• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 22:35

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Как да запазя жив хирономуса?

Започната от iek, 28.01.2007 00:50

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

iek

  Днес си купих от подуенския  пазар хирономус и ми препоръчаха да го държа на студено, но освен в хладилника нямам друго такова подходящо място, в завързан плик е с доста оставен въздух или ако оставя отворен плика да дишат, има ли опасност да плъзнат в хладилника ( ей тука вече жената ме уби) Колко време може да оживее така, трябва ли да се промива в студена вода след като се купи и въобще кажете моля, каквото знаете за този вид жива храна от собствен опит.Взех го специално за бети и апистограма, но и останалите риби ядоха с невиждан апетит.

sho

3-4 дни повече няма да го запазиш - най-добре  слагай в фризера и замразявай.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fsho-services2.hit.bg%2F81145289603.png&hash=b42dc24e05e44d4204fa084b00e78775791436e1

killiman

Аз го слагам в ниска кутия с широко дъно и плътен капак. Стои най-долу в хладилника. Не го промивам. Издържа около седмица. От събота до събота.

Desmoria

Аз мокря един вестник и го слагам на него, и после в една кутия с отвори отгоре. После отива в мазето. :) 8ми ден е жив
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

rookie_gyn

Не те ли и е страх всеки ден да слизаш във влажното и тъмно мазе?

Desmoria

Хаха е аз да не съм някоя 3годишна :), от нищо не ме е страх. :)
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

iek

Благодаря за отговорите!
Хирономуса се съхрани 8 дни ( сигурно можеше и повече) в завързан и напълнен с въздух плик и в хладилник,като всеки ден го отварях по веднъж и понягога обръщах ларвите в плика, но за всеки случай днес реших да замразя останалото количество(, а то е повечето от първоначалното).

И за да не отварям нова тема, бихте ли ми препоръчали друга жива,лиофилизирана или замразена храна,(налична на българския пазар), която да допълни менюто на  бети и апистограми. И последен въпрос- подходяща ли е за гореспоменатите риби сухата специално предлагана за дискуси храна?

Similar topics (5)

44090

Публикации: 4
Прегледи: 3544

41552

Публикации: 4
Прегледи: 5949

11049

Публикации: 15
Прегледи: 11256

4722

Публикации: 7
Прегледи: 4709

40838

Публикации: 3
Прегледи: 4107