• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 16:01

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Tубифекс

Започната от ivanchoy_mk, 02.03.2012 17:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ivanchoy_mk

Искам да попитам дали изсушеният Тубифекс има същитете хранителни свойства ,както и живият :-)

tomatomov197

Цитат на: ivanchoy_mk - 02.03.2012 17:47
Искам да попитам дали изсушеният Тубифекс има същитете хранителни свойства ,както и живият :-)
Колкото и сушената ябълка :)
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

Nikiengi

Цитат на: tomatomov197 - 02.03.2012 18:09
   Колкото и сушената ябълка :)


По-зле от изсушената ябълка!  :-(

ivanchoy_mk

Цитат на: Nikiengi - 02.03.2012 18:51

По-зле от изсушената ябълка!  :-(
Добре де кажете какво да давам на моите рибоци за да растат :-(

easternalien

Люпи артемия, рибоците ще си растат доволно *bg*

protel111

за какво риби става въпрос за новородени ли? Ако да новоизлюпена артемията е най - подходяща за повечето риби.
Има достатъчно много замразени храни - хирономуса е перфектен според мен. Артемия(майки) също.
Изсушеният тубифекс според мен няма никаква хранителна стойност, а и не съм имал шанса да видя някоя риба да го яде настървено. Подръпват си, лапат но в крайна сметка го плюят.

teodorcho

Колега по - добре замразен хирономус или артемия майки както те е посъветвал колегата, този сушен тубифекс е пълен боклук според мен.  :-)

nikolay0876

 *spam Добре де, как преценихте, че са майки? И що така им казват, а не артемия татковци?

Асен Евгениев

Цитат на: ivanchoy_mk - 02.03.2012 17:47
Искам да попитам дали изсушеният Тубифекс има същитете хранителни свойства ,както и живият :-)

http://aquariumbg.com/forum/hrana/suh-tubiheks-sahranenie/
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

grigor nakov

При тубифекса може да си направите големи бели и да си изморите рибите,аз не бих рискувал ;-)

ivanchoy_mk

Цитат на: 6ebeka - 03.03.2012 00:01
При тубифекса може да си направите големи бели и да си изморите рибите,аз не бих рискувал ;-)
Смисъл ??

Nikiengi

Колегата иска да каже, че със живия тубифекс може да си вкараш някаква зараза в аквариума! Прав е, но само до някъде (според мен)! Много е говорено по въпроса във форума и всеки сам трябва да си реши. При внимателна боравене с него той е пректасна храна за рибките.  :-)

beta61

Замразената артемия е прекрасна храна и е прието да се казва артемия майки а дали са майки или бащи има ли голямо значение?

ico

Като се заговори за артемията - тук има една интересна статия за нея и разните паразити, които носи. http://blog.choku-geri.net/?p=3314
Паразити и зарази разни има навсякъде, но с тубифекса освен това се рискува и с голям процент неполезни или опасни химикали. Знаем от къде се събира в повечето случаи.
За мръвка на по-едри риби ползвам основно хек.  ;-)
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

beta61

Артемията не може да носи паразити защото живее във силно солена среда в каквато нито един паразит не може да съществува.При това е и замразена.

ico

Цитат на: beta61 - 03.03.2012 13:27
Артемията не може да носи паразити защото живее във силно солена среда в каквато нито един паразит не може да съществува.При това е и замразена.
:-D Артемията значи е най-издръжливия организъм в света. Нито бактерии, нито паразити понасят тия условия?
Сега на кое мнение да се доверя, на поредния ти постен ред без особен смисъл или на някаква си статия... Но пък това за стерилизацията със замразяване направо разбива.  :buff:
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

rakim

Паразитите и тн...които нападат сладководните риби не могат да живеят в солена вода,за това има и лечение на риби със сол.За това артемията е безвредна.
540л Южна Америка

ico

Тенията как и дали познава в червата на птица ли е или риба? Независимо каква вода обитават птиците и рибите, толкова ли да се различава солеността в телата им?
Ако прави тая разлика, предполагам се изстрелва ефектно навън с екскрементите, разочарована, че няма да полети някога с птицата в небосвода...  *MATCHFART*
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

beta61

Колега статията за артемията е изпълнена с противоречия и нелепости.Нима искаш да ме убедиш че хората които,от цяла Европа идват на бургаските солници за да се лекуват с луга и лечебна кал влизат в басейн пълен с паразити?Аз от дете съм почти всеки ден през лятото на солниците,несъм видял нито 1-на птица да се храни с артемия.И много други несъотвествия има в тази статия.

