• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
30.04.2024 12:16

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Дискусия за родословие

Започната от Divane, 13.07.2009 18:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Лора

Цитат на: Divane - 14.07.2009 14:40
Лора,пиша ти бавно за да може да ме разбереш



Ха, че аз не съм блонди, мога и бързо да чета. :-D
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

petkob

Цитат на: bicho1976 - 14.07.2009 14:37
Колега, petkob според Вас какъв е смисълът ,освен модераторите да почистят след нас.Колегата чиято обява предизвика тази тема, ясно и категорично каза че не се интересува от чистокръвна порода.Даго анатемосаме,така ли?!И всички като мене грешници които гледаме мелези да им се отнеме правото на домашен любимец.Ето за това ми се вижда бесмислена темата.Поздрави:Станчев
Аз нямам мнение за чистокръвността и съответно никого не анатемосвам. Ако имах, нямаше да го спестя. И двете страни имат силни аргументи.

Мисълта ми беше единствено, че темите, които намирам за безсмислени, не ги чета, камо ли да ги коментирам. Физически не е възможно. Защо не правите така повече хора, хем да си спестите усилията, хем да не спамвате останалите и да не отваряте работа на модераторите да почистват?

А въпросният колега сам е предложил темата да премине в лафче и аз като него продължавам да я намирам за интересна.

А Divane всички я обичаме. Битълс са го казали най-добре:

I don't like you, but I love you
See that I'm always thinking of you
Oh, oh, oh
You treat me badly, I love you madly
You've really got a hold on me
You've really got a hold on me, baby
@}->--
"Това са моите принципи. Ако не ви харесват, имам и други." - Граучо Маркс

Divane

Цитат на: emilradev - 14.07.2009 10:56
"Темата е люлка на безкрайни спорове и дискусии . Точно заради това ще се дистанцирам от нея , и ако Деси защитава тезата ,че родословията са за да се покаже родът на кученцето до девето коляно , с бабите и дядовците му - съгласявам се ,че си трябва родословие,като доказателство за бъдещият му потенциал , който е възможно един ден да развие . Но , Деси , моля те не заставай , зад "хуманното умъртвяване" , само и само да се запази реномето на някой развъдник . Няма такова нещо ,като хуманно убиване на здрави кученца , които нито са болни , нито недъгави , а просто не отговарят на всички стандарти на породата . Дайте да убием  хората с по-големи уши от нормалните размери  , различните хора  .... Това ми напомня малко на един мой приятел от ВСВ 2 , мисля ,че Адолф Хитлер се казваше и той беше развъдчик и целеше много чисти и расови .... хора .

П.С. Ако бях прочел докрай поста на г-н. Шолеков , сигурно нямаше да го повторя и да дам сравнение с големият немски диктатор , но ... уви , сега го прочетох . Повече ,няма дори да чета тази тема ."



хмм,чак сега ти видях този пост..странно!Както и да е..
Може би трябва да изясня още нещо - какво е "брак" - това са кученца с физически и психически големи отклонения и е невъзможно да живеят с недъзите си.
"Брак" също така се води вродената глухота, бели петна по носа,главата(зависи от породата и стандарта за окраска на козината) - такива кученца се подаряват или продават на по-ниски цени. В един реномиран развъдник,за да се закупи кученце се попълва дълъг въпросник..отговаряш на питанки от типа Какви са ви месечните доходи, в къща или апартамент живеете и т.н.  Развъдчика може да прецени,че не ставаш за  стопанин и изобщо да те отсвири, същото така те питат какви са ви намеренията спрямо кученцето - домашен любимец или имаш амбиции да развъждаш и да водиш кучето по изложби.За това има ШОУ КЛАС и ПЕТ КЛАС,както и различни цени.
Пак си мисля,че наливам пусто в празно,ама...все се надявам  и някой мислещ човек да прочете..

