• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
10.05.2024 06:10

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

артемията престана да се излюпва...?

Започната от ARCHEON, 13.11.2012 15:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ARCHEON

Една и съща артемия, при АБСОЛЮТНО еднакви условия като до сега, от два дни не иска и едно зрънце да се излюпи....
Някой да има идея защо?

Caxapa

Това което слагаш за излюпване е в отделни пакети-опаковки, или е от една и съща смес, кутия и т.н. Яйцата на артемията фабрично ли са смесени със сол или ти добавяш според дозата и количеството вода?

aqua bg

www.varnadiscus.com - ферма за Дискуси

ARCHEON

Цитат на: Caxapa - 13.11.2012 15:07
Това което слагаш за излюпване е в отделни пакети-опаковки, или е от една и съща смес, кутия и т.н. Яйцата на артемията фабрично ли са смесени със сол или ти добавяш според дозата и количеството вода?

Яйцата са насипни в зип-плик в хладилника, Дозировката си я правя за всяко шише както до сега.Използвам същите шишета от месеци...но от два дни простно не се излюпват...не мога да си го обясня....

FHM

Сменял ли си солта в смисъл като марка може би там е проблема или пък може да е в температурата сега става по студено и ако шишето не се топли температурата пада .

ARCHEON

Солта е морска обикновена (до сега съм я ползвал месеци наред)
Температура 29-30 градуса (поддържам с отделен нагревател.
Яйцата не съм сменял...
Вода от чешмата, както винаги съм ползвал....
Надоумявам....трето шише не се излюпва..

Giorgio_Armano

Чувал съм че в Бургас я третират с белина но как става номера не ми е известно.Ако някой знае.........
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

cwetalin

Отровили са ти водата.
Сипи дестилирана, а не теб минерална...

ARCHEON

Това е единственото, което и на мен ми идва на ум, че водата може би е третирана с нещо, което препятства излюпването...но до сега не се е случвало....

DJER

Артемията на моменти се ,,запечатва", по една или друга причина, сложи я във фризера поне за 24 ч и тогава зареди, ако не се оправи е номера с белината(не е от Бургас, те не го правят по обясними причини) ;-).

ARCHEON

Какъв е номера с белината? Той не е ли за много твърда вода? Нашата във Варна е от Камчия...мека т.е....
Според мен ВК са сложили нов химикал за третиране или водата в Камчия си е променила състава... *CRAZY*

DJER

Аз също съм от Варна и сега не виждам никаква разлика във водата, после тук не е само камчийска и мека, смесена е с много твърда Девненска вода(от изворите , която е над 30 градуса твърдост), зависи на кой водопровод си, но варира от 12 до 15 градуса.

wwladoo

Според мен е от водата и на мен ми се е случвало,понякога слагат такива бъркочи химия,че хайде да не казвам нещо --в БС също е от Камчия водата.Има си и майсторлък,начин на приготвяне и  начин на сушене на артемията--ако е взета от някой който не разбира,а напоследък се навъдиха такива,,измислени,,--първо се люпи по бавно,после издържа много кратко време и после не се люпи--и трябва да се декапсулира.Ако не се съхранява правилно на сухо и проветриво място-също се разваля.Имало и случаи хваща едни много дребни черни мушици и спира да се люпи. :-)
: 18.11.2012г 18:06ч
Вода не слагай от чешмата, а от работещ аквариум със стабилен цикъл.
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

FHM

Цитат на: wwladoo - 18.11.2012 18:08
Според мен е от водата и на мен ми се е случвало,понякога слагат такива бъркочи химия,че хайде да не казвам нещо --в БС също е от Камчия водата.Има си и майсторлък,начин на приготвяне и  начин на сушене на артемията--ако е взета от някой който не разбира,а напоследък се навъдиха такива,,измислени,,--първо се люпи по бавно,после издържа много кратко време и после не се люпи--и трябва да се декапсулира.Ако не се съхранява правилно на сухо и проветриво място-също се разваля.Имало и случаи хваща едни много дребни черни мушици и спира да се люпи. :-)
: 18.11.2012г 18:06ч
Вода не слагай от чешмата, а от работещ аквариум със стабилен цикъл.
А ако в аквариума са слагани торове и при смяна на вода се слага някакъв подобрител за вода няма ли да попречи на излюпването ?
Питам защото идеята ми се струва добра пък и на мене нещо последния път не ми се получи и се зачудих дали не е от водата наистина .

ARCHEON

Цитат на: wwladoo - 18.11.2012 18:08
Според мен е от водата и на мен ми се е случвало,понякога слагат такива бъркочи химия,че хайде да не казвам нещо --в БС също е от Камчия водата.Има си и майсторлък,начин на приготвяне и  начин на сушене на артемията--ако е взета от някой който не разбира,а напоследък се навъдиха такива,,измислени,,--първо се люпи по бавно,после издържа много кратко време и после не се люпи--и трябва да се декапсулира.Ако не се съхранява правилно на сухо и проветриво място-също се разваля.Имало и случаи хваща едни много дребни черни мушици и спира да се люпи. :-)
: 18.11.2012г 18:06ч
Вода не слагай от чешмата, а от работещ аквариум със стабилен цикъл.

Вероятно е от водата, защото заложената вчера се излюпи без проблем...много странно какво се променя при третирането на водата, че толкова да влияе върху процеса на излюпване...
:-|

Similar topics (1)

972

Публикации: 86
Прегледи: 41308