• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 09:03

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Жива храна за златни рибки

Започната от Supreme, 05.06.2014 10:26

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Supreme

Здравейте,
Бих искал да попитам каква жива храна е най-добра за златните рибки, защото искам да им разнообразя менюто. :)

dgwrite

За жива не знам, но на замразена Артемия майки много и се радват ;)

Supreme


kaloqn_0998

Аз съм им давал и мухи същата работа вършат. :-) :-)

Caxapa

Цитат на: kaloqn_0998 - 13.09.2014 15:18
Аз съм им давал и мухи същата работа вършат. :-) :-)
И зимата ли си имаш мухи? Колко мухи  даваш на едно хранене?  Що за  *spam с този ти пост за мухите?   :karamse:

kaloqn_0998

Е та нали и мухите са жива храна не само червеите. Аз не казвам че ги храня наведнъж само с мухи. От време на време им пускам по някоя, ако има в стаята. Не мисля че ще им стане нещо, все пак са риби, както тези в природата какво ядът? Сигурно някой им хвърля червеи.

Caxapa

Калояне! Като магаре на мост се запъваш с твойте мухи. Човека пита за жива храна с която да разнообрази менюто на рибите.  МУХИТЕ не са алтернатива  за такава храна.  Никой не отрича, че може да даваме на рибите си по някоя муха уловена  случайно. Сега разбра ли ме  какво имах предвид?

Giorgio_Armano

Ако има наблизо водоизточник със заблатено дъно целогодишно може да си вадиш комарена ларва-(хирономус,верде васе).Не знам под какво име ще ти е познато.
Любима храна на всякакви риби и богата на каротин.
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

neneee

Цитат на: Giorgio_Armano - 15.09.2014 09:38
Ако има наблизо водоизточник със заблатено дъно целогодишно може да си вадиш комарена ларва-(хирономус,верде васе).Не знам под какво име ще ти е познато.
Любима храна на всякакви риби и богата на каротин.
Би ли споделил каква е техниката за добиване на хирономус от заблатен водоем?

Giorgio_Armano

Техниката е същата като при добив на тубифекс.
Разликата е в това è пресетият материал го събираш в широк съд(лонда.корито).
Разстилаш го с дебелина около 10см.и наливаш малко вода колкото да покрие 6-7см.и го оставаш така.
Проверяваш периодично дали се е събрал отгоре над материала и ако се е събрал взимаш едно кепче ,такова за аквариум и внимателно обираш хирономуса.
След това наливаш една кофа(около 5-10 литра)със студена вода от чешмата и поставяш кепчето вътре,закачаш го на кофата но не и да го потаяш цялото и го оставяш.Идеята е да може да се прочисти от останалите боклуци.
След това изливаш прочистеният хирономус през друго  кепче,поставяш го в найлонов плик(торбичка),разтилаш го на нужната деелина и във фризера.
Това е цялата процедура.
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

Similar topics (5)

34326

Публикации: 6
Прегледи: 4544

18826

Започната от f1sh_m3n


Публикации: 13
Прегледи: 8906

5427

Започната от nuance


Публикации: 16
Прегледи: 11002

49857

Публикации: 18
Прегледи: 9239

16643

Започната от S_Y_N_C


Публикации: 8
Прегледи: 5128