Лора

Цитат на: petkob - 14.07.2009 14:58

А Divane всички я обичаме. Битълс са го казали най-добре:

I don't like you, but I love you
See that I'm always thinking of you
Oh, oh, oh
You treat me badly, I love you madly
You've really got a hold on me
You've really got a hold on me, baby
@}->--

Говори за себе си, не ни намесвай и останалите. Не си падам по жени. :-D

И да си го кажа пак. Това да имаш нещо марково е чисто гъзарене. Незнам защо винаги подстрекаваш да се купуват такива кучета. Незнам, защо си против развъждането на обикновените породи. Това си един цикъл, който не спира. Ако го спрем, няма да има разнообразие в природата и скоро тези обикновени породи биха се зачислили към защитените видове.Пак казвам, ако е трябвало пудел с пудел да се кръстова, то Господ е щял да го направи така. Мога да кажа, че мелезите не са по малко обичливи кучета. Всичко е въпрос на дресировка.
Вие, като искате си гледайте маркови кучета, карайте си маркови нови коли и си носете марковите дрешки. Ние по обикновените хорица, ще си караме както до сега. Китайски и български дрехи, мелези и коли и жени втора употреба... :-D
Мисля, че и аз няма какво повече да кажа по темата.

В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

nikiK

За какво човек си взима породисто куче.Ами ако искаш куче да ти пази двора вземаш си н.овчарка,ако пък искаш такова което да си го носиш в джоба и да е с теб на всякъде-пинчер,ловец ако си-гонче ..........примери много.Това е предимството на чистокръвните,знаеш какво да очакваш от него,колко ще порасне къв ще му е нрава и т.н.т.Иначе всичките видове кучета,независимо от техния произход,заслужават нашето уважение и обич! *DRINK*
450 лит.  Ю.Америка- Геофагуси, Скаларии Манакапуру, Цихлиди джуджета
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs23.postimg.org%2Fbouk58j9z%2FDSC07050.jpg&hash=8c3a842af0d72cdf9aac794b1cd930ff0f55922a
260 лт.  Африка ез. Малави

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fdkblqd7a5%2FDSC07053.jpg&hash=990372686b1835fb091e9de8fc0bec78d164e9f4

valnata

Това да имаш нещо марково е хубаво.Аз не съм съгласен с това, че ако вземеш куче което не е с родословие има риск то да умре или да пръснеш луди пари за него.Риска го има винаги и за родословните кучета. Никой не може каже че след 6 месеца родословното куче ще е живо а това без родословие задължително мъртво. :-) А за обикновените породи те никога няма да престанат да се въдят *DRINK*

elblanko

Цитат на: Divane - 14.07.2009 00:16
Всеки уважаващ себе си развъдчик ще ти обясни подробно как точно става развъждането на кучета,от подбора на мъжкото и женското,до колко % брак би могло да има от връзката им. Никой до сега не е казвал,че цялото кучило е перфектно,само защото родителите имат родословие. Това е нелепо. "Брака" обаче е наистина малко и колкото и ужасно да звучи - такива кученца се умъртвяват хуманно.
За да се запази една порода чиста,за да отговарят кучетата на стандарта ( физика и психика) няма как да се допусне развъждане на некачествени кучета. От едно кучило ,да речем 10 малки, може 6 да са ШОУ КЛАС и 4 ПЕТ КЛАС,може и обартното разбирасе, НО - развъдчика знае какво е произвел,какво предлага и го обяснява подробно на бъдещите собственици ,без да крие или украсява това.онова.Цените на Шоу клас и пет клас кученца са различни.
Задавам конкретен въпрос за да няма после ама ти не си разбрал пишеш си само е така бла бла бла. Наистина ли си мислиш че психиката на всички селектирани кучета е еднаква при всички екземпляри? Аз лично се осланям само на собствения си опит, и на фактите, а не на това какво ми бил казал еди кои си от еди кои си кучкарник. Интересно ми е от къде ти си научила това което спомена за психиката на така наречената чиста порода кучета? Интересно ми е също как определят психиката на едно новородено?
*mislia*
Не ''убивайте'' времето, защото то ще ви го върне.
                                                                                                                                Антон Светозаров
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Falfa.kachi-snimka.info%2Fimages%2Fviu1343311821a.gif&hash=826485123ec157466e56654f744135d3a56dfb37

Divane

Цитат на: Лора - 14.07.2009 15:15
Говори за себе си, не ни намесвай и останалите. Не си падам по жени. :-D

