• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.05.2024 09:36

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Храна за рибки Бета?

Започната от alextraz, 30.03.2010 19:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

alextraz

Здравейте от няколко дена имам мъжка бета спленденс.За сега я храня със суха храна "tropical-basic food for betta splendens".Искам да питам първо дали да стривам храната на ситно преди да я давам(тя и едра си я хапва),и какво още мога да и взема за да се чувста добре рибката, да е здрава и тн.Прочетох тук там че харесват замръзена храна,ако е така какво бихте ми препоръчали?Благодаря предварително.

Rider

Тубифекс ,но максимум по 2 пъти на седмица.Иначе храната,която си взел е хубава. :-)

alextraz

Имам ново питане:храната както разбрахме е "tropical-basic food for betta splendens" ,както разбирам тя съдържа всичко необходимо за да се развива този вид правилно.Проблема е там обаче, че от цялата кутия рибката ми изплюва общо взето по голямата част от храната (червените люспи около 80% от кутията)и яде само едни сухи пръчкообразни(подобни на червей)части от цялата храна.Първо искам да питам ако продалжава да се храни така еднообразно(а тя рибакта е с характер) трябва ли да потърся друга храна и какви биха били вашите съвети.Благодаря предварително.

Rider

Когато имах бета я хранех с сера випан и випарган бейби.А относно твоята храна ти сам прецени дали и е малко. :-)

reaskol

Цитат на: Rider - 30.03.2010 19:42
Тубифекс ,но максимум по 2 пъти на седмица.Иначе храната,която си взел е хубава. :-)
Това за бетите не се отнася. Моите още на 2-рата седмица от живота си си хапват редовно всеки ден тубифекс, за бетите нямаж грижи с тубефекс !  :-)

Rider

Аз казвам , че попринцип не е добре, защото тубифекса е много калоричен , а и ако взимаш внимавай от къде го купуваш.

reaskol

Цитат на: Rider - 08.04.2010 16:00
Аз казвам , че попринцип не е добре, защото тубифекса е много калоричен , а и ако взимаш внимавай от къде го купуваш.
Ами то във Варна продават само на 1 място тубифекс, така че нямам избор  :-(

alextraz

Дефакто храната която рибката ми не хапва има точно вид като тези червени люспи на сера випан такаче едва ли с нея ще пробвам.А има ли вариант да не я храня 4-5 дена и да пробвам да и давам от тях вземе да се прежали  :-D

alextraz

Аз само да ви се похваля че два дена не я храних и да видите сега всичко си яде без д отказва...Обаче днеска останових че храната на сера която сам купил и изтича срока на годност този месец а я отворих преди 1 седмица дали е проблем ???

Similar topics (5)

35831

Публикации: 23
Прегледи: 12357

3187

Публикации: 3
Прегледи: 3565

43694

Публикации: 5
Прегледи: 2550

29321

Публикации: 75
Прегледи: 48096

13172

Публикации: 3
Прегледи: 4317