ico

Може и да е пълна с нелепости, но за мен е малко по-убедителна от твоето противоречиво изречение. Пък за идващите туристи те и в морето до фекалните извори влизат...  :-! Освен това предполагам, лекуващите се в тинята не хрупат артемия  и докато не го правят, то няма защо да се опасяват точно от подобен паразит.
Това, че у нас не е лесно да се видят подобни птици, е много жалко. Но в България идиотите са прекалено много и много често подобни хора се сдобиват с оръжие и стрелят по всичко, което мърда. Колега скоро показа статия за избивани редки птици и то в защитени зони.  :duvar: Такива птици трябва да се срещат у нас.
Розово фламинго се яви в Бургас




Кръщаваш го, а то във водата пикае...

ancitrusa

Цитат на: ico - 03.03.2012 13:12
Като се заговори за артемията - тук има една интересна статия за нея и разните паразити, които носи. http://blog.choku-geri.net/?p=3314
Паразити и зарази разни има навсякъде, но с тубифекса освен това се рискува и с голям процент неполезни или опасни химикали. Знаем от къде се събира в повечето случаи.
За мръвка на по-едри риби ползвам основно хек.  ;-)

Статията е пълни глупости. Замразената артемия и хирономус, определено са по добри от сушения тубифекс.

beta61

Колега защо не посетиш някой път резервата Атанасовско езеро така се наричат бургаските солници така ще повишиш неколкократно общата си култура и няма да ти се налага да четеш глупости

ico

Малко ми е далече, но ти явно си посещавал доста тия места и ако може да черпим от твоя извор на повишена обща култура  ;) Пък докато се пишат глупости, ще се налага и да се четат. За щастие остават още само 4-5 културни доклада да напишеш и после ще са по-малко глупостите за четене.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

beta61

За щастие пък ти ще продължиш да пишеш и да публикуваш статии и така ще има още доста глупости за четене.

Nikiengi

Мисля, че спора ви е излишен! В природата рибките ядат от всичко което намерят без оглед на това носи ли паразити или не, едва ли им помагаме много като им даваме "стерилна" храна. Знаем много добре, че разнообразната храна е най-добрият вариант за тях! Лично аз храня и с тубифекс и с артимия и с хирономус и суха и т.н., като ги редувам и смятам, че така е най-добре и мисля от това, което виждам в аквариумите си, че постъпвам правилно! А това кой с какво храни е собствен избор на всеки, като с годините се трупа опит и знаем много добре, че няма "перфектна рецепта" за идеално хранене, така че успех на всички!  :-)

beta61

Напълно съм съгласен с теб колега.Освен изброените от теб храни от май до ноември аз храня и с живи артемии-майки които,също са много хубава храна.

Nikiengi

Цитат на: beta61 - 04.03.2012 14:52
Напълно съм съгласен с теб колега.Освен изброените от теб храни от май до ноември аз храня и с живи артемии-майки които,също са много хубава храна.

Ей за това ви завиждам на вас Бургазлиите!!!  ;-)

NO CARRIER

Аз пък да ви кажа, че Гери е специалист в областта си и всички приказки, че статията и не струва са просто трупане на мнения.  *MODERATOR*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Асен Евгениев

Сега прочетох въпросната статия. Добра си е, а който не е съгласен с нещо, нека да се обоснове
и аргументира.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

nikolay0876

Тая тема трябва да се преименува на тубифекс vs артемия. А дали може да се лови възрастна артемия от солниците?

tomatomov197

Цитат на: ancitrusa - 04.03.2012 11:31
Статията е пълни глупости. Замразената артемия и хирономус, определено са по добри от сушения тубифекс.
А ти освен , че си сбъркал ника си ,  защо не сравниш замразен тубифекс и сушени артемия и хирономус ?  Като се сравняват нещата , нека са поставени в равни условия .
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

ancitrusa

Цитат на: tomatomov197 - 04.03.2012 19:55
   А ти освен , че си сбъркал ника си ,  защо не сравниш замразен тубифекс и сушени артемия и хирономус ?  Като се сравняват нещата , нека са поставени в равни условия .
1.Човекът пита дали изсушеният тубифекс има същите хранителни свойства ,както и живият.  2.Взимал съм замразен тубифекс ,не струва, артемията и хирономуса са по качествени от него.