюви в аквариума,не виреят при мен.Днес обаче се изненадах от два доста тлъсти охлюва.Какъв модел са Физа или блатен.Да ги разкарам ли?

NO CARRIER

Мелания. Melanoides tuberculata. Полезни са - разравят грунда.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

the_hutch

Добърден. Попадам на тази статия "за охлювите" и смятам че тук мога да питам по няколко въпроса. Значи имам аквариум към 170 литра, сега е зима , не мога да преприемам "пролетно" почистване а съм се навъдил с много охлюви ... според инфото дадено по темата охлювите ми са  "Physa" !!! Няма изчистване на ръка. А ми налитат мощно на растенията , "които са малки все още" (Echinodorus tenellus това го налазват първо). Та научавам че Боцията се хранила с охлюви. Моят въпрос е: "Дали Боцията яде Физи, колко голяма да е взема, ще се сработи ли с два мъжки трихогастера... въобще идеята ми е за Боция, не искам да трепя охлювите с препарати и да ги подмамвам със зеле, въпреки че сигурно и това са доста ефективни методи"  *JOKINGLY*. Мерси предварително

Similar topics (5)

3019

Публикации: 11
Прегледи: 6597

11046

Публикации: 5
Прегледи: 6180

9067

Започната от mp450


Публикации: 10
Прегледи: 6113

57411

Публикации: 10
Прегледи: 5451

50082

Започната от nekros


Публикации: 0
Прегледи: 1995