• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 22:24

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Lemon Cichlid (Neolamprologus leleupi), хранене

Започната от botzi, 27.03.2006 00:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

botzi

Имам 6 възрастни индивида на около 12-15 месеца 4 мъжки и 2 женски.
Пренареждах и местих  аквариума в друга стая и от тогава не се хранят както трябва, могат да не ядат и цяла седмица, плашат се и не опитват от храната, тя пада на дъното и се разлага. Пробвах с каква ли не суха храна и все не ядът, само чернодробна хапват. Преди да преместя аквариума си ядоха с охота и храната даже не стигаше до дъното, но сега само се гонят една друга и от цялата група се храни само една - две рибки. В аквариума (74-45-45 см около 140 л. вода)няма други риби за сега, но мисля да сложа някоя двойка цихлиди  от същото езеро.
Та с какво да ги храня и как да ги накарам да си ядат нормално ?
Когато има им давам тубифекс но напоследък рядко се случва.

kamenov

Боже за каква чернодробна говориме....
Това са "Африкански Цихлиди" и ако са като всички останали такива значи не ядът никакви животински продукти камоли чернодробна, която не бих я дал на която и да е риба...
Забележи 4 мъжки и 2 женски майкоо не ми се мисли :)
Само да не се изложа и да се окажат месоядни и неагресивни  :lol:  :lol:  :lol:

Boby_

kamenov, лелеупитата се хранят предимно с ракообразни, нищо растителноядно няма в тях.  :wink:

botzi, не се притеснявай за рибките, нормално е да са стресирани след местенето. За едно kamenov е адски прав - чернодробната храна не е опция, изобщо спри да я купуваш и да им я даваш. Пробвай с фино накълцано филе от бяла риба, със замразен циклопс, с качествена суха храна. Давай им съвсем по малко и им дай време (около 2 седмици), ще свикнат и ще се отърсят от стреса. Риба от глад не знам да е умряла, щом в аквариума постъпва достатъчно храна.
:wink:

botzi

Цитат на: "Boby_"kamenov, лелеупитата се хранят предимно с ракообразни, нищо растителноядно няма в тях.  :wink:

botzi, не се притеснявай за рибките, нормално е да са стресирани след местенето. За едно kamenov е адски прав - чернодробната храна не е опция, изобщо спри да я купуваш и да им я даваш. Пробвай с фино накълцано филе от бяла риба, със замразен циклопс, с качествена суха храна. Давай им съвсем по малко и им дай време (около 2 седмици), ще свикнат и ще се отърсят от стреса. Риба от глад не знам да е умряла, щом в аквариума постъпва достатъчно храна.
:wink:

съгласен съм с теб, ама освен чернодробна нищо друго не ядоха, пробвах със храна за цихлиди на SERA( на гранули които плуват), имам цяла кутийка, със храна на TETRA(на люспи,на гранули все нещат)  и пак нищо. А и една двойка се образува преди няколко седмици е сега имат малки на около 5 дена откакто плуват - май само те приемат храна. Би ли ми препоръчал каква сушена храна да си купя за малките и възрастните, а относно замразената трудно се намира в Габрово. Ще пробвам и с филе от бяла риба както каза по-горе.  

А би ли ми препоръчал и някакъв друг вид цихлиди от езерото Танганайка които мога да сложа при Лелелупитата. Преди имах една двойка Меекита (амер. цихлиди :( ) и с тях нямаше проблем в смисъл че се понасяха заедно .  Мисля че още 4 рибки с големина до 10 см. като възрастни може да ми побере аквариума ~140 литра вода.
                         
.... и Благодаря  :roll:

botzi

Цитат на: "kamenov"Боже за каква чернодробна говориме....
Това са "Африкански Цихлиди" и ако са като всички останали такива значи не ядът никакви животински продукти камоли чернодробна, която не бих я дал на която и да е риба...
Забележи 4 мъжки и 2 женски майкоо не ми се мисли :)
Само да не се изложа и да се окажат месоядни и неагресивни  :lol:  :lol:  :lol:

месоядни са, и с 4 мъжки голямо зъбене пада :)

Boby_

Бих ти препоръчал да накисваш гранулираните храни за около 10-тина минути във вода (докато омекнат), преди да ги даваш на рибките.
Иначе лелеупита можеш да комбинираш с много различни танганийци - с други Neolamprologus (brichardi примерно), с Altolamprologus calvus, с Julidochromis (на практика с всички - marlieri, regani, ornatus, transcriptus), може и с циприхромиси и парациприхромиси. Имаш избор.  :wink:

botzi

Накисвам я , че като бях малък прехраних едни скаларии с гранулирана и умряха, защото храната им се разду в стомасите .  :cry:

kamenov

ОК извинявам се ;)
Малко съм невежа при "Африканците"
Но за едно съм сигурен Черндробната храна не става за нищо...
Можеш да я даваш само на Червенобузи Костенурки :)

rakim

Може,но няма да ти казвам изпражненията колко им цапат после.Кофти хава :lol:
540л Южна Америка

Similar topics (5)

27119

Публикации: 12
Прегледи: 7363

22348

Публикации: 2
Прегледи: 3226

12219

Започната от Деян


Публикации: 5
Прегледи: 5337

53163

Публикации: 1
Прегледи: 2478

40524

Публикации: 7
Прегледи: 6421