• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 14:35

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Хранене на риби в растителен аквариум

Започната от ancitrusa, 07.07.2011 09:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ancitrusa

Единия ми гъол е растителен, интересува ме тези колеги които имат растителни аквариуми. Какъв режим относно храненето на рибите използват?

anasarka

Аз ги храня сутрин като светнат лампите веднъж дневно шест дни в седмицата. По различното което правя аз е че им давам много малко изчаквам ги да го изядат напълно и после им давам пак, така няколко пъти с цел да не потъва и да не се разнася храната от течението. Имам гъста група ротала стигаща много близко до повърхността и ако оставя повече храна филтъра я отнася към роталата и после такива нишки въди  *CRAZY*
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

ancitrusa

То горе долу и аз процедирам така ,колкото изядат за 20 секунди кой ял ял . :-) Даже мислех да почна да ги храня през ден, но не знам няма ли да им се отрази пагубно на рибите този режим??И в крайна сметка черна брада пак има тук там

wwladoo

Цитат на: ancitrusa - 08.07.2011 11:26
То горе долу и аз процедирам така ,колкото изядат за 20 секунди кой ял ял . :-) Даже мислех да почна да ги храня през ден, но не знам няма ли да им се отрази пагубно на рибите този режим??И в крайна сметка черна брада пак има тук там
Запомни едно, има един лаф--Риба умряла от глад, и то в силно растителен аквариум няма, но от преяждане :-! има и то много!!! ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Similar topics (5)

46876

Публикации: 2
Прегледи: 3075

32736

Публикации: 2
Прегледи: 2840

27558

Публикации: 0
Прегледи: 2131

18912

Публикации: 10
Прегледи: 4635