• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 22:10

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпрос за артемия!

Започната от Luton, 16.11.2011 23:21

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Luton

От два месеца съм с малави в единия аквариум около 15-сетина за сега. За пръв път обаче имам, толкова гладни рибки :-) Постоянно им се яде, храня ги по три пъти на ден с Тетра, флейк и гранула плюс артемия, като ги редувам, както четох по форумите.

Въпросът ми е за артемията! До сега купувах готова (доста едра), излюпена, но реших да взема неизлюпена и сам да си я приготвям. Brine Shrimp ли е другото име на артемията, която ползвате? Другото което ми е интересно, че това, което ми го пратиха прилича на пясък, изобщо не виждам, никакви яйца. Толкова ли са малки наистина или има различни видове и как от тези песъчинки, ще се излюпи скарида, която поне да виждам?

Ето артемията(Brine Shrimp) ми е такава и смятам да използвам, този метод. Дайте си мнението, моля!


raiko

Да, това е името на артемията и това е начина и на излюпване. Новоизлюпената артемия е съвсем малка и се използва за стартово захранване на новоизлюпени рибки. Тя не е подходяща за рибки с размер над1-1,5 см. Преди това сигурно си използвал за храна възрастна артемия(замразена).

Luton

Храня със жива артемия, взимам я в пликчета, излюпена и мърдаща, а и лесно забележима :-), но явно съм си правил криви сметки. Няма кой да ме изтърпи с още един аквариум или съд да я храня и отглеждам;-)

Similar topics (5)

58444

Започната от Kai


Публикации: 2
Прегледи: 3083

7089

Публикации: 11
Прегледи: 9278

46289

Публикации: 6
Прегледи: 3063

40975

Публикации: 9
Прегледи: 6016

29321

Публикации: 75
Прегледи: 47608