И да си го кажа пак. Това да имаш нещо марково е чисто гъзарене. Незнам защо винаги подстрекаваш да се купуват такива кучета. Незнам, защо си против развъждането на обикновените породи. Това си един цикъл, който не спира. Ако го спрем, няма да има разнообразие в природата и скоро тези обикновени породи биха се зачислили към защитените видове.Пак казвам, ако е трябвало пудел с пудел да се кръстова, то Господ е щял да го направи така. Мога да кажа, че мелезите не са по малко обичливи кучета. Всичко е въпрос на дресировка.
Вие, като искате си гледайте маркови кучета, карайте си маркови нови коли и си носете марковите дрешки. Ние по обикновените хорица, ще си караме както до сега. Китайски и български дрехи, мелези и коли и жени втора употреба... :-D
Мисля, че и аз няма какво повече да кажа по темата.


сигурна ли си,че не си блондинка?! =-O


Лора

Убедена съм, дори погледнах в родословието си... Нямаме блондита в рода си.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

valnata

Това за психиката и на мен е интересно как я определят при малките кучета. Поне при моите кучета които съм имал до сега характер проявяват когато стана да година и нагоре.Докато кучето е бебе няма как да разбереш дали умно или глупаво или е лудо защото поведението при всички е почти еднакво.Те затова не ги взимат на обучение на 40 дни, а се чака определена възраст :-)

Деян

Пък моите кученца на шест месеца вече им личи дали са обичливи, саможиви или каквито и да са.  :-)

Divane

Елбланко, за да ти отговоря подробно на въпросите - ще се наложи да пиша мнооооооого,ама наистина много.Спести ми го,моля те..просто потърси литература по въпроса,говори с хора,които се занимават с развъждане(по възможност небългари) и ще ти стане ясно всичко.

Относно психиката на отделните породи - това не са някакви роботи,нормално е всяко куче да има индивидуален ХАРАКТЕР,но родословието дава все пак гаранция,че няма да има големи отклонения.Мога да ти кажа за кане корсо например,защото вече има доста такива кучета в Бг и тези от София повечето ги познавам. Не съм видяла корсо,което да не става за пазач когато е в двора(апартамента) или което да напада безпричинно хора на улицата.Всичките кучета до едно са силно интуитивни,при всички се проявява "пастирското" начало,дори ако за пръв път попаднат на поляна с крави :-D.Няма агресия към други кучета,няма агресия към деца..и още мноого показатели,характерни за породата.

Понеже няколко пъти споменаваш "психология",би трябвало да си чувал,че има дял "Зоопсихология" - правят се различни тестове и се определя кучето за какво е годно. По този начин се подбират и кучетата,подходящи за водене на слепи хора,инвалиди,кучета спасители и т.н. Останалото е въпрос на обучение.

Сега най-вероятно ще ме контрираш - да,ама неродословните овчарки пазели на границата по-добре от родословната - и за това има отговор - всичко се крие в обучението.

Тестовете определят неща от типа - кучето стресирано ли е, как реагира на звуци,следи ли с поглед движенията на стопанина...специалистите определят кое е годно за обучение за водач,спасител..и кое не.
Темата наистина е ужасно дълга..да не забравяме все пак,че в този форум се говори за акваристика  :-)

emilradev

ХОХОХОХО момци , дайте да пием по една студена биричка  *DRINK* , че започнаха  да се усещат  хапливи женски напатки в темичката ...... нямаше да пиша ама .... как да се сдържа , то голям цирк стана  :-D  *ROFL*

NO CARRIER

Искате ли да започнете да си говорите за родословия, а да не се джвакате помежду си?!  :duvar:

Кой печели от разправиите? И какво си създаваме - врагове. Защо да се караме и да не можем да се погледнем в очите като седнем на една маса. Ако изобщо се стигне до там. Животът е кратък, не го съкращавайте с простотии. Гледайте си собствената паничка, а другите оставете да си трошат главите.  *DRINK*

Убеден съм, че ако кибиците седнат да прегледат статиите из форума, ще спечелят много повече отколкото да получават душевен оргазъм от това, че са затапили някой. И после - рибката ми плува на криво, що така?! Имам водорасли, кво да ги прааа?!?!?!!!? Свари си ги на супа.

Поздрав за всички:
The Offspring - Why Don`t You Get A Job
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

valnata

Ами исках да кажа, че  при бебетата не се разбира лудоста и характера.Да кажем до  2 3 месечна възраст. :-)