• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 01:36

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

новородени златна рибка

Започната от ludia, 05.03.2014 19:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ludia

Може ли някой да ми кажете с какво да храня новородените ми златни рибки и по колко. В момента са на три дена от излюпването. След колко време да почна да ги храня.

DISCUSBG

 Като проплуват всичките ги захранваш с новоизлюпена артемия. Храниш по 2-3 пъти на ден, изядено за 30-40мин. След 1 час не бива да виждаш артемия в аквариума!
Успех!
Не знам!

ludia

благодаря за информацията *privet*,а друго с какво мога да ги храня.

ludia

След колко дена трябва да сменям водата на новородени златна рибка *HELP*,
моля помогнете :-)

tao

Цитат на: DISCUSBG - 05.03.2014 20:01
Като проплуват всичките ги захранваш с новоизлюпена артемия. Храниш по 2-3 пъти на ден, изядено за 30-40мин. След 1 час не бива да виждаш артемия в аквариума!
Успех!
Захранени с артемия от поколението ще останат не повече от 20-30%.
Доста едричка им идва.

ludia

може ли да храня с малка жива дафния новородените златни рибки

Публикациите са слети: 09.03.2014 19:48

аз ги храня ''Tropical Mikrovit Basic'',не можах да намеря артемия

raiko

Цитат на: tao - 09.03.2014 19:41
Захранени с артемия от поколението ще останат не повече от 20-30%.
Доста едричка им идва.
Защо  мислиш, че им идва едричка? Аз досега съм захранил десетки поколения с артемия и се захранват на 100%. Израстват напълно равномерно:


tao


Защото лично си ми казвал че ползваш калифорнийска. :-)

raiko

Ползвам всякаква артемия. За златните риби всяка артемия е подходяща. Примерно за рамирезитата е от значение размера на артемията. Но дори и да е по-едра артемията(като бургаската), ако се използва за храна веднага след излюпването е подходяща. Има разлика в размера на артемията според времето и на излюпване. Ако примерно излюпването е настъпило на 36-ия час след зареждането, същата артемия набъбва и на 48-ия час вече е с по-голям размер.

ludia

След колко дена трябва да сменям водата на новородени златна рибка след излюпване,
моля помогнете *dontknow*
вече са на седмица

tao

Цитат на: raiko - 09.03.2014 21:00
Ползвам всякаква артемия. За златните риби всяка артемия е подходяща. Примерно за рамирезитата е от значение размера на артемията. Но дори и да е по-едра артемията(като бургаската), ако се използва за храна веднага след излюпването е подходяща. Има разлика в размера на артемията според времето и на излюпване. Ако примерно излюпването е настъпило на 36-ия час след зареждането, същата артемия набъбва и на 48-ия час вече е с по-голям размер.
Така е.
Лично аз обаче в първите 1- 2 дена не се доверявам на артемията , още повече когато искам да изкарам максимума от бройките.
Ползвам ротатория

Публикациите са слети: 09.03.2014 21:32

Цитат на: ludia - 09.03.2014 21:24
След колко дена трябва да сменям водата на новородени златна рибка след излюпване,
моля помогнете *dontknow*
вече са на седмица
Когато и да направиш смяната , няма да сгрешиш.Стига разбира се новата вода да бъде със същите химични параметри.

raiko

09.03.2014 22:39 #11 Last Edit: 10.03.2014 00:51 by raiko
Казах вече и ще повторя: За златните рибки не е нужно да се използва ротатория! С всеки вид артемия се постига 100% захранване на поколението.

Публикациите са слети: 09.03.2014 22:50

Цитат на: ludia - 09.03.2014 21:24
След колко дена трябва да сменям водата на новородени златна рибка след излюпване,
моля помогнете *dontknow*
вече са на седмица
Най-добре е всики ден да сифонираш неизядената храна и утайките. Пусни млади анциструси или охлюви в аквариума с личинките!
А също така искам да отбележа, че не е правилно да се казва "новородени" златни рибки, защото те са хайверни и става дума за новоизлюпени.

ludia

10.03.2014 11:58 #12 Last Edit: 10.03.2014 20:37 by ludia
Ops извинявам се грешката  :-[

Публикациите са слети: 10.03.2014 14:56

Дали мога да храня с млада дафния личинките на златните ми рибки,
които вече са 7 дена. *dontknow*
моля помогнете *thanks

ludia

 *HELP*малките ми златни рибки умират,всеки ден вадя по 5-10 умрели златни рибки, моля помогнете *HELP* *SORRY*

wwladoo

23.03.2014 13:04 #14 Last Edit: 25.03.2014 11:47 by wwladoo
Райко ти е написал всичко абсолютно,което е необходимо да правиш и за захранването с новоизлюпена артемия и за сифонирането и за опресняването на водата и за охлювчета, които трябва да пуснеш в аквариума(планорбис-охлювчета не ампулария защото е хищна и ще изчезват малки рибки) и млади анцитрусчета по дъното да обират остатъците.Не рискувай със млада дафния да захранваш(първо е едра) и второ защото това не е чиста култура и можеш паразити да вкараш, а и има и хищни микроорганизми заедно с дафнията ще пуснеш, които могат да ти унищожат поколението.Люпи артемия яйца и захранвай с нея и няма да имаш проблеми,като не прехранвай внимавай с количеството....Това е от мен... :-)

Публикациите са слети: 25.03.2014 11:47

Дафния и циклопс можеш да ползваш на по късен етап като дръпнат малко на размер,рибоците.В момента е още студено и не е сезон за дафния,в момента можеш циклопс само да намериш по водоемите.
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Similar topics (5)

11875

Публикации: 4
Прегледи: 4175

37231

Публикации: 3
Прегледи: 5441

9612

Публикации: 15
Прегледи: 9732