• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 22:12

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

по разнообразна храна

Започната от angel_88, 12.12.2006 23:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

angel_88

имам 2 скаларии 1 златна,1трихогастер и 4 даниота в аквариума.вече 1 месец ги храня само с суха храна.искам да ми пораснат по бързо.предложете ми няква храна за по разнообразно хранене и за разтеж?

desimil

то невероятна комбинация от риби ама на нея няма да се спирам.
виж тубифекс дали можеш да си купуваш редовно от някъде и наблегни на него. то и аз ям бобец от време на време, ама в паузите омитам и някой друг джолан :-)

Живко

Дааа.
Тубифекса ще ги направи кебапи бързо.
Въпросът обаче е, дали е нужно и здравословно да се угояват рибите. Като пораснат по-бързо каква ще е ползата :?:
Да не забравим и другият.
Безопасно ли е да храним с жив тубифекс?

Аз лично не харесвам дебели риби.
Никой не се е родил научен.

doncamillo

Изобщо не се занимавай с тубифекс....
420л Малави М'буна F1
400л Малави Утака
190л Танганайка

Trobata

Аз май от тубифекс ги заразих с Ихтио моите рибоци. Но добре че го видях на време и нямаше жертви. Иначе ако искаш си вземи от магазина с/у Синдикалния дом.

mejdupraznika

Редовну си ги храня с тубифекса. нямам жертви и ги ограничавам. Пускам и им малко суха.  :lol:  :lol:

desimil

за тези които гледам ми трябва килограм тубифекс на ден :-), а са само 9 риби (има още 6-7 ама те в сравнение с тези малко не се класират)
:-)
аз храня основно със сърчице (свинско) разрязано на две, бял дроб (свински)- от време на време, направо половинката давам щото той мекичък и си го гризкат за кеф. тук там и черен давам ама неизплакнат за десертец- долу горе 100 грама, не повече, че почват да се ръфат

тубифекса може да ги зарази, ама ще ги направи риби.
то и мойте трябваше да са умрели от това гниене във водата ама на - живи са :-)   ....... и за още питат :-)

nikolay_71

Виж тук,може да си харесаш нещо! :wink:

angel_88

добре де да си взема ли тогава тубифекс?жив или стрит как е по добре.аз за сега ги храня с мешена храна.купих си 4 пликчета-растителна,чернодробна,няква червена чернодробна една като дафния белодробна ли е незнам ква е.яко е ядът но искам нещо от което да станат по големи за по бързо време!

doncamillo

Като гледам май ХРАНА не си си купил.
420л Малави М'буна F1
400л Малави Утака
190л Танганайка

plamenmm

Има много хубави фирмени храни,има и замръзени.Понаобиколи магазините.

DJBamby

Е сега ми се падна да пиша:)
Златните риби много обичат градински червеи, слагай смело. Скалариите обичат новородени гупи и чернодробна. Всички риби ядат дафния, може да кълцаш с бръснарско ножче пилешки пържоли. Слагай ако искаш и чаена лъжичка кисело мляко да видиш, че рибите го ядат и него ама водата става айран. С едно изречение , рибите ядат и опитват всичко кото неприлича на вода. Сега малко по серизно !
В акваристиката знаеш се търси баланса хранене<>лайна<>нитрати<>замърсяване.

Храни ги по малко, може да комбинираш и сменяш храните. Примерно ако искаш да пораснат бързо, поне 2-3 пъти на ден им давай различна храна ( и хляб може да им даваш) ама да си изяждат всичко за 5 минути, после през един/ два дена ги храни. Аз от 25 години гледам (уморявам) риби ама за никоя не ми е станало мъчно, че умряла слаботелесна или угоена. Гледай да имаш по малко грижи за филтрация, смяна на вода и купуване на нови риби. Прекомерното хранене на рибите води до тяхната смърт!!! Карай я по-спокойно и търпение! Основен принцип тук.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg380.imageshack.us%2Fimg380%2F1890%2Fa1gn0.th.jpg&hash=3ce3fd12d8a974e49b4c15f28f322edda0013e1e - 666 litra.

angel_88

защо да не ми е хубава храната?добре кажете тогава с какво е наи добре да се хранят.давам им сутрин и вечер по малко от тази смес на 4 храни.искам да ми пораснат по бързо.

sandan

Големината на аквариума също има значение за разтежа на рибите

angel_88

знам но за 30 дни мисла че грам не са дръпнали.и мисла че храната е слаба!

Similar topics (5)

15713

Започната от momo1993


Публикации: 3
Прегледи: 6150

3336

Публикации: 37
Прегледи: 16290

47059

Започната от kristiqna


Публикации: 3
Прегледи: 3887

58762

Публикации: 1
Прегледи: 3066

2826

Публикации: 10
Прегледи: 4773