• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
13.05.2024 23:01

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Tубифекс

Започната от ivanchoy_mk, 02.03.2012 17:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ivanchoy_mk

Искам да попитам дали изсушеният Тубифекс има същитете хранителни свойства ,както и живият :-)

tomatomov197

Цитат на: ivanchoy_mk - 02.03.2012 17:47
Искам да попитам дали изсушеният Тубифекс има същитете хранителни свойства ,както и живият :-)
Колкото и сушената ябълка :)
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

Nikiengi

Цитат на: tomatomov197 - 02.03.2012 18:09
   Колкото и сушената ябълка :)


По-зле от изсушената ябълка!  :-(

ivanchoy_mk

Цитат на: Nikiengi - 02.03.2012 18:51

По-зле от изсушената ябълка!  :-(
Добре де кажете какво да давам на моите рибоци за да растат :-(

easternalien

Люпи артемия, рибоците ще си растат доволно *bg*

protel111

за какво риби става въпрос за новородени ли? Ако да новоизлюпена артемията е най - подходяща за повечето риби.
Има достатъчно много замразени храни - хирономуса е перфектен според мен. Артемия(майки) също.
Изсушеният тубифекс според мен няма никаква хранителна стойност, а и не съм имал шанса да видя някоя риба да го яде настървено. Подръпват си, лапат но в крайна сметка го плюят.

teodorcho

Колега по - добре замразен хирономус или артемия майки както те е посъветвал колегата, този сушен тубифекс е пълен боклук според мен.  :-)

nikolay0876

 *spam Добре де, как преценихте, че са майки? И що така им казват, а не артемия татковци?

Асен Евгениев

Цитат на: ivanchoy_mk - 02.03.2012 17:47
Искам да попитам дали изсушеният Тубифекс има същитете хранителни свойства ,както и живият :-)

http://aquariumbg.com/forum/hrana/suh-tubiheks-sahranenie/
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

grigor nakov

При тубифекса може да си направите големи бели и да си изморите рибите,аз не бих рискувал ;-)

ivanchoy_mk

Цитат на: 6ebeka - 03.03.2012 00:01
При тубифекса може да си направите големи бели и да си изморите рибите,аз не бих рискувал ;-)
Смисъл ??

Nikiengi

Колегата иска да каже, че със живия тубифекс може да си вкараш някаква зараза в аквариума! Прав е, но само до някъде (според мен)! Много е говорено по въпроса във форума и всеки сам трябва да си реши. При внимателна боравене с него той е пректасна храна за рибките.  :-)

beta61

Замразената артемия е прекрасна храна и е прието да се казва артемия майки а дали са майки или бащи има ли голямо значение?

ico

Като се заговори за артемията - тук има една интересна статия за нея и разните паразити, които носи. http://blog.choku-geri.net/?p=3314
Паразити и зарази разни има навсякъде, но с тубифекса освен това се рискува и с голям процент неполезни или опасни химикали. Знаем от къде се събира в повечето случаи.
За мръвка на по-едри риби ползвам основно хек.  ;-)
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

beta61

Артемията не може да носи паразити защото живее във силно солена среда в каквато нито един паразит не може да съществува.При това е и замразена.