• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
06.05.2024 11:58

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Отделяне на излюпена артемия

Започната от Sandro, 27.06.2012 12:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Sandro

Здравейте колеги.

Бихте ли споделили как отделяте излюпената артемия от останалите яйца.
Четох за разни методи , но не ми стана много ясно. Също така със какво е отцеждате за да я отделите от солената вода.

Ще съм благодарен ако споделите , защото се сблъсквам със този проблем.

Marinela

Ами аз немога да ти отговоря на този въпрос но мисля че трябва да я сложиш отделно.
:-)

desmit

Здравей  колега ,ще ти кажа аз как я отделям.Артемията я люпя в бутилки от 2 литра,след като се излюпи изваждам въздуха и я оставям около 5 минути .Яйцата падат на дъното , а излюпените плуват над тях.С тънко маркуче ги изсмуквам в една кофичка като гледам да не хващам яйца.Изваждам колкото ми трябва за едно хранене.След това ги прецеждам през едно малко кепче,което сам съм си го правил от шифон мисля че се казваше плата/продава се в магазините за платове/,промивам я с чиста вода и давам на рибите.

trupai

Цитат на: Marinela - 27.06.2012 12:51
Ами аз немога да ти отговоря на този въпрос но мисля че трябва да я сложиш отделно.
*spam
Като не можеш да отговориш, защо пишеш в темата?!
Извинявам се на Сандро, че оспамвам темата му, но навсякъде в темите виждам некомпетентни мнения на Маринела!
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

Marinela

 :-( :-( :-(Съжалявам просто съм нова в този сайт и не съм свикнала но ще свикна и няма да спамя извинявам се много.Извинявам се и на Сандро.
:-)

naka4y


АМАЗОН

Това http://www.nitecfilters.com/userfiles/productlargeimages/product_30.jpg е най-евтиния и удобен вариант струва, 2-3лева и се продава във всеки магазин за кафе.
Просто спираш въздуха и когато артемията се събере на едно място си изсмукваш колкото ти
е нужна.

Milena S

И обикновена марля на няколко ката става за прецеждането. Няма нужда да даваш пари.
По важно е да ти се излюпи. И както ти пише колегата изчакай след като извадиш въздуха
да се успокои водата. Неизлюпените яйца падат на дъното а живите остават в средната част.
Изсмучи ги с маркуче върху марлята и храни :-)

reaskol

Засмуквам с спринцовка и ги прецеждам през марля  ;-)

S_mo

Цитат на: Milena S - 31.12.2012 17:21
И обикновена марля на няколко ката става за прецеждането. Няма нужда да даваш пари.
По важно е да ти се излюпи. И както ти пише колегата изчакай след като извадиш въздуха
да се успокои водата. Неизлюпените яйца падат на дъното а живите остават в средната част.
Изсмучи ги с маркуче върху марлята и храни :-)
*spam Стига си писала в стари теми!

Similar topics (5)

18269

Публикации: 16
Прегледи: 14513

42891

Публикации: 31
Прегледи: 12545

46502

Започната от hristoj


Публикации: 10
Прегледи: 7727

40162

Започната от beloslav


Публикации: 2
Прегледи: 3414

34905

Започната от iv4o2233


Публикации: 22
Прегледи: 12907