• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
22.05.2024 04:34

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Продълже

Започната от Boby_, 05.06.2004 23:48

« назад - напред »

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

artmika

само ме е яд сега, че не мога да изровя една снимка, правена про 10 кратно оптично приближение, без никакъв статив - исках да намериш проблемите във фокуса, ама на... :?
Все някога ще я намеря и ще я постна/пратя

Boby_

Цитат на: "artmika"само ме е яд сега, че не мога да изровя една снимка, правена про 10 кратно оптично приближение, без никакъв статив - исках да намериш проблемите във фокуса, ама на... :?
Все някога ще я намеря и ще я постна/пратя

Теоретично е възможно да се постигне и перфектен фокус, особено ако се използва фиксиран фокус. Ама това си е като печалба от лотарията, а не правило.  :wink:

artmika

никви такива - чист, ръчен фокус си беше!

Boby_

Цитат на: "artmika"никви такива - чист, ръчен фокус си беше!

Ако не е тайна, какъв беше обектът? В смисъл движеше ли се?  :)

artmika

в смисъл бяха две пчели, които като, че ли ей сега щяха да се оженят  :lol:
доста движение си имаше, но на скорост 1/1000 не е голям проблем това...

Boby_

Цитат на: "artmika"в смисъл бяха две пчели, които като, че ли ей сега щяха да се оженят  :lol:
доста движение си имаше, но на скорост 1/1000 не е голям проблем това...

:lol: Готина снимка ще да е това. Пусни я, ако я намериш, нищо, че е офтопик.  8)

artmika

нямаш грижи - както казах по-ранко: само да я намеря

bimbargo

Днес ще си купя статив да не шава апарата и започвам да щракам като луд. Няма да излагаме Olympus я!  :wink:
По-добре мразена личност, но личност!
Аквариум

artmika

Цитат на: "bimbargo"Днес ще си купя статив да не шава апарата и започвам да щракам като луд. Няма да излагаме Olympus я!  :wink:

Много ша ни е трудно, да знайш  :lol:
Тва си е марка ей... 8)

Boby_

Цитат на: "artmika"
Цитат на: "bimbargo"Днес ще си купя статив да не шава апарата и започвам да щракам като луд. Няма да излагаме Olympus я!  :wink:

Много ша ни е трудно, да знайш  :lol:
Тва си е марка ей... 8)
Мда, Олимпус си е марка, ама Марката е SONY.  :P

artmika

лично на теб съм признавал за Сони, само, че искам да съпоставиш (да речем) един модел на Сони в 4 мегапиксел класата с модела на Оли C-750 UZ например... :?:

Boby_

Цитат на: "artmika"лично на теб съм признавал за Сони, само, че искам да съпоставиш (да речем) един модел на Сони в 4 мегапиксел класата с модела на Оли C-750 UZ например... :?:

Не бе, бъзикам се.  :lol: Просто съм фен на Сони. Снимал съм с HP, FujiFilm, българските ФотоКлип и Sony и съм най-доволен от Сони.
Не мога да правя сравнение с Олимпус по простата причина, че никога не ми е падал такъв в ръчичките.  :lol:

artmika

Фотоклип направо "утрепаха рибата" :lol:
Е, като не ставаме за някои неща, значи не ставаме!
Аз съм експлоатирал за малко Сони Ф717, Ф828 също не изглежда зле, поне по ТТДанни, но ... В един и същи клас Сони маааалко отстъпват пред Олимпус
(може би марката задължава?)

Boby_

Ами то по ТТ данни HP-то, с което снимам в момента, бие старото ми Сони с много, ама резултатите говорят обратното и все още не мога да бия с пустото 5 мегапикселово HP най-добрите си снимки, правени с 2 МП Сони. Това е положението.  :lol:

artmika

точно това исках да ти кажа де - размера на матрицата в никакъв случай не е най-важния фактор, а в това отношение Олимпусите използват 4мп си матрица по перфектен начин
Нямам практически впечатления от новите им апарати - само съм чел за тях по сайтовете