• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 09:55

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Храна за данио и клиновидна разбора

Започната от Letniq, 14.11.2008 16:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Letniq

Здравейте,
имам 2 розови даниота и 4 клиновидни разбори в аквариума. Храня ги с TetraRubin, но ми прави впечатление, че храната не ги привлича особено. Имат предпочитания към определени цветове люспи, а другите ги пробват и ги изплюват. Храня ги по един път на ден като им слагам съвсем малко и въпреки това се инаитят. Може ли да ми препоръчате някаква друга храна.

Благодаря :)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi44.tinypic.com%2F2ef81nt.jpg&hash=6d76663768d5b373c656281a5610d1ce67cb3b5f

миа

Ми може да звучи банално,ама пробвай с най-простото-сера випан.Мойте данио са обикновени рерио и се избиват за нея.


2 данио?Те са стадни,хубаво е да са най-малко 6,движат се в групичка и се чувстват по-добре.

Raven

Аз имам клиновидни разбори и ги храня само с Тетра Рубин- два пъти на ден по малко.
Слагам един път като се върна от работа - около 18 часа и един път преди да угасне лампата- около 23 часа.
Малко след като угасне осветлението рибите постепенно слизат към дъното и така обират падналата долу храна.
И двата пъти слагам горе долу колкото да изядът за минута и половина- две.

От рубина се оцветяват много добре,другото което ми харесва в тази храна е че е произведена в Германия.

Тези рибки обитават най горния и средният слой,почти никога не слизат до дъното и за това трябва да им се дава по малко храна иначе се разпилява.

Сера Випан е храна за живородки- съдържа спирулина и други растителни компоненти а даниото и разбората се хранят предимно с жива храна- при това положение випана просто не е съобразен с естествената им диета.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

миа

Цитат на: Raven - 16.11.2008 15:18
Сера Випан е храна за живородки- съдържа спирулина и други растителни компоненти а даниото и разбората се хранят предимно с жива храна- при това положение випана просто не е съобразен с естествената им диета.
Да спра ли випана?А ако я намеря тази тетра рубин и храня само с нея пък ще ощетя живородките,или бъркам?

todordenov

Можеш да миксираш и от двете. Слагаш по малко випан и по малко рубин. При мен се получава, просто са ненаситни. Гледах няколко розови данио, но ги подарих

kapacitet

Аз гледам клиновидна расбора от година и малко. Храня ги общо с 3 вида храни и винаги лапат все едно не са яли дълго време. Храните са

Tetra Min , JBL Novo GranoMix  и premium VITA на фирма Vitakraft

Редувам храните всеки ден и до сега не съм имал проблеми. Даже забелязвам, че расбората лапа много бързо и коремите им са винаги надути след хранене.

Similar topics (5)

43818

Публикации: 2
Прегледи: 3811

30494

Публикации: 1
Прегледи: 2924

14660

Публикации: 14
Прегледи: 8627

3187

Публикации: 3
Прегледи: 3562

10168

Започната от nina


Публикации: 4
Прегледи: 4525