• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
08.05.2024 13:04

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Отпуск и бебета гупи

Започната от skekivd, 16.06.2009 20:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

skekivd

Имам около 120бр. бебета гупи.Няма да съм вкъщи 10 дни,какво мога да им дам за този период.sera week ще ми върши ли работа?При бебетата нямам растения и грунд. *thanks

bigbeer

Подари ги на децата от квартала.  *THUMBS UP*

skekivd

Цитат на: bigbeer - 16.06.2009 21:11
Подари ги на децата от квартала.  *THUMBS UP*
Бих ги подарил приятелю,ама нали знаеш,че нещата не са прости.Ще ги сложат в буркан,рибките ще загинат и...бате Тишо ще е виновен.Другия вариант е да ги дам на колега,но пък да не стават храна :'(.Хубаво де:Някой иска ли ги,но за гледане/ще проверя впоследствие/.ОК *THUMBS UP*
Младост 3 бл.335-тел.0888 676390

bloody_mary5

Имам голям проблем. Майка ми реши да купи 3 гупита и 1 бета. Первоначално забелязах, че опашките на гупитата са леко "оръфани" и помислих, че става само когато бетата е гладна. Обаче, след време, коремчето на едната от гупите значително порасна. Днес намерих миниатюрно рибоченце да плува из тях. Проблемът е, че е само едно. Възможно ли е да се е родило само едно или всички останали са изядени? Аквариумът ми е семо 15 л.   :-|  Махнах бебето в една пластмасова купа, а бетата сложих в друга. Сега нямам идея какво да правя. Проблем ли ще е, да събера всички гупита заедно с малкото? Ще го изядат ли големите? Имам само 1 изкуствено растение и то не е много голямо. Майка ми няма да се съгласи да купуваме нов аквариум.  *SORRY*  *SORRY*  *SORRY*     :duvar: :duvar: :duvar:

Rider

Гупи + Бети =лоша комбинация
И да големите гупи ще изядът малкото.

Victoria_-_GG

Не трябва нов аквариум. За бетата трябва едно бурканче от 1 кг +/- тя ще си живее добре. а за гупите ще им стигне аквариума. Малко растения за красота (истински не изкуствени) и бебето в бъркан и то докато поотрасне, а после в аквариума при другите. За в бъдеще гледай внимателно дали е бременна някоя гупа ;)

nikolay0876

 :-D Стига бе, верно ли отговори на тая тема?!? =-O

Slavov

10 дена не е толкова лошо, преди да заминем направи смяна на водата 1/3 или 2/3 (както си правиш всяка седмица), сложи една автоматична хранилка, филтрацията и аератора като си работи, няма да имаш проблем,  бетата със преграда я отдели, и сложи някакви укрития на дъното, така че да могат да се заврът малките гупита, но майкята да не може да влезе (при мен се получава) . 
Но ако ги разделиш по буркани, по-добре ги дай на децата от квартала, така поне някой ще им се порадва за тези 2/3 дни живот  :ranting:

Асен Евгениев

Стига сте давали съвети на колегата, отпуската му е свършила преди две години. :duvar:
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Slavov

Ми да каже кво е станало с рибите поне  *ROFL*

stilista

Цитат на: akapulko - 04.07.2011 00:30
Стига сте давали съвети на колегата, отпуската му е свършила преди две години. :duvar:
Като го пустнат отпуска тази година и ще се възползва от съветите на колегите  :-D
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

Nikiengi

Цитат на: stilista - 04.07.2011 08:51
Като го пустнат отпуска тази година и ще се възползва от съветите на колегите  :-D

*ROFL* *ROFL* *ROFL*

Similar topics (5)

6969

Публикации: 5
Прегледи: 7316

56429

Публикации: 1
Прегледи: 3092

44946

Започната от emko56


Публикации: 13
Прегледи: 6848

10348

Публикации: 6
Прегледи: 4457

48913

Публикации: 5
Прегледи: 4183