• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 02:10

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

ИНфузории набавяне ?

Започната от Vannkata, 05.03.2010 11:35

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Vannkata

Някой знае ли от къде да си набавя чиста култура от чехълчета ? За Варна, но в краен случай може и от друг град. Артемия може ли да служи за захранване на новородени неони ? Или е твърде голяма

nidkolio

Цитат на: Vannkata - 05.03.2010 11:35
Някой знае ли от къде да си набавя чиста култура от чехълчета ? За Варна, но в краен случай може и от друг град. Артемия може ли да служи за захранване на новородени неони ? Или е твърде голяма

Според мен артемията е твърде голяма, аз захранвах 1 седмица червен неон с инфузории, преди да почна с микрочервеи и артемия.
Доколкото знам на пазара в София има отвреме на време, поне аз от там си взех, но това беше преди година.
https://www.youtube.com/user/ZoomagazinPetPaw Полезни клипчета

Ицо

Едра идва артемията да.
Може да си изчистиш култура в затъмнена бутилка и тампон памук.
Пак си е рисково, че съм си уморил цели поколения с уж чистата.
Май процедурата трябва да се прави не един път.

Vannkata

Аз намерих една обаче много ситна, някаква калифорнийска мисля да пробвам с нея.Утре ще зареждам рибките  8-)

Деян

Няма да са само чехълчета но са инфузории:


Взимаш малко изсушена бананова кора и я слагаш в един буркан с вода от аквариума. Бутваш я на слънчево място и след седмица е пълно.

nidkolio

Цитат на: Vannkata - 05.03.2010 20:05
Аз намерих една обаче много ситна, някаква калифорнийска мисля да пробвам с нея.Утре ще зареждам рибките  8-)

Да, Калифорнииската артемя я дават най-малката, но за съжаления и тя не е достатъчно малка за стартова захранка на неони.
Приготви си чехълчета, или инфузории, иначе ще ги умориш от глад малките. Разбира се ще има и такива които ще успеят да пораснат, но ще са много по малко отколкото ако захранваш с чехълчета.
Това е моя опит..
https://www.youtube.com/user/ZoomagazinPetPaw Полезни клипчета

Similar topics (1)

450

Започната от Bube


Публикации: 55
Прегледи: